Помош околу Counter-Strike (општо)

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
lele buba kakov noobler e ovoj i vidi go sto pastiral "BubbaX,Koga imash wh za sXe igrash na serverite taka ich te nema,ti ke napraish 10000 Kills, ne znam admini zs ne go banirate koGa igra so wh" ahahaha :pos2:a bonus ti se pravese pro so citot i na kraj ostana so ku*ot vo race:vozbud:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
ок, ако може да прашам овде, откако го сменив интернетот, ставив мтнет, играм на кајгана сервер и ми лагира страшно.....до нетот е или?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
И јас имам проблемче па да си прашам тука ..кога сакам да си снимам некој скриншот и кога притискам F5 ми излева од серверо и нема слика ни у фолдеро валве ни у цстрике ..до контролте ли е или ....или треба да стаам реинстал цс ? :tapp:??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ок, ако може да прашам овде, откако го сменив интернетот, ставив мтнет, играм на кајгана сервер и ми лагира страшно.....до нетот е или?
До нетот ќе е.
Што интернет имаше претходно а што сега? (брзина ме интересира)

И јас имам проблемче па да си прашам тука ..кога сакам да си снимам некој скриншот и кога притискам F5 ми излева од серверо и нема слика ни у фолдеро валве ни у цстрике ..до контролте ли е или ....или треба да стаам реинстал цс ? :tapp:??
Оди у контролите и намести си на F5 да е Take Screenshot и толку.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Аха..фала направив ..не сум видел до контролите е .. фала за помоста :jaj:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да дадете некој sXe Injected 7.4 ама да работи на виста, или било која верзија на sXe ама да работи на виста и да можам да играм на кајгана серверите.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Серверите на cs.kajgana.com полоши неможат да бидат... Со 15 kbps симињам моментално Patch v21 .. Дај опрајте ги

Едит: Се мачам 2 саата со ова скапаниов ебан кантер...Стаив пач v21, симнав една мапа, ја ископирав, и сеа нејќе Dedicated Server да ми напраи, ми вика Cannot Open cs_havana..Нека иде у пичку матер па лево
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Серверите на cs.kajgana.com полоши неможат да бидат... Со 15 kbps симињам моментално Patch v21 .. Дај опрајте ги

Едит: Се мачам 2 саата со ова скапаниов ебан кантер...Стаив пач v21, симнав една мапа, ја ископирав, и сеа нејќе Dedicated Server да ми напраи, ми вика Cannot Open cs_havana..Нека иде у пичку матер па лево

google.com, doколку ти е проблем.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Серверите на cs.kajgana.com полоши неможат да бидат... Со 15 kbps симињам моментално Patch v21 .. Дај опрајте ги

Едит: Се мачам 2 саата со ова скапаниов ебан кантер...Стаив пач v21, симнав една мапа, ја ископирав, и сеа нејќе Dedicated Server да ми напраи, ми вика Cannot Open cs_havana..Нека иде у пичку матер па лево
pa cannot open cs_havana у превод ти е неможе да ја отвори таа мапа. Слегни си од нет мапите Copy/Paste во Valve/Cstrike/Maps и ке ја имаш.
И шо ти се криви серверите на кајгана шо слевинаш со 15kbps. Провери си го твојо интернет провајдер за тва шо слевинаш со толко.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
pa cannot open cs_havana у превод ти е неможе да ја отвори таа мапа. Слегни си од нет мапите Copy/Paste во Valve/Cstrike/Maps и ке ја имаш.
И шо ти се криви серверите на кајгана шо слевинаш со 15kbps. Провери си го твојо интернет провајдер за тва шо слевинаш со толко.
Проверив. На други сајтови ми симиња со 200kbps+ Овде, споро.

Metono1[mkd];2065567 напиша:
google.com, doколку ти е проблем.
Абе не ми е проблем, ама овде бар неам гајле дека нешто е fake и слично...проверено е. Не му верувам многу на google.com, како и на останатите од негов калибар.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Епа штом на кајгана ти слегнува со толкава мала брзина најди некаде кај што ти симнува побрзо и слегни си ја. Better Solution :helou:
Пробај по торенти.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Незнам што му е на Кантеров. На моменти е добро, на моменти не. Влагам у некој сервер за да играм и се е океј, и кога се мења мапа или сакам да сменам самиот јас сервер, се укочува на Loading Screen. И морам да го гасам од Task Manager. Ај ако знае некој што отприлика значи ова, нека ми каже, ве молам.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Си има баг, мора да ја исклучуваш играта пред да се мења стаза, или ако ти се укочи, преку таск менаџер исклучи па влези пак.

Јас на мој сервер кога праам changelevel мене ми се укочува и морам да искачам. Тоа е.
Boomerang aко си на виста еве ти го одговорот.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Дај бе некогаш направете место да се вклучам да изиграме... ПЛС!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дај бе некогаш направете место да се вклучам да изиграме... ПЛС!
абе почекај ке фатиш место.. + имаш 3 сервери неверувам да не можеш да фатиш место.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom