Која раса на кучиња ви е омилена?

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Jas imam Golden Retriver, i za mene Golden Retriveri mi se najubavi kucinja.
Popametni i poubavi mislam deka nema.
Златен ретривер, најпаметно и најубаво куче (оние со подолго влакно)... ги обожавам.
Денес видов еден и ми падна жал зашто надвор го чуваа најверојатно... ептен сум "кучкар". :)
Инаку моето куче, ми почина пред некои 2-3 години. Го чував 12 години и нешто, беше некоја мешавина на кокер со Х-татко (џукела изгледа некоја) и беше мнооогу паметен и ептен убав.
Сеа сакам ретривер ама колку што се распрашав, скапички се.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Златен ретривер, најпаметно и најубаво куче (оние со подолго влакно)... ги обожавам.
Денес видов еден и ми падна жал зашто надвор го чуваа најверојатно... ептен сум "кучкар". :)
Инаку моето куче, ми почина пред некои 2-3 години. Го чував 12 години и нешто, беше некоја мешавина на кокер со Х-татко (џукела изгледа некоја) и беше мнооогу паметен и ептен убав.
Сеа сакам ретривер ама колку што се распрашав, скапички се.
JAS GO KUPIV 200 E,GO IMAM 3 MESECI VELAT NAJDOBRI KUCINJA I JAS MISLAM
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Доберман и Ротфајлер :) (Ме мрзи да ставам слики од моите,во некоја друга тема) :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
imam jas edno zverce aisto e ko toj na slikata riverter ako saka nekoj odma mu go davam samo da napomenam opasen e po okolinata i se sto go opkruzuva nego vrzan e so singir eve pola decenija i nikogas ne e pusten redovno go vakciniram so razlicen doktor zosto sekoj prethoden veke ne idi pa sea i sam go vakciniram so vozdusna puska i specijalen spric koj mi go dava veterinarot imeto mu e REKS ima ukasano sekoj koj pominal do nego ne znam kolku
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

омилена ми е оваа раса tiny toy poodle ама многу е ретка и скапа
a i sibirski samued sakam
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Многу ги сакам шарпланинците, волчјаците, златните ретривери,
хаските(самојед или како ги викат де), бернардринците а некад се наоѓа и некоја џукела да ми биде симпатична.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42

Не обожавам кучиња и никакви други животни,ама на Чау Чау неможам да му одолеам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom