Помош околу Counter-Strike (општо)

ivan_legenda

I`m LEGENDA
Член од
21 јули 2007
Мислења
101
Поени од реакции
2
пиши во „конзоле“ say nesto i ke vidas, забравив поточно сру...Ако мислам за да пишеш со сау пОЗЗзз:smir:
Abe vo konzola pisuvam vie me citate ali jas niso ne citam vie so pisuvate nitu pak jas sto sum pisal mi vika dole kaj so ide tekstot #Cstrike_Chat_AllDead4.
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Ако го имаш инсталирано пачот .. ке отвориш ,, конзола ,, и ке напишеш hud_saytext 1 .. би требало да ти прифати . . фала однапред
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
76
Поени од реакции
2
Зошто од пред неколку дена графиката на cs ми е мн слаба а и оружјата ми се преместени во лева рака наместо во десна пробувам со h--->help--->use righthand
и ништо од тоа пробав и преку конзола пак не сака....pls heeeeelpppp meeeee!!!!!!!!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зошто од пред неколку дена графиката на cs ми е мн слаба а и оружјата ми се преместени во лева рака наместо во десна пробувам со h--->help--->use righthand
и ништо од тоа пробав и преку конзола пак не сака....pls heeeeelpppp meeeee!!!!!!!!
А да го ставиш во лева рака?
 
Член од
1 октомври 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Host_Error: CL_ParseServerMessage: Bad server message
neznam zasto me isfrla od server i ovaa poraka mi ja dava ako moze nekoj da mi kaze

blagodaram odnapred
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Koj moze da mi kazhi kako mozam da napravam na cs 1.6 sakam da go bindovam "MWHEELUP" da mi se kupuva hegrenade/flashbang/smoke koe bilo edno od niv ... eve kaj se se macam 1 saat... :) nikako da go sklopam ... ako nekoj znae kako da napravam na mwheelup da mi se kupue edna od bombite neka kazhi ... toa odi nekako vaka

bind "mwheelup" "e ovde e teskiot del" :) pozdrav
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Koj moze da mi kazhi kako mozam da napravam na cs 1.6 sakam da go bindovam "MWHEELUP" da mi se kupuva hegrenade/flashbang/smoke koe bilo edno od niv ... eve kaj se se macam 1 saat... :) nikako da go sklopam ... ako nekoj znae kako da napravam na mwheelup da mi se kupue edna od bombite neka kazhi ... toa odi nekako vaka

bind "mwheelup" "e ovde e teskiot del" :) pozdrav

bind mwheelup "buyequip slot3" Flash
bind mwheelup "buyequip slot4" HE
bind mwheelup "buyequip slot5" Smoke
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
brat kaj mene nekje da fati .... mislam deka gresno ti e napishano

Пиши bind O (буквата O) и ќе ти каже што команда е ставена на буквата O. И ако е грешно моето, наместо buyequip стави го тоа што ти го пишало сеа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
ne be brat .. 100% si greshka eve proveri i ke si vidish sam :D ne ke te lazam .. :) mi treba stvarno toa :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.165
Поени од реакции
134
Зошто од пред неколку дена графиката на cs ми е мн слаба а и оружјата ми се преместени во лева рака наместо во десна пробувам со h--->help--->use righthand
и ништо од тоа пробав и преку конзола пак не сака....pls heeeeelpppp meeeee!!!!!!!!
Сменета ти е графиката , според тоа што кажуваш наместена ти е software а треба да наместиш OpenGl .
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Помош! зошто кога оклучувам схе право ми се исклучува?:smir:Фала однапред:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom