Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
19 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pa rano, na 20 veke si pominal se i zivotot stanuva dosaden.
 

vikush^^

Токсик Бич
Член од
11 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
xax.....mm......spored mene sekoj treba da ima seksualen odnos koa ke bide podgotven..,..dali taa/toj ke ima 13 godini ili 17 godini spored mene nema veze....zs mashkite napinjaat za toa ama EPTEN...dali imaat 14 godini ili 17 tie sepak smisluvaat kako da ja legnat devojkata.....i se obidivaat da go napravat toa....onaka ides so nekoj nepoln mesec,i na sred muvanje zabelezuvash kako te bulja u cicki......i posle 5 min se obiduva da ti go otkop4a prslukot......i ke mu kazes nemoj..on celo vreme toa...ko toa da mu e clta da te drapa...ama kako i da e....spored mene za prviot seks treba da si podgotven...i treba da imas soodvetna zastita...=]:back::smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
xax.....mm......spored mene sekoj treba da ima seksualen odnos koa ke bide podgotven..,..dali taa/toj ke ima 13 godini ili 17 godini spored mene nema veze....zs mashkite napinjaat za toa ama EPTEN...dali imaat 14 godini ili 17 tie sepak smisluvaat kako da ja legnat devojkata.....i se obidivaat da go napravat toa....onaka ides so nekoj nepoln mesec,i na sred muvanje zabelezuvash kako te bulja u cicki......i posle 5 min se obiduva da ti go otkop4a prslukot......i ke mu kazes nemoj..on celo vreme toa...ko toa da mu e clta da te drapa...ama kako i da e....spored mene za prviot seks treba da si podgotven...i treba da imas soodvetna zastita...=]:back::smir:

Ма немоооооој, нема везе, ај на 10 нека се сексаат.
Како може бре ДЕТЕ од 13 години да е спремно за секс? :nesvest:
Па на тие години не знаев дечко што е, нити па се имав бацено со некој, камоли односи да имам. :nesvest: Не значи дека ако некој има потреба за секс и дека е спремен. Има гооолема разлика. И одвратно е тоа што за жал се повеќе ја губат невиноста на прерани години, притоа не мислејќи на последиците. Битна е подготвеноста да, но тоа не значи дека тука не треба да има граница за кога да се почне. Сметам дека од 17 натака е ок.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
podobro e od 17 uste od mali godini da se pleskat ne biduva
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Ја иам 13 години..иам другарки шо веке го имаат праено..мислам дека претеруваат..нека праат шо сакаат..ама мислам дека е рано..
Не мислиш дека можда лажат...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
МИСЛАМ ДЕКА НАЈДОБРА ВОЗРАСТ ЗА ПРВ СЕКСУАЛЕН ОДНОС Е 17, 18 ГОД....
И јас така мислам.

Не мислиш дека можда лажат...
Ех, да е така, за жал не е така!
Нели слушаше, анкетите шо беа? 20-30% од децата, од 12 до 15 години, имале секс со повеќе партнери, пак да не збориме за тоа колку од тие деца имале секс со еден партнер(или еднаш).
Кај отиде светот, еј.:tapp:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Генерацииве се многу напредни или јас сум многу заостаната?:nesum:
Мислам дека треба да е од 17 па натака.Оваа граница многу се намалува.
Еве читам од 13 години(всушност и лично сум запознаена со ваков случај)стварно незнам како размислуваат:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Генерацииве се многу напредни или јас сум многу заостаната?:nesum:
Мислам дека треба да е од 17 па натака.Оваа граница многу се намалува.
Еве читам од 13 години(всушност и лично сум запознаена со ваков случај)стварно незнам како размислуваат:toe:
Се побудали и не размислуваат за последиците,тоа е причината.Истотака и медиумите си ја вршат својата работа...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Абе што има врска возраста? Ако единката се смета за доволно возрасна, па да може после сама да ги си сноси несаканите [недајбоже] последици, нека и е на чест. Али после кога ќе и плаче на мама ако и касни, ќе жали што некогаш помислила толку рано да се бафта со такви работи. Поента? Треба единката да се смета за стварно созреана, а тоа под 16 години, никако не може да биде. До тогаш, па и понатаму се под огромното влијание на измешани хормони.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Ја ипак мислам дека лажат. У седмо оделение знам што се не правевме и зборевме... језда и ја сум упознаен со такви случаи... што е стварно тажно.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ја ипак мислам дека лажат. У седмо оделение знам што се не правевме и зборевме... језда и ја сум упознаен со такви случаи... што е стварно тажно.

Лажат машките најчесто, женските не се фалат со тоа, други дознаваат.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
teloto e podgotveno za odnosi i na 12 godini ama dali psihicki tie deca se podgotveni bas i ne znam, zatoa mislam deka najdobro e da se napravi posle 18 koga ke se cuvstvuvas podgotven i so nekoj sto ke ti znaci a ne radi reda.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
teloto e podgotveno za odnosi i na 12 godini ama dali psihicki tie deca se podgotveni bas i ne znam, zatoa mislam deka najdobro e da se napravi posle 18 koga ke se cuvstvuvas podgotven i so nekoj sto ke ti znaci a ne radi reda.
Од каде тоа дека телото е подготвено за односи на 12 години? :nesvest:
 
O

Out Boy

Гостин
18-20. Не е финтата телесно да си созреан, тоа се случува уште на 13-14... Убавината е во вистинската емоција која се создава нешто по 18-тата. Барем кај мене беше така...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom