Истражувачки дела: што сакаaт/не сакаат мажите и жените

Кој е по напален ?


  • Вкупно гласачи
    3
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Па некој совет за како да се однесувате в кревет и после не е лошо :) , нормално дека искуството си го прави своето ама некој совет не е на лошо :)

-Директниот пристап до женското срце, бидејќи во него се крие одговорот дали ќе отидете заедно во кревет или не. Научете како се заведува, кои комплименти најмногу палат, кои пози се најспектакуларни. Потковајте се теоретски, па преминете на пракса
- Партнерката треба веднаш да ја почувстува вашата умешност и одлучност да ја освоите. Водете сметка и не дозволувајте да им влезе во трага на вашите тајни.
- Додека ја бакнувате мислете на тоа дека постои врска меѓу нерамната горна усна лак кај жената и клиторисот и целата вагина. Токму поради тоа жените толку сакаат да се бакнуваат - оттука и мажите што подобро се бакнуваат се поуспешни во кревет.
- Пред вие да доживеете врв во страста, треба вашата партнерка да ја доведете до целта. Со тоа ќе ја потврдите вашата верност, а дамата во вашите прегратки ќе се радува на секоја следна ноќ.
- Ги знаете ли двата најдобри начини да ја задоволите со јазик? Според првиот метод, нежно тргнете ги срамните усни, а потоа со јазик побарајте го клиторисот. Со врв на јазикот прво полека, а потоа се побргу со кружни движења преминувајте преку него. Притоа телото на партнерката слободно можете да го преместувате од поза во поза. Престанете кога ќе ги слушнете зборовите: "Не можам повеќе" или соседите кои веќе петти пат довикуваат: "Престанете веќе еднаш!"
- Жените сакаат мажи како Бред Пит. Тие спијат во боксерки, а во зима облекуваат бела машка маица. Бред никогаш не би облекол шарени плишани пижами. Никогаш! :)
- Подарете и цвеќе. Како што без водух нема да дишење, така и без цвеќе нема љубов. Важно е за тој подарок да не чекате некој конкретен повод, роденден или годишнина, туку да бидете спонтан и полн со љубов. Обидете се некогаш да не купите цвеќе, туку сами да го наберете доколку можете. Може исто така преку целиот кревет да посипете ливчиња од цвеќе. Тоа ви изгледа прескапо? Грешите! Распашајте се во цвеќарниците пред затворање дали имаат ливчиња.
- Пред да заспиете бакнете ја својата сакана во око. Тоа е најнежниот бакнеж кој постои!
- Никогаш не ја прашувајте следното утро какви сте биле.
- Вистинско утринско прашање е: "Како спиеше?"
- Се уште не умеете да откопчате градник со една рака? Тогаш купете, ставете го на наслонот од столчето и вежбајте се додека не научите.
- Со јазикот навлажнете и ги брадавиците, а потоа полека дувајте додека се влажни. Воздухот делува како коцкички лед.
- Планирате да одите на журка? Наговорете ја вашата партнерка да облече мини здолниште. По лудата долга ноќ отидете на скришно место, а потоа бакнувајте ја страсно и предано, пред да ја однесете на хауба, и го поткренете здолништето, раширите нозете и...
Благодарение на земјината тежа, вашата поза непречено ќе трае толку долго колку што вие ќе сакате. Не ја заборавајте реченицата: "Сакам да ја слушам твојата страст". Тоа повремено ќе ја возбуди.
- Секоја жена сака романтика и во времето кога се во оние денови и пред тоа да дојдат. Затоа научете некоја песна на памет и рецитирајте и ја тивко пред спиење.
- Бидете помалку луди (најмногу по неа). На пример, кога се враќате доцна дома, јавете и се и кажете и: "Имаш седум секунди да дојдеш до креветот и да се соблечеш, инаку ќе те соблечам таку каде ќе те затекнам, па и на скалите"
- Научете на четири јазици да кажете: "Рашири ги нозете, на германски "Спреизе деине Веине! ", на англиски "Спреад ѕоур легс!", на француски "Есарте лес јамбес!", италијански "Апри ле гамбе!". Ова шепотете и го неколку пати на уво.
- За време на една летна ноќ покажете и ги сите магии на ноќното капење. Најдобро е ако базенот е малку на страна како никој не би ве чул.
- Во текот на сексот на неколку секунди запрете го продирањето, а потоа продолжете со претходното темпо. Сето тоа повторете го два до три пати - тоа секоја жена ја доведува до вистинско лудило.
- Во моментите кога го доживувате врвот наместо "Аааххх", изговорете го нејзиното име. Ако партнерките ги менувате често, заборавете го овој совет.:smir:
- Секогаш користете кондом. Само така ќе можете во овие трикови да уживате долго и потполно. :back:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Со цвеќето мора да има нешто посвета или коментар,оваа ружа е твојата убавина што ја жариш ти во моето срце.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Жените не избираат поради тоа колку е фин некој, Го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.

И знаеш што? Фин дечко не им буди ЧУСТВА на моќна привлечност.
Тоа што ќе се трудите да бидете фин, кај неа не преизвикува привлечност.
- Знам дека ова нема некоја смисла но ТАКА Е, и не се замарајте повеќе со „да се биде фин“.
Се додека не го прифатите овој ФАКТ, никогаш нема да бидете успешни со жените.​


e ova stvarno e vistina......deka ne ne privlekuvaat fini momci...i jas samata ne mozam da si objasnam zosto ama taka e.....barem kaj mene e taka sekogas zabeguvam po nekoi otkaceni losi momcinja koi karakterno se idioti, a onie koi se fini so mene dobri i imaat super karakter, gi odbegnuvam...zosto taka, ne znam!! ama tocno e !!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Жените не избираат поради тоа колку е фин некој, Го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.​


И знаеш што? Фин дечко не им буди ЧУСТВА на моќна привлечност.
Тоа што ќе се трудите да бидете фин, кај неа не преизвикува привлечност.
- Знам дека ова нема некоја смисла но ТАКА Е, и не се замарајте повеќе со „да се биде фин“.
Се додека не го прифатите овој ФАКТ, никогаш нема да бидете успешни со жените.​


e ova stvarno e vistina......deka ne ne privlekuvaat fini momci...i jas samata ne mozam da si objasnam zosto ama taka e.....barem kaj mene e taka sekogas zabeguvam po nekoi otkaceni losi momcinja koi karakterno se idioti, a onie koi se fini so mene dobri i imaat super karakter, gi odbegnuvam...zosto taka, ne znam!! ama tocno e !!
pa togas nemojte da se furate kako site maski se isti kreteni debili i sl.zasto toa ne e fer neli a izborot e individualen i nezavisen ako vi sviga poveke da ste tretirani kako gomna nemam nisto protiv "ova proizleguva od vasite iskazi":toe: :toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Жените не избираат поради тоа колку е фин некој, Го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.

И знаеш што? Фин дечко не им буди ЧУСТВА на моќна привлечност.
Тоа што ќе се трудите да бидете фин, кај неа не преизвикува привлечност.
- Знам дека ова нема некоја смисла но ТАКА Е, и не се замарајте повеќе со „да се биде фин“.
Се додека не го прифатите овој ФАКТ, никогаш нема да бидете успешни со жените.​


e ova stvarno e vistina......deka ne ne privlekuvaat fini momci...i jas samata ne mozam da si objasnam zosto ama taka e.....barem kaj mene e taka sekogas zabeguvam po nekoi otkaceni losi momcinja koi karakterno se idioti, a onie koi se fini so mene dobri i imaat super karakter, gi odbegnuvam...zosto taka, ne znam!! ama tocno e !!
aко ако, лоши момчиња, тоа ти е исто сакам да ме е*е и да ме тепа, и мн, ке ме привлекува лошо момче, добар е*ач и карактерен идиот- фраер , ЛоЛ:tapp: И коа ке ти го тури пепелот, со некоја друга, тогаш сите машки се исти, сите машки се гомна и покварени и слично.
додека машко не изгори зенско, никогаш памет нема да ви дојде.:pusk:
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
57
Поени од реакции
1
После постов сите девојќи почнаа да му аплаудираат и да го фалат дека е во право и дека се што напишал е вистина. И факт така е. Но она што не ми е јасно целиот пост кажува да не бидете фини со девојките, зошто ако се фини ќе ве заебат, а на тоа они аплауз. Ова испаѓа дека жените се садомазохисти, а уствари ние не треба да сме садисти. Уживаат некој да ги малтретира, што исто така е факт, и тоа од искуство. И кај мене било така, како тинејџ бој бев фин, мислејки така се освојува женско срце и оп не си интересен... и решив да бидам „џубре“ (не во вистинска смисла на зборот, него по ладе, и по себичен да си гледам само за себе) и оп успех, па девојките веќе поинаку те гледаат.

А тоа е така бидејки ако имате играчка и знаете дека е ваша таа не е интересна, или е интересна на почетокот, па потоа ви здосадува. Додека пак ако не ја поседувате таа играчка трчате по неа, збеснувате, и кога ќе ви ја дадат бар малку вие сте пресреќни. Мислам дека метафорично вака би изгледало вака.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ја знаете поговорката:Убавите круши свињите ги јадат
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
После постов сите девојќи почнаа да му аплаудираат и да го фалат дека е во право и дека се што напишал е вистина. И факт така е. Но она што не ми е јасно целиот пост кажува да не бидете фини со девојките, зошто ако се фини ќе ве заебат, а на тоа они аплауз. Ова испаѓа дека жените се садомазохисти, а уствари ние не треба да сме садисти. Уживаат некој да ги малтретира, што исто така е факт, и тоа од искуство. И кај мене било така, како тинејџ бој бев фин, мислејки така се освојува женско срце и оп не си интересен... и решив да бидам „џубре“ (не во вистинска смисла на зборот, него по ладе, и по себичен да си гледам само за себе) и оп успех, па девојките веќе поинаку те гледаат.

А тоа е така бидејки ако имате играчка и знаете дека е ваша таа не е интересна, или е интересна на почетокот, па потоа ви здосадува. Додека пак ако не ја поседувате таа играчка трчате по неа, збеснувате, и кога ќе ви ја дадат бар малку вие сте пресреќни. Мислам дека метафорично вака би изгледало вака.
Девојките не избираат поради тоа колку е фин некој, или колку е "будала", го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а сигурен сум дека и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.:smir:
Секоја девојка си има свој вкус, ама премногу лигавење или ку*рчење тешко дека некоја би сакала :helou:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Девојките не избираат поради тоа колку е фин некој, или колку е "будала", го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а сигурен сум дека и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.:smir:
Секоја девојка си има свој вкус, ама премногу лигавење или ку*рчење тешко дека некоја би сакала :helou:
А најголемиот парадокс е тоа што после токму тие ко ќе станат мајки ќи ќе имаат синови ќе ги тераат синовите да бидат фини.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
А најголемиот парадокс е тоа што после токму тие ко ќе станат мајки ќи ќе имаат синови ќе ги тераат синовите да бидат фини.
Зошто парадокс ?
Нема ништо лошо да си фин ... премногу фин не ја бива :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
aко ако, лоши момчиња, тоа ти е исто сакам да ме е*е и да ме тепа, и мн, ке ме привлекува лошо момче, добар е*ач и карактерен идиот- фраер , ЛоЛ:tapp: И коа ке ти го тури пепелот, со некоја друга, тогаш сите машки се исти, сите машки се гомна и покварени и слично.
додека машко не изгори зенско, никогаш памет нема да ви дојде.:pusk:
jas rekov deka me privlekuvaat takvi momcinja so da pravam, a ne deka toa e isto so "sakam da me e*e i sakam da me tepa" mislev vo smisla loso momce onaka fraer.....kaj poveketo zenski e taka... znam deka tie maski se karakterno idioti i ne bi izlegla so niv ili kamoli neso vrska zaso mozam da procenam koe masko kakvo e....i ne bi sakala na kraj da bidam povredena bidejki takvite maski samo toa znaat.....a deka me privlekuvaat da toa e tocno a zosto ne znam!! i samata sum svesna deka ne treba takvi voopsto ni da poglednam ama ete so da se prai ! :)

Девојките не избираат поради тоа колку е фин некој, или колку е "будала", го избираат тој што го избираат бидејки чуствуваат привлечност кон тој, а сигурен сум дека и неможат да објаснат зошто баш тој што го избрале им е атрактивен.:smir:
Секоја девојка си има свој вкус, ама премногу лигавење или ку*рчење тешко дека некоја би сакала :helou:
tacno!! dobro ne poznavas :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
jas rekov deka me privlekuvaat takvi momcinja so da pravam, a ne deka toa e isto so "sakam da me e*e i sakam da me tepa" mislev vo smisla loso momce onaka fraer.....kaj poveketo zenski e taka... znam deka tie maski se karakterno idioti i ne bi izlegla so niv ili kamoli neso vrska zaso mozam da procenam koe masko kakvo e....i ne bi sakala na kraj da bidam povredena bidejki takvite maski samo toa znaat.....a deka me privlekuvaat da toa e tocno a zosto ne znam!! i samata sum svesna deka ne treba takvi voopsto ni da poglednam ama ete so da se prai ! :)
ај бе не лупетај. се читаш ли лошо момче онака фраер, кај оптстојуваш ти, во 21 век нема фраери бре девојко,


УПССССССССССССССССС, има фраери изивини, малскиете е*ачи, тепачи. рекетари, лихфари се лоши момци и фраери се.
тезок е фраерскиот зивот и немозе секој да го зивее, слушај ме што ти викам,

упс, знам знам зошто те привлекуваат, зошто у градов ке те показуваат, лелеле ДЕВОЈКАВА со каков фраер иде, во очите на др, ’’ невини ’’ девојки, лелеле види ја дроља, за пари и секс иде со него, а машките ке ти акнат етикета Курва, бидејки тој е ’’ ФРАЕР ’’ и ти идеш со него , ради БЛА БЛА БЛА,

па после кази ми дека не сум у право, слободно и дел од зенскава популација ке се согласи со ова бидејќи така е:wink:

П.С. место да седиш дома, тепаш време по форумов, излези на кеј, напиј се кафе и, набљудувај кој фраер ке го ќариш, мозеби твојот иден принц на бел коњ:helou:

бај д веј извини немам ништо против тебе лично, но таквите као тебе ги викаат холивудски пи*ки:pipi: јака ствар е да си позната фаца у градов
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
ај бе не лупетај. се читаш ли лошо момче онака фраер, кај оптстојуваш ти, во 21 век нема фраери бре девојко,


УПССССССССССССССССС, има фраери изивини, малскиете е*ачи, тепачи. рекетари, лихфари се лоши момци и фраери се.
тезок е фраерскиот зивот и немозе секој да го зивее, слушај ме што ти викам,

упс, знам знам зошто те привлекуваат, зошто у градов ке те показуваат, лелеле ДЕВОЈКАВА со каков фраер иде, во очите на др, ’’ невини ’’ девојки, лелеле види ја дроља, за пари и секс иде со него, а машките ке ти акнат етикета Курва, бидејки тој е ’’ ФРАЕР ’’ и ти идеш со него , ради БЛА БЛА БЛА,

па после кази ми дека не сум у право, слободно и дел од зенскава популација ке се согласи со ова бидејќи така е:wink:

П.С. место да седиш дома, тепаш време по форумов, излези на кеј, напиј се кафе и, набљудувај кој фраер ке го ќариш, мозеби твојот иден принц на бел коњ:helou:

бај д веј извини немам ништо против тебе лично, но таквите као тебе ги викаат холивудски пи*ки:pipi: јака ствар е да си позната фаца у градов
Е ова најмногу ме вади од патики ... ај сега јас имам имано 10 женски и сега тип сум така ? а таа имала 5 дечковци и моментално оди со некој јак батка и е ку*ва ?
Според мене дефиниција за ку*ва е :
Секоја девојка која се секса надвор од брак,која има дечко а го прави тоа со друг и најлоша варијанта која го прави тоа за пари
Тоа што некоја оди со некој јак батка (тепач,еб*ч или рекетар) не ја прави курва ,таа сака таков тип покрај неа :toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Е ова најмногу ме вади од патики ... ај сега јас имам имано 10 женски и сега тип сум така ? а таа имала 5 дечковци и моментално оди со некој јак батка и е ку*ва ?
Според мене дефиниција за ку*ва е :
Секоја девојка која се секса надвор од брак,која има дечко а го прави тоа со друг и најлоша варијанта која го прави тоа за пари
Тоа што некоја оди со некој јак батка (тепач,еб*ч или рекетар) не ја прави курва ,таа сака таков тип покрај неа :toe:
не ја вреѓам, нит па ја нарекувам курва, само казувам каква етикета би добила, знаеш и сам, дека на овој свет се и сешто зивее, а да демократски секој си има право на свој личен избор, со кој и зошто сака да биде со тој, но одредени луѓе ке ја персираат на тој начин:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom