Фан Клуб: Партизан

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.666
Поени од реакции
43.542
Ѕверски гол на Клео,вчера кога ја даваа репризата го видов.:vozbud::vozbud:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ауу, со нетрпение го очекувам дуелот со Апоел другата среда, не сум у Ск. али некако ќе се снајдам да ја глеам.За последно коло,здравје да ги поминеме грчкиве цигани, речиси сигурно идам у Београд да ја глеам, ако идaт и други, можеме поголема екипа да појдеме.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ако ги поминеме Апоел,а убеден сум дека ќе ги поминеме,последно коло обавезно идам у Белград,мора да се гледа влегувањето во ЛШ,тој спектакл не се пропушта:)
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Ако ги поминеме Апоел,а убеден сум дека ќе ги поминеме,последно коло обавезно идам у Белград,мора да се гледа влегувањето во ЛШ,тој спектакл не се пропушта:)
Ако ѓи поминеме Апоел после останува уште 1 или 2 кола?:helou:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
http://partizan.rs/fotoalbum/2009/07_jul/11.pdf
ако ги поминеме апоел,а не се соменевам во тоа...
вака ќе биде:доколку оди се по планот Партизан,Олимпијакос,Копенхаген,Левски и Славија Прага ќе бидат носители во тоа последно коло...
Одлично:)
Зашто како неносители се:Актобе-Макаби Хаифа,Салзбург-Динамо,Цирих-Марибор,Вентспилс-Бате,Левадија-Дебрецин!
Убедливо најдобра варијанта е да го пројдеме ова коло и да ни се падне победникот од дуелот Левадија-Дебрецин,ама и со било кој да се паднеме ќе бидеме фаворити:)
Значи одлично е што се уклучуваат екипи од Италија,Шпанија,Англија...
Не бев сигурен дали се уклучуваат или не,сега вака...:)
 
Член од
25 март 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ќе видиш на Маракана што ќе ѓи направи Клео циганите.:vozbud::vozbud::vozbud::smir:
не збори однапред затоа што може да го лапнеш карот и да траеш ко мисир после тоа- ПРВО ДА ГЛЕДАМЕ ПА ПОСЛЕ ЌЕ ПРОДАВАМЕ МУДА ЗА БУБРЕЗИ:smir:
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
не збори однапред затоа што може да го лапнеш карот и да траеш ко мисир после тоа- ПРВО ДА ГЛЕДАМЕ ПА ПОСЛЕ ЌЕ ПРОДАВАМЕ МУДА ЗА БУБРЕЗИ:smir:
Ок поздрав.:smir::helou:

http://partizan.rs/fotoalbum/2009/07_jul/11.pdf
ако ги поминеме апоел,а не се соменевам во тоа...
вака ќе биде:доколку оди се по планот Партизан,Олимпијакос,Копенхаген,Левски и Славија Прага ќе бидат носители во тоа последно коло...
Одлично:)
Зашто како неносители се:Актобе-Макаби Хаифа,Салзбург-Динамо,Цирих-Марибор,Вентспилс-Бате,Левадија-Дебрецин!
Убедливо најдобра варијанта е да го пројдеме ова коло и да ни се падне победникот од дуелот Левадија-Дебрецин,ама и со било кој да се паднеме ќе бидеме фаворити:)
Значи одлично е што се уклучуваат екипи од Италија,Шпанија,Англија...
Не бев сигурен дали се уклучуваат или не,сега вака...:)
Верувам дека оваа сезона ќе бидеме дел од Лигата на шампиони.:helou:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Сега го видов голот на Клео, секоја му чест каков гол, инаку сигурен сум дека оваа година ќе бидете дел од Лигата на Шампиони :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ми е мрза да го преведувам текстот,па ке го поставам како што е.....да се кинеш од смеа:vozbud::vozbud::vozbud:

Velšanin novi navijač Partizana


Samo dva dana posle utakmice Partizan – Ril, Velšanin Geret Hjuz kupio je sezonsku ulaznicu za utakmice šampiona Srbije.

"Posle svega što sam kao navijač Rila doživeo u utorak na vašem stadionu, ja drugi izbor nisam imao. Jednostavno, postao sam vatreni fan Partizana i potrudiću se da dodjem i odgledam sve utakmice u Ligi šampiona, kao i vaš lokalni derbi, za koji sam čuo od Ace i njegovih drugova sa partizan.neta, da je nešto što nikako ne bih smeo da propustim", rekao je Hjuz.
Partizan je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona obezbedio posle dvomeča sa šampionom Velsa ukupnim rezultatom 12:0. Hjuz, koji je bavi novinarstvom, je u Beograd došao dva dana pre utakmice, a glavnom gradu Srbije je već jednom boravio pre sedam godina, kada je Bangor siti igrao protiv Smedereva i već tada je sebi kupio dres Partizana.


:pos::pos::pos::pos:
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Ми е мрза да го преведувам текстот,па ке го поставам како што е.....да се кинеш од смеа:vozbud::vozbud::vozbud:

Velšanin novi navijač Partizana


Samo dva dana posle utakmice Partizan – Ril, Velšanin Geret Hjuz kupio je sezonsku ulaznicu za utakmice šampiona Srbije.

"Posle svega što sam kao navijač Rila doživeo u utorak na vašem stadionu, ja drugi izbor nisam imao. Jednostavno, postao sam vatreni fan Partizana i potrudiću se da dodjem i odgledam sve utakmice u Ligi šampiona, kao i vaš lokalni derbi, za koji sam čuo od Ace i njegovih drugova sa partizan.neta, da je nešto što nikako ne bih smeo da propustim", rekao je Hjuz.
Partizan je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona obezbedio posle dvomeča sa šampionom Velsa ukupnim rezultatom 12:0. Hjuz, koji je bavi novinarstvom, je u Beograd došao dva dana pre utakmice, a glavnom gradu Srbije je već jednom boravio pre sedam godina, kada je Bangor siti igrao protiv Smedereva i već tada je sebi kupio dres Partizana.


:pos::pos::pos::pos:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.Велшаните се заљубија во Партизан:pos2::vozbud::vozbud:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
хахаха ме изнасмеа,звер човек:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom