Помош околу Counter-Strike (општо)

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
^
Од кога си направил, напиша ли у конзолата fps_max 101?
Ако не си напишал, напиши fps_max 101

troll warlord .. citaj malku so pisuvam.. pred da vlezam na nekoj server fps mi e 100 .. otkogak je vleza pagja ..
^
i baj d vej imam fps_max 101 :tv::salut:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
troll warlord .. citaj malku so pisuvam.. pred da vlezam na nekoj server fps mi e 100 .. otkogak je vleza pagja ..
^
i baj d vej imam fps_max 101 :tv::salut:
Абе ти ако сакаш пиши и фпс_макс 1000 па може да имаш 30-40. Значи не е до тоа што ќе го пишеш у конзола, туку до компјутерот е. Јас имам 8400 GTS и просечно имам по 90-100 фпс било да е лан или на интернет.
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Абе ти ако сакаш пиши и фпс_макс 1000 па може да имаш 30-40. Значи не е до тоа што ќе го пишеш у конзола, туку до компјутерот е. Јас имам 8400 GTS и просечно имам по 90-100 фпс било да е лан или на интернет.

abe nekoi so graficka 6660 imaat 100fps ja so 7300 GS kako moze da nemam , prethodno imav .. :tapp::tapp:


^

768 RAM
160 HARDDISC
7300 GS nVidia
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Еве вака.Играм кантер и си направиф на Софтвер.После излевам, оклучувам схето - флевам.И сега сакам во конзола да ја напишам за дебел нишан, но штета, не ми пише БУКВИ , а бројки може.И после пак го направиф на OpenGL.И флевам и пак не биваа.И земах Реинсталл и го довнлоадираф В19 пачот, и флевам, и пак не бива.И ај ако може да ми дадете линк за пачот в21 или било кој, за да го даунлодирам да видаме дали пак ке нема да пише..Можеби друг е проблемот.:smir:
фала однапред.Се надевам дека во скоро време ке ми помогнете.:helou::helou:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Еве вака.Играм кантер и си направиф на Софтвер.После излевам, оклучувам схето - флевам.И сега сакам во конзола да ја напишам за дебел нишан, но штета, не ми пише БУКВИ , а бројки може.И после пак го направиф на OpenGL.И флевам и пак не биваа.И земах Реинсталл и го довнлоадираф В19 пачот, и флевам, и пак не бива.И ај ако може да ми дадете линк за пачот в21 или било кој, за да го даунлодирам да видаме дали пак ке нема да пише..Можеби друг е проблемот.:smir:
фала однапред.Се надевам дека во скоро време ке ми помогнете.:helou::helou:
Ако некој разбра што проблем имаш, ќе го сечам! :pos:

Инаку, еве што вика чичко Гугл околу пачот.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Torpedo пробај да стиснеш alt+shift :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Torpedo пробај да стиснеш alt+shift :)
фала КИНДЕР.:back:

Абе имам еден проблем ! кога одам на кајгана и кога играм 1-2 минути еве што ми се појавува:

и после кога излевам , еве
ај ако може хелп..
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
^
Како и кај сите, и кај тебе. Имаш ставено во кантерот некакви помагала/скрипти/срања. Напрај реинсал и играј си, не ставај никакви помагала/скрипти/или било што.
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
^
Како и кај сите, и кај тебе. Имаш ставено во кантерот некакви помагала/скрипти/срања. Напрај реинсал и играј си, не ставај никакви помагала/скрипти/или било што.
Нема врска. Оти јас немам ништо, а ми се појавува?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Tрол .. :tapp:

Ништо нема такво.
Намести 32 бита или пробај со фиксот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
^
Како и кај сите, и кај тебе. Имаш ставено во кантерот некакви помагала/скрипти/срања. Напрај реинсал и играј си, не ставај никакви помагала/скрипти/или било што.
Troll, чера и давах реинсталл и немам никакви скрипти/срања.:helou::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom