Секс школо

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Легни и рашири ги ноџињата.

Поздрав,
Тин Шема.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
прво времетраењето на сексот нема никаква врска со тоа дали ќе се затрудне или не.Второ секс без заштита,без кондом е секогаш ризичен и постои можност да се затрудни и покрај тоа што типот свршил надвор. Се лачи и течност која содржи предсперматозоидни клетки (јас така ги викам незнам како се викаат точно) од кои може да се затрудне.Така да секс без никаква заштите не е препорачлив, тоа е како игра на среќа.
Предсемена течност во која најголем процент има сперматозоиди исто како спермата (семената течност) :smir:
 

The_DaRKeR

~Мрчатор~
Член од
26 јули 2008
Мислења
110
Поени од реакции
8
Кога е вистинското време за секс?

POCinjas vrska so cura i si teras so nea 2-3 meseci i gleas ne ti dava! so ke prais? ke i raskines? ili ke ja pocekas? koa e vistinskoto vreme za sex spored vas?

аман бе користете кирилица -Никола
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
POCinjas vrska so cura i si teras so nea 2-3 meseci i gleas ne ti dava! so ke prais? ke i raskines? ili ke ja pocekas? koa e vistinskoto vreme za sex spored vas?
Не треба да “глеаш не ти дава“ туку ќе си прашаш

“Мори, ти ќе ми даиш или да ти побарам“

Ако не ти даи, одма оставај ја и барај некоја што дава... оти живото лета да не си останиш невин на стари години.
 

The_DaRKeR

~Мрчатор~
Член од
26 јули 2008
Мислења
110
Поени од реакции
8
aman be ne e toa nekoja drolja za 5-6 saata ako mi dae za tolku ke i lupnam etiketa drolja, ali onaka vase mislenje posle kolku vreme bi bilo normalno da ti dae? P.S ne sum nevin na 15 se omrsiv! hihi
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
1. Ги префрлив мислењата во оваа тема. Нема потреба да се отвара тема за едно ново прашање, кое нема конкретен одговор ниту пак треба да му се придаде некое огромно внимание.

2. Има подфорум за сеир, се вика Чек дис аут. Не ги мешајте другите форуми со него, зошто ќе ви биде забранет пристап до нив ако продолжите така. Дај контролирајте се малку.

3. Продолжете со дискусијата.
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
aman be ne e toa nekoja drolja za 5-6 saata ako mi dae za tolku ke i lupnam etiketa drolja, ali onaka vase mislenje posle kolku vreme bi bilo normalno da ti dae? P.S ne sum nevin na 15 se omrsiv! hihi




E zatoa sme zatucani koa stanuva zbor za seksot , ak ti dae odma , gotovo lele majko drolja e , abe toa ne se trosi ne e sapun , a od drga strana koga ke vidis i ti si i dal za isto vreme sto togas si ti ? dolj?:pos2:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.433
Јас имам секс веќе 4години со еден партнер 2 до 3 пати неделно во континуитет и постојано без кондом...кондом сме употребиле неколку пати на почеток и толку па не сум затруднела до сега не знам зошто мислите дека е ризично без кондом може постои ризик доколку не се контролира мажот ама во спротивно нема проверено:smir: а знам и други примери на парови кои што имаат слободен секс без кондом па не затруднуваат некои постари брачни парови со деца кои што ги познавам лично скоро цел живот имаат секс без кондом па никому ништо нема потреба од плашење само доколку се стекне искуство треба малце пазење и контрола.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
POCinjas vrska so cura i si teras so nea 2-3 meseci i gleas ne ti dava! so ke prais? ke i raskines? ili ke ja pocekas? koa e vistinskoto vreme za sex spored vas?

аман бе користете кирилица -Никола
а шо...ти идеш со цури само за секс?
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
POCinjas vrska so cura i si teras so nea 2-3 meseci i gleas ne ti dava! so ke prais? ke i raskines? ili ke ja pocekas? koa e vistinskoto vreme za sex spored vas?

аман бе користете кирилица -Никола
нема вистинско време,за секс,кога мислите дека треба или не.едноставно хемијата ке си го направи своето!многу е глупаво да ја прашаш-КОГА КЕ МИ ДАДЕШ??ДО КОГА КЕ ЧЕКАМ??УШТЕ КОЛКУ,КОГА?????ЈА БИ РЕКЛА ТАКА-НИКОГАШ!!И ј бај,бај!!!Убавите работи се случуваат спонтано,дозволите да ве водат убавите чустава,магијата на љубовта!Се што е форсирано,напнато се одвива и на крај ништо!Не вршите притисок и се шо сие твое ке си дојде порано или подоцна!!!!!!!!Ако вистински те сака и ја сакаш,времето нема да биде осетно!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.467
Јас имам секс веќе 4години со еден партнер 2 до 3 пати неделно во континуитет и постојано без кондом...кондом сме употребиле неколку пати на почеток и толку па не сум затруднела до сега не знам зошто мислите дека е ризично без кондом може постои ризик доколку не се контролира мажот ама во спротивно нема проверено:smir: а знам и други примери на парови кои што имаат слободен секс без кондом па не затруднуваат некои постари брачни парови со деца кои што ги познавам лично скоро цел живот имаат секс без кондом па никому ништо нема потреба од плашење само доколку се стекне искуство треба малце пазење и контрола.
ама ти броиш и плодни денови нели и коа си во плодни денови немате секс :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
а шо...ти идеш со цури само за секс?
А има некој постар од 17 години што иде со „цури“ поради друга причина?

Нормално дека иде поради секс. Како секој нормален човек :)

Јас имам секс веќе 4години со еден партнер 2 до 3 пати неделно во континуитет и постојано без кондом...кондом сме употребиле неколку пати на почеток и толку па не сум затруднела до сега не знам зошто мислите дека е ризично без кондом може постои ризик доколку не се контролира мажот ама во спротивно нема проверено:smir: а знам и други примери на парови кои што имаат слободен секс без кондом па не затруднуваат некои постари брачни парови со деца кои што ги познавам лично скоро цел живот имаат секс без кондом па никому ништо нема потреба од плашење само доколку се стекне искуство треба малце пазење и контрола.
Треба да бидеш наградена за среќата. Не се забременува лесно, ама некогаш може да се забремени и без воопшто да сврши во тебе. Нели, од предсемената течност. Ова милијарда пати е повторено (и се случува), некако досадно е да го повторуваме...

И кондомите не се користат само заради спречување бременост. И 20 години да идеш со партнерот, никогаш не можеш да бидеш доволно сигурна дека нема да закачиш нешто од него. А кога ќе закачиш, касно е.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
За првиот пат најдобар ти е кондомот,шансите да пукне се мали но сепак постојат,користи Дурекс за поквалитетна заштите,да доколку дојде до невоља постојат пилули кои се зимаат до околу1ден по односот,не ти се многу скапи,а за понатака како заштита стручно ти ги препорачувам пилулите кои се најсигурното средство може да ги пие секоја сексуално активна и пасивна жена бидејки имаат и други намени:) Ова е општо на твоето прашање ако има нешто подетално прашај тука или прати ПП поздрав
Koga ne znaes ne praj mu se pameten na deteto ,prvo za prezervativot dobro i kaza,2 piluliteako dojde do nevolja se pijat vo rok od 72 casa i ne se tolku skapi kolku so kazuvas ti 700 den se.3.ni vo ludilo ne smees da mu preporacas konttraceptivni anti bebi piluli na devojcina po 16,17,18 godini bidejki tie se na baza na hormoni imaat estrogen i progesteron predizvikuvaat tromboza i ne odat nikako vo kombinacija so alkohol i cigari .Imaat poseben nacin na upotreba se pijat 1 dnevno vo isto vreme i ako zaboravis da zemes tableta ke zemes vdenas koga ke ti tekne i toa 2 naednas i ni pod razno ne smees da gi pies na svoja raka sto znaci mora ama mora lekar da ti gi prepise toa sto drugarka i pija ne znaci deka i taa smee .Znaci najpametna rabota i e prezervativ i toa deckoto ke si odbere velicina koja nemustvarno mu odgovara za da ne dojde do pukanje na prezervativot .I drug pat podobro premolci odosto da davas pogresni informacii se raboti za neikusni maldilicnosti koi stvarno treba da se nasocat pravilno.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
ni vo ludilo ne smees da mu preporacas konttraceptivni anti bebi piluli na devojcina po 16,17,18 godini bidejki tie se na baza na hormoni imaat estrogen i progesteron predizvikuvaat tromboza i ne odat nikako vo kombinacija so alkohol i cigari .Imaat poseben nacin na upotreba se pijat 1 dnevno vo isto vreme i ako zaboravis da zemes tableta ke zemes vdenas koga ke ti tekne i toa 2 naednas i ni pod razno ne smees da gi pies na svoja raka sto znaci mora ama mora lekar da ti gi prepise toa sto drugarka i pija ne znaci deka i taa smee .
Апсолутно си во право за тоа дека не смеат да се земаат контрацептивните антибеби пилули на своја рака, но тоа е за се` што влегува во женски род.
Не е точно дека не ги препишуваат на девојчиња од 17/18 годишна возраст. Тоа што содржат хормони е причина да ги користат девојки кои имаат пореметен хормонален статус и нередовен менструален циклус, што значи дека контрацептивната не е единствена нивна функција.

Друго, тоа дека во комбинација со алкохол и цигари не одат, да, во упатството пишува дека би можело негативно да се одрази на дејството, но во огромни количини, со секојдневна употреба на алкохол да речеме (како на пример кај алкохоличарКИ).
Шансите да предизвикаат тромбоза и уште десетици други заболувања кои се наведени во упатството се 1:10000, исто како и кај сите други лекови, па тоа не значи дека не треба да се пијат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom