Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ајдеее, една у на брат ми класот трудна е, 8мо одделение :uvo::nesvest: Ја приметиле дома, а за да те приметат твоите дома, мора да си у некој опасен месец:jaj:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ајдеее, една у на брат ми класот трудна е, 8мо одделение :uvo::nesvest: Ја приметиле дома, а за да те приметат твоите дома, мора да си у некој опасен месец:jaj:
лелеее, Бог да чува:nesvest:..ете зошто малите деца треба да си играат со куклички, а оние поголемите со кукли во вистинска големина
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
лелеее, Бог да чува:nesvest:..ете зошто малите деца треба да си играат со куклички, а оние поголемите со кукли во вистинска големина
Не би генерализирала, но, повеќето на 14 години не знаат да се заштитат. А им се ебе, не дека не. :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не би генерализирала, но, повеќето на 14 години не знаат да се заштитат. А им се ебе, не дека не. :smir:
А бе седи не ме знаеш, им се ебело. Сакаат да се препичуваат, затоа и се однесуваат така. Која потреба ја има дете од 14 години за секс,кога уште не е ни дооформено?? А за заштитување, нормално дека не знаат да се заштитат, деца се.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
А бе седи не ме знаеш, им се ебело. Сакаат да препичуваат, затоа и се однесуваат така. Која потреба ја има дете од 14 години за секс,кога уште не е ни дооформено?? А за заштитување, нормално дека не знаат да се заштитат, деца се.
Се препичаваат? Со ебење? :nesum:Хормони се у питање. Само треба да знае да се заштити дерлево, не да се онади без везе. Тоа има мои врсници, везе немаат како да се заштитат,па тука имаш и прашања као- Абе коа ќе се скинеш остануе раничка нели ? :nesvest:А дома никој не им вергла, пошто секс пред брак никако:icon_lol: И така... Какви се станати генерацииве, у 3то одделение се лапаат :icon_lol: Иначе, не знам, мислам дека сам коа ќе си одлучи чоек, тогаш треба да се клецне. И обавезно, да знае да се заштити. Ако не знае, да не се :sekss:.:star:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Се препичаваат? Со ебење? :nesum:Хормони се у питање. Само треба да знае да се заштити дерлево, не да се онади без везе. Тоа има мои врсници, везе немаат како да се заштитат,па тука имаш и прашања као- Абе коа ќе се скинеш остануе раничка нели ? :nesvest:А дома никој не им вергла, пошто секс пред брак никако:icon_lol: И така... Какви се станати генерацииве, у 3то одделение се лапаат :icon_lol: Иначе, не знам, мислам дека сам коа ќе си одлучи чоек, тогаш треба да се клецне. И обавезно, да знае да се заштити. Ако не знае, да не се :sekss:.:star:
Тоа е тоа не фаќа и нас Америчкиот стил на живот... Не дека ми смета:sekss::baeh::baeh: Ама еве во Србија веќе на 17 години е срамота да си девица:nesum::nesum:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се препичаваат? Со ебење? :nesum:Хормони се у питање. Само треба да знае да се заштити дерлево, не да се онади без везе. Тоа има мои врсници, везе немаат како да се заштитат,па тука имаш и прашања као- Абе коа ќе се скинеш остануе раничка нели ? :nesvest:А дома никој не им вергла, пошто секс пред брак никако:icon_lol: И така... Какви се станати генерацииве, у 3то одделение се лапаат :icon_lol: Иначе, не знам, мислам дека сам коа ќе си одлучи чоек, тогаш треба да се клецне. И обавезно, да знае да се заштити. Ако не знае, да не се :sekss:.:star:
Да, се препичаваат и не е толку до хормоните колку што е до желбата да бидат фраери и фраерки и да кажат дека имаат секс. 14 години е прерано, пре пре рано и они дефинитвно ја немаат до толку таа потреба за секс, туку сакаат да глумат повозрасни отколку што навистина се.

Секој има право кога ќе се клецне, ама тоа да не биде избрзана одлука и да не биде само затоа што “сите други го прават“.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Да, се препичаваат и не е толку до хормоните колку што е до желбата да бидат фраери и фраерки и да кажат дека имаат секс. 14 години е прерано, пре пре рано и они дефинитвно ја немаат до толку таа потреба за секс, туку сакаат да глумат повозрасни отколку што навистина се.

Секој има право кога ќе се клецне, ама тоа да не биде избрзана одлука и да не биде само затоа што “сите други го прават“.
:nenene:Не мислам така. Кога бев 8мо одделение јас, тие што имаа сексуални односи од мојот клас,сите ги глеавме као највечи бештии и веруј ми, не се фалеа со тоа... Не беше баш за фалење да се ебнеш со некој ради реда, а тоа они го правеа. Ама, кажуем за оние што си имаат врска и што сакаат да почнат со сексуален живот со дечко им. Со црвеново се слагам комплетно. :smir:
П.С Сакам само да потенцирам дека треба да им се збори за заштита од млади години, да не биде после ко је угасио светло...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
:nenene:Не мислам така. Кога бев 8мо одделение јас, тие што имаа сексуални односи од мојот клас,сите ги глеавме као највечи бештии и веруј ми, не се фалеа со тоа... Не беше баш за фалење да се ебнеш со некој ради реда, а тоа они го правеа. Ама, кажуем за оние што си имаат врска и што сакаат да почнат со сексуален живот со дечко им. Со црвеново се слагам комплетно. :smir:
П.С Сакам само да потенцирам дека треба да им се збори за заштита од млади години, да не биде после ко је угасио светло...
Гледам дека сме генерациски тука некаде, па ќе ти кажам дека и јас кога бев 8 одделение, сите што имале секс, а беа ретки беа гледани со шок и секакви муабети им се вадеа, дека се трудни, а немаше врска...

Ама сега е сосема поинаку. Сега, ако немаш секс на тие години, си заостанат, нешто ти фали, бубалица си...Сега е во тренд да се има секс и баш затоа го реков тоа дека не треба да се прави нешто само затоа што “сите други го прават“.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да, се препичаваат и не е толку до хормоните колку што е до желбата да бидат фраери и фраерки и да кажат дека имаат секс. 14 години е прерано, пре пре рано и они дефинитвно ја немаат до толку таа потреба за секс, туку сакаат да глумат повозрасни отколку што навистина се.

Секој има право кога ќе се клецне, ама тоа да не биде избрзана одлука и да не биде само затоа што “сите други го прават“.
Abe da i jas se slagam deka sekoj ima pravo da si se kleca ama so toa prebrzanata odluka pa i ne bas nema prebrzana odluka odluka si e odluka i toa e ti sam si odlucuval za toa.
A za toa samo sto drugite go pravat toa ti e nesto kako nacin na ziveanje
Nekoj treba da pocne pa drugite po nego kako nekoj koa pocnal da sere u solja pa sea nie site sereme a ne sereme vise na kamen toa ti e nesto isto ako ne barem e slicno
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Abe da i jas se slagam deka sekoj ima pravo da si se kleca ama so toa prebrzanata odluka pa i ne bas nema prebrzana odluka odluka si e odluka i toa e ti sam si odlucuval za toa.
A za toa samo sto drugite go pravat toa ti e nesto kako nacin na ziveanje
Nekoj treba da pocne pa drugite po nego kako nekoj koa pocnal da sere u solja pa sea nie site sereme a ne sereme vise na kamen toa ti e nesto isto ako ne barem e slicno
Муабетов ти нема врска со животот. Не треба да правиш нешто само затоа што другите го прават. Не треба сега да се клецнеш, само затоа што и другар ти го направил тоа. А избрзани одлуки де факто има, особено кога станува збор за сексот, во спротивно немало да има луѓе кои се каат и кои сметаат дека прерано го направиле тоа. Мораш убаво да размислиш кои би биле последиците од твоето однесување, па тек потоа да донесеш одлука, а не да направиш нешто само колку да го направиш и да кажеш, ете го направив тоа. Ако некој сам одлучил, не значи дека не избрзал, или дека одлучил правилно. И извини ама не разбирам како може правењето нешто само затоа што другите го прават, да е стил на живеење. Ако ти правиш нешто само затоа што тоа е популарно и тоа сите го прават, тогаш значи дека немаш свој карактер и дека ги правиш тие работи само за да бидеш поприфатен во друштвото.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
И дете од 14 години да знае да се заштити, сепак е ПРЕРАНО да почне со сексуални односи.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи да ве опоменам. Кога ќе пишувате возраст пишувајте и зашто. Постовите каде што само се наведува возраст ќе бидат избришани. :smir:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
...на првата брачна нок...околу 25 до 27 год...и затоа што така треба...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom