Продавам, купувам, менувам...

Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Нов во Емимедиа самсунг е 990 а ќе треба и сата кабел да купувам за да го поврзам така да скапо ми е
 
?

..........

Гостин
Јас ќе ти дадам на гага, ако не ти се даваат 30-50 денари во продавница =] . Инаку сеуште купувам некоја подобра AGP графичка ако некој е желен да ми продаде... Исто така рамот сеуште ми е непродаден ако некој сака да го купи: 2x512,1x2GB(DDR2), 1x256(DDR1), 2x128(SD).
ATI 3650 512mb AGP prodavam, ke se dogovorime na pp ako sakas :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Нов во Емимедиа самсунг е 990 а ќе треба и сата кабел да купувам за да го поврзам така да скапо ми е
Па јас ти реков, 900 денари нов е кај мене со 2 години гаранција, кабел е 35 денари.
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
ПРОДАВАМ КОМПЈУТЕР

Процесор: AMD Athlon 64 X2 4200+ (2,2 GHz)
Maтична: MSI K9N SLI
RAM: 2 x 1Gb PQi DDR2 800MHz
Графичка: Ati Radeon x800 GTO (high-end графичка, за пред 3-4 години)
HDD: 200Gb SATA2 Maxtor 7200 RPM
DVD режач Pioneer
PSU: 400w Deluxe
CPU Cooler: Konig Shark Pipe
Куќиште: Мнооогу фраерско со проѕирен капак од лево и сијалички од внатре =) (mid-tower)
---------------------------------------------------------------------------------------------

OS: По желба може да се инсталира било кој (Windows XP, Vista, 7, Linux)..
Software: По желба може да се инсталира било кaков (Photoshop, Corel Draw, Microsoft Office итн)..
----------------------------------------------------------------------------------------------

Компјутерот е сочуван, користен во домашни услови, не е оверклокуван, и е околу 2-3 години стар...редовно средуван, и оддржуван...

Цена: По договор.

Пишете ПП...
или на меил: jovansamardziski@yahoo.com (почесто отварам меил одколку форум)...
bump!!! ХИТНООООООО =))))
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
bump!!! ХИТНООООООО =))))
А дека пиша “ХИТНООООООООО“ некој побрзо ќе го купи? :)

Исто како да го стискаш копчето за ливтот по 100 пати во секунда... пак ливтот ќе дојде за 30 секунди, без разлика даил си стиснал еднаш или 99 пати.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
bump!!! ХИТНООООООО =))))
znaci ako ti e hitno go prodavas za eftini pari taka... vaka moze mi e hitno da kupam PC ama neznam za kolku pari go prodavas pa sega dodeka da te najdam pa dali si procital mail pa neznam tamu sto drugo vaka pisi se pa ako ima zainteresiran ke ti pise pp
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Продавам куќиште без напојување со:
Матична AsRock(точниот модел ќе го пишам кога ке дојдам дома)
Графичка Ati Radeon HD2600 Pro
Процесор AMD Athlon 64 x2 4400+
Рам 2x512 MB DDR2 667Mhz и 1x1GB DDR2 800Mhz
DVD ROM LG

Ако има заинтересирани бујрум:)

За цена...не знам колку би иделе овие на старо...ако не го мрзи некој нека направи една проценка и нека пише што пари би бил комплетов

Поздрав!
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
znaci ako ti e hitno go prodavas za eftini pari taka... vaka moze mi e hitno da kupam PC ama neznam za kolku pari go prodavas pa sega dodeka da te najdam pa dali si procital mail pa neznam tamu sto drugo vaka pisi se pa ako ima zainteresiran ke ti pise pp
Дали тоа значи дека си заинтересиран или не? А не пишав цена зошо не сум сигурен ни ја колку да го дадам... најдобро е да се направи договор со тој што би бил заинтересиран...
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Дали тоа значи дека си заинтересиран или не? А не пишав цена зошо не сум сигурен ни ја колку да го дадам... најдобро е да се направи договор со тој што би бил заинтересиран...
Epa bev zainteresiran ama veke ne sum, kupiv pc za edno prijatelce mi bese vo komsii
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Продавам модем, свич и wlan usb

Модем: ADSL2+ D-Link DSL-360R, од тие што ги даваат од T-Home. Цена 600 денари.

Свич: Edimax 8-ports Fast Ethernet Switch. Цена 600 денари.

WLAN USB Adapter TP-Link TL-WN321G. Цена 400 денари.


За сите три заедно цената е поефтина.

Информации по ПП.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Купувам Mac Mini на старо со Intel Core Duo процесор.. чекам понуди.

Нешто како Macmini1,1 или Macmini2,1...

Конфигурација најприфатлива ми е со Intel Core 2 Duo T5600 или T7200 процесор, 1GB DDR2 RAM, DVD-ROM/RW.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Купувам LCD монитор без мртви или заглавени пиксели од 17 до 22 инчи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom