Помош околу Counter-Strike (општо)

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
кога играат деца на мојот сервер се си е ок нема лаг не сецка ништо.играат тие се си е ок се ставам јас и ете ти лаг од што може да е тоа.ПОМАГАЈТЕ плс.знае ли некој што треба да правам
епа другарче просечниот донашен компјутер и просечната интернет конекција не се измислени за правење сервери од нив, си има посебна цена за нив. Имаш многу сервери онлајн така да ако мислеш да играш на твојот сервер повеке од 2-3 си се зафркнал.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Реинсталирај го, или пак симни некој понов. И престани да спамираш низ темава.
aj daj link za patch v23 pls

Реинсталирај го, или пак симни некој понов. И престани да спамираш низ темава.
15 pati go reinsalirav i koga uklucuvam kanter mi se pokazuva ova,a ako treba ponov patch daj link pls
 

Attachments

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
15 pati go reinsalirav i koga uklucuvam kanter mi se pokazuva ova,a ako treba ponov patch daj link pls
Каде ти е инсталиран кантерот ?
Може тебе ти е ставен во D, E или штознам...а default локација на patch-от е C:\Program Files\Valve
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Me karaat zatoa sto sum otvaral novi temi a ovde 260 strani i dojdi pa snajdi se da te vidam najdi kako da ti se namali lagot....ajde sega ovde nekoj neka mi kaze kako da go namalam lagot...moze i preku pp
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Me karaat zatoa sto sum otvaral novi temi a ovde 260 strani i dojdi pa snajdi se da te vidam najdi kako da ti se namali lagot....ajde sega ovde nekoj neka mi kaze kako da go namalam lagot...moze i preku pp
За мал лаг, ти треба добар интернет, и ако на кгн серверите ти се намалуваат лагот и/или фпс-то, тоа може да е од самото sXe...
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
ok.... sepak fala
 

G-Kidd

Завршетник
Член од
29 април 2007
Мислења
45
Поени од реакции
2
дечки ве молам помагајте...кога ќе уклучам кантер на new game трчам со 200 на сат...пробав со тоа fps_max ама ништо, или пак кога ќе се уклучам онлајн се случува истото, само што тогаш сецка до бесфест најверојатно за да сум ист како другите...иналу ја спуштив од кајгана играта и пачот...позз
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
епа другарче просечниот донашен компјутер и просечната интернет конекција не се измислени за правење сервери од нив, си има посебна цена за нив. Имаш многу сервери онлајн така да ако мислеш да играш на твојот сервер повеке од 2-3 си се зафркнал.
Јас правам сервер од дома, играме по 10-12 души со лаг 50-60.

Што интернет имаш?
Што upload брзина имаш?
Колку луѓе играат кога влагаш ти?
 

Daniel-PrIx

cAiR-cRew
Член од
14 јули 2008
Мислења
80
Поени од реакции
2
За мал лаг, ти треба добар интернет, и ако на кгн серверите ти се намалуваат лагот и/или фпс-то, тоа може да е од самото sXe...
Se slozuvam so tebe na pr. Kaj mene sxe-to so lagot nema veze ,ama so fps to da.Pogotovo so 7.7 sxe lele mi paga i na 15 fps :S:S :vozbud: pozz
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Јас правам сервер од дома, играме по 10-12 души со лаг 50-60.



Што интернет имаш?
Што upload брзина имаш?
Колку луѓе играат кога влагаш ти?
добро де ама сепак не е таа брзина како што играш на dedicated на Max или Телекабел.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
a da ve prasam...zosto na nekoi serveri koga sakam da gi uklu4am mi veli deka imam nekakov client 47 a mi treba 48....sto treba da napravam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom