Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
таа што ти ја покажува тоа ти е гејтвејот :) за пристап до рутерот, така да најдобро ти е, остај мрежната нека повлече ип од рутерот, пример 192.168.1.101 или 1, зависи од кој до кој ранк е наместено да пушта ип, види на мрежната која ип ти дал рутерот, и внеси ја таа ип, или уште подобро внеси статична ип, 192,168,1,110 субнет маск 255 255 255 0 - ова автоматски ке ти го даде, гејтвеј 192,168,1,254 и днс сервери на адсл, 62,162,32,5 и 62,162,32,6 провери само дали се тие незнам мислам тие се , дека не сум на адсл јас :smir:
Офф, томпсон рутер имам. Има едно мени Games and Applications, овде правев само за hlds.exe. Следно, откога е направена играта т.е. серверот, преминувам кон внесување на портите од. И откако ќе наместам да е ИПто на мрежната ( во случајот 192.168.1.254 ), не ја дава ИП адресата, туку ја покажува онаа што е за пристап до рутерот- 192.168.1.254. Пробав и директно да ја впишам моменталната адреса ( што и не е баш решение ) но и така небиде ништо. И се откажав веќе кога небива, небива :tapp:

Небива и така, го пробав и тоа. Инаку днс, ип тоа се е наместено како што треба. А сега нешто и рутерот ми е зезнат, при нормално работење онаа сијаличката за power почна да свети портокалово, и ми се исклучи рутерот. И од кога го вклучив, има друг интерфејс. Оние од техничка ми рекоа дека firmware-от му бил сменет. Е како кога јас сум единствениот што работи на пцво, а знам што сум правел претходно :tapp: И сега немам никаков пристап до оние менија, ова ви го пишував од сеќавање :). Чаре некој... ? или да се откажам и дефинитивно од серверот :)
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Чаре да го рестартираш рутерот за да доеш до пристап пак во менијата , ама дека тоа е од телеком го даваат само за 100ка адсл ако имаш, дали ке знаеш да го конфигурираш после :) друго чаре единствено за сервер ти казав линксис :wink:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Луге што може да биде , влагам во Кантер и одеднаш ме фрла ?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.086
ja naidov..na problem....koga oklucuvam sxe minimiziram..oklucuvam kanter i odam na kgn ..i me izbacuva mi vika kako ice nemam sXe...do sto e ..??
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Kupiv nova grafi4ka , ne e Geforce tuku ATI.
Pa ako znae nekoj koj koristi takva da napravam 100-tka fps?
Blagodaram odnapred
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Kupiv nova grafi4ka , ne e Geforce tuku ATI.
Pa ako znae nekoj koj koristi takva da napravam 100-tka fps?
Blagodaram odnapred
Вака, десен клик на десктопот > Properties > Settings > Advanced и овде мислам дека имаше едно мени 3D. Тука барај ја опцијата за vsync :wink:
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Вака, десен клик на десктопот > Properties > Settings > Advanced и овде мислам дека имаше едно мени 3D. Тука барај ја опцијата за vsync :wink:
Tnx anyway,ali ne bese do toa , sega jas mozebi ke im pomognam na nekoj clenovi koi koristat graficka kartica od tipot na ATI;
Znaci Desktop desen klik Catalysm control center i 3D > All setting > i gi isklu4uvate : Anti-Aliasing i Anisotropic Filtering , a eve i Photo.
 

pwned*

BR00741
Член од
18 август 2007
Мислења
22
Поени од реакции
2
Dali znae nekoj da naprai logo(znaci toa so se crta na T pri igranje) za CS 1.6.
Ako znae da mu pratam slika da naprai i da prati ako moze...

Fala odnapred.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Dali znae nekoj da naprai logo(znaci toa so se crta na T pri igranje) za CS 1.6.
Ako znae da mu pratam slika da naprai i da prati ako moze...

Fala odnapred.
Отвори ја сликата преку пеинт, и зачувај ја во 256 bmp format. Следно, копирај ја во %\Valve\cstrike\logos и voila :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Зошто не можам да се вклучам на вашиот сервер?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom