Непристоен предлог ...

С

Сатори

Гостин
Немам толку храброст да го жртвувам мојот партенр!

Сега оваа тема е поврзана со филмот!
Епа добро , би му дала до знаење на партерот дека не го барам тоа од него , ако сум заљубена во него (што би било многу веројатно) не би барала од него да се жртвува , каква љубов би била таа , опортунистичка.Не , не би се согласила со тоа.:love1: Нема пари на светов и го мислам тоа , да ја дадам својата среќа , мојата љубов , затоа што сум сакала , пет години , и знам колку треба да се работи за да се изгради нешто , а тоа е многу повредно од еден милион долари , се може да се надмине , но такво неверство (проституција , на еден начин) , не!Ништо нема да биде исто!:ne: !
Освен тоа , ако сакаш некој , ќе го сакаш и ако е богат и ако е сиромашен!:wub:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мистичен напиша:
Ја би прифатил, шо да не! И така некогаш има шанси да се случи, барем да се уновчи! :)
Мистичен да те исправам...секогаш има шанси да се случи, биди уверен во тоа и никогаш немој да мислиш дека нема шанси. А инаку многу се согласувам со тебе, ако веќе треба да се случи барем да се офајди човек од тоа, заеби романтичност, глеј што е практично:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
Се сетив на филмот, кој претерано ми се свиѓа, од таму идејава :lol:
Е па ајде да видиме кој има г'з, да прифати еден таков непристоен предлог?
За тие што не го гледале филмов, (не верувам дека има такви ама сепак) замислете дека имате партнер што претерано го сакате ... одите на патување и таму некој од страна ви дава непристоен предлог да помине една вечер со вашиот партнер за милион долари (мислам дека беше таа цифра ама не е битно така нека е тука :) )... е сега во филмот двајцата се во финансиска криза ... така замислете и вие, за да е појака ситуацијата :lol: :lol: :P

go iam gleano filmot i mn e dobar , a soznam ne trebase toj da prifati da ja dade zena mu na bogatasot..ali najtazno mi bese toa so slikite za nilskite konji koga milionite dolari gi dade na dobrotvorna akcija,zasto sakaa i dajcata nilski slonovi ,samo ne sekavam dali nakraj ostanaa zaedno ili se razidoa...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Во филмот он не побара од неа да спие со него за пари, туку да пројдат заедно една вечер. Па сеа до секс ако дојде... :eek:jea:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Не би го прифатила тој непристоен предлог, од проста причина што после тоа совеста ќе ме сведе на некое бедно ниво на самодоверба, кое само ќе ме оттргне од партнерот како знак дека не го заслужувам...
Штета што нема продолжение на филмот, затоа што таков заплет и кулминација секогаш ќе создава расправии и кавги помеѓу двајцата. Таков завршеток е возможен само на Американски филм, секогаш happy end:)
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
...kolku ste fini bozeeeeeeee...:vozbud:

...by the way , nepristoen predlog e koa ke pobara nekoja forumdzika, sex za edna vecher, za mene...:tv:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Варање има во секој брак од двата партнера. Зошто да не го монетизирам тоа?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Неморална понуда

Денеска читав на хрватскиот блог еден сличен текст па мислам ќе вроди со дискусија темава зошто е малку скокотлива барем за наш менталитет.
Се работи за истоимениот филм каде еден господин понудува милион долари за една вечер на свршеницата на еден друг помлад господин.
Дали би му дозволиле на вашиот партнер да има секс за материјална корист.
Значи не се работи за вас, јас лично за десет пати помала сума не да рипнам на 90 годишна баба туку ако дуплира сума ќе подразмислам и за букаке со ФК. Шкендија но ако треба да одлучам за мојот партнер тогаш одговорот би бил НЕ.

Која е цената за на вашиот партнер да му дадете благослов?

П.С. Бидете креативни и имагинативни, имате милиони на располагање.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
taka e potpolno se soglasuvam!!!! sekoj si ima cena,toa e tocno i znaes sto? za onie sto ne sme ni pomisluvale,tie najcesto imaat i najniska cena!!! taka e toa. A za zenite i mazite opsto...nikoj nikogo ne poseduva pa poradi toa ne ni moze da go zadrzi.. prasanjeto e DALI SAKAME? ponataka znaeme da igrame site....
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Милион долари сите одбиват на форумов... да ви избројат милион у живо не една вечер цела вечност ќе сте со него :pos:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Зашто да не бе..големи се шансите да се деси такво нешто..бар нека се уновчи
 
T

theTinule

Гостин
Маж ми да ми спомне за такво нешо, ќе го убијам, а неголи да го напраи. Никад не би му дозволила, а и самата не би си дозволила.

Изглеа ко да ќе останам без маж, а?

п.с. Преглуп филм :tapp:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ќе му ја продам за миљон, не само шо ќе му ја дам. :D
 
P

PewDiePie

Гостин
2.40 сек па натака..................најјаката сцена,последна секако.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Ќе му ја продам за миљон, не само шо ќе му ја дам. :D
Ама ме насмеа........... :D
Јас искрено незнам како би постапила, сега може да зборувам едно а кога би било вистина сосема друго...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom