Фан Клуб: Олимпик Лион

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Честитки до Цитро_Лове :smir:
Ништо не е готово,Бордо лесно знае да создаде шанси за гол ,2 гола не се нешто во големи утакмици
 
I

InF3cTeD

Гостин
честито победа,се гледаме во 1/2 финале :smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
честито победа,се гледаме во 1/2 финале :smir:
Не биди толку сигурен ,идниот топџија Шамак ќе има многу што да каже на следната утакмица :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
Не биди толку сигурен ,идниот топџија Шамак ќе има многу што да каже на следната утакмица :)
не дека сум сигурен,ама мислам дека 3-1 за Лион е премија....ама затоа постојат изненадувањата....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
не дека сум сигурен,ама мислам дека 3-1 за Лион е премија....ама затоа постојат изненадувањата....
Постојат изненадувања,тачно, али Лион многу пати до сега потврди дека знае да игра на резултат и да го чува
 
I

InF3cTeD

Гостин
Постојат изненадувања,тачно, али Лион многу пати до сега потврди дека знае да игра на резултат и да го чува
да да,затоа се некако повеќе ми оди на тоа дека Лион ќе оди 1/2 финале,али сепак се остава простор и за изненадување
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883

Го имаме најдобриот голман у Европа :baeh:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
1-2 победа против Рен и конечно 1 место на табелата :baeh:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Веројатните тимови за вечерва

Bordeaux: Carasso; Chalmé, Ciani, Planus, Trémoulinas; Plasil, Sané, Diarra, Wendel; Gourcuff; Chamakh


Lyon: Lloris; Réveillère, Cris, Boumsong, Cissokho; Pjanic, Toulalan, Källström (or Gonalons); Bastos, Gomis, Delgado

ALLEZ LYONNAIS !!!

Полуфиналееееееееееееееее :vozbud: :vozbud: :vozbud: ALLEZ LYONNAIS :vozbud:

пс. нема да пишам некое време, на кардиохирургија сум, ме стегна срце :uvo: :vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Честито пласман браво иако не ја глеав сега ќе гледам хајлајтси сигурно било интересно :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Веројатните тимови за вечерва

Bordeaux: Carasso; Chalmé, Ciani, Planus, Trémoulinas; Plasil, Sané, Diarra, Wendel; Gourcuff; Chamakh


Lyon: Lloris; Réveillère, Cris, Boumsong, Cissokho; Pjanic, Toulalan, Källström (or Gonalons); Bastos, Gomis, Delgado

ALLEZ LYONNAIS !!!

Полуфиналееееееееееееееее :vozbud: :vozbud: :vozbud: ALLEZ LYONNAIS :vozbud:

пс. нема да пишам некое време, на кардиохирургија сум, ме стегна срце :uvo: :vozbud:
:pos2::pos2::pos2::smir:

Aj cestito 1/2 finale
 

Kajgana Shop

На врв Bottom