Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Сакам да инсталирам win98 бидејки немам флопи диск дали ќе можи преку усб да ги ставам ботовите..
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Сакам да инсталирам win98 бидејки немам флопи диск дали ќе можи преку усб да ги ставам ботовите..
Инсталирај вин 2000 сп4 од бутабилно цд истата работа ќе ти ја врши ама пак затоа е далеку постабилен.

А ако ти е работата за некои ептен стари игри имаш по нетов на располагање бутабилно цд со вин ме.

Ама пак ако компјутерот ти е релативно нов..ќе имаш проблеми со пронаоѓањето на драјвери.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Инсталирај вин 2000 сп4 од бутабилно цд истата работа ќе ти ја врши ама пак затоа е далеку постабилен.

А ако ти е работата за некои ептен стари игри имаш по нетов на располагање бутабилно цд со вин ме.

Ама пак ако компјутерот ти е релативно нов..ќе имаш проблеми со пронаоѓањето на драјвери.
Слаба е машината за вин 2000 има 16мб рам и 166хз процесор се работи на пентиум ммх онака сакам да го пуштам во употреба не е работен 2 год затоа.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Слаба е машината за вин 2000 има 16мб рам и 166хз процесор се работи на пентиум ммх онака сакам да го пуштам во употреба не е работен 2 год затоа.
Таа машина е едвај за вин 95... ништо.....побарај некое старо половно флопи...и терај работа...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Слаба е машината за вин 2000 има 16мб рам и 166хз процесор се работи на пентиум ммх онака сакам да го пуштам во употреба не е работен 2 год затоа.
Ништо батали 98 барај Windows 95, Windows 98 мислам дека бараше нај малце рам 32 MB а 64 MB RAM препорачано за да работи како што треба
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Ништо батали 98 барај Windows 95, Windows 98 мислам дека бараше нај малце рам 32 MB а 64 MB RAM препорачано за да работи како што треба
Имаше 98 кога го зедов и добар беше немаше многу чекање затоа да му ставам 98 некако 95 ми е многу многу стара затоа,иначе имав еден со 95 слика на дестоп ми ставаше 3 мин :toe:..8мб рам шо ке му преш..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Имаше 98 кога го зедов и добар беше немаше многу чекање затоа да му ставам 98 некако 95 ми е многу многу стара затоа,иначе имав еден со 95 слика на дестоп ми ставаше 3 мин :toe:..8мб рам шо ке му преш..
95 ќе ти се сруши од вируси ако го закачиш на нет :)
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
95 ќе ти се сруши од вируси ако го закачиш на нет :)
ке си ставе касперски :pos2: се шалам.

Пробај со линукс, ако не ти смета. еден другар имаше инсталирано линукс (незнам само која верзија) на многу слаба конфиг.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Имам проблем ако знае некој да ми помогне малку...
Значи денеска го земав http://www.tnt.net.mk/
ацер 5542 и нема никаков оперативен систем.
Пробав да инсталирам windows xp подесив тоа во биос бут....Кај 1:18 наместо да ми пушува processing information file...мене ми го покажува ова

Еден другар ми рече да не било заебано пробав и со др. цд ама пак исто
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Имам проблем ако знае некој да ми помогне малку...
Значи денеска го земав http://www.tnt.net.mk/
ацер 5542 и нема никаков оперативен систем.
Пробав да инсталирам windows xp подесив тоа во биос бут....Кај 1:18 наместо да ми пушува processing information file...мене ми го покажува ова
Еден другар ми рече да не било заебано пробав и со др. цд ама пак исто
Пробај да му ставиш вин 7!

Ако ти го продале без инсталиран линукс тогаш некој правел некои скаламуции...

По нетов тој лаптоп скоро сегде го продаваат со инсталиран линукс а тек по негде со вин7.
 
?

..........

Гостин
Имам проблем ако знае некој да ми помогне малку...
Значи денеска го земав http://www.tnt.net.mk/
ацер 5542 и нема никаков оперативен систем.
Пробав да инсталирам windows xp подесив тоа во биос бут....Кај 1:18 наместо да ми пушува processing information file...мене ми го покажува ова

Еден другар ми рече да не било заебано пробав и со др. цд ама пак исто
XP, не се инсталира на поновите лаптопи, пробај, со 7 или виста..
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
XP, не се инсталира на поновите лаптопи
А зошто?????
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
XP, не се инсталира на поновите лаптопи
А зошто?????
Е..за тоа ќе си го прашаш микрософт и производителите на лаптопи.....со цел да принудно ја продаваат вистата (која не чинеше и не се продаваше како што очекуваа) се договорија да направат некои ограничувања.....
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Е..за тоа ќе си го прашаш микрософт и производителите на лаптопи.....со цел да принудно ја продаваат вистата (која не чинеше и не се продаваше како што очекуваа) се договорија да направат некои ограничувања.....
Па на XP мора да му дојде крај. Не можеш да возиш скоро 10 години на ист оперативен се менува софтверот напредуваат апликациите, на ХР му заврши времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom