Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
додека не научат да додаваат ќе биде вака. секој пас завршуваше кај наполи. исто така многу простор му оставаа на лавеци и на хамшик
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
додека не научат да додаваат ќе биде вака. секој пас завршуваше кај наполи. исто така многу простор му оставаа на лавеци и на хамшик
истото ни се случи и нас опасно нафрлаат кавани е опасен со глава со нога со се од кај само искочи пред играчите на рома за вториот гол беше позади нив
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
не е прв пат да се досуди ваков пенал .... да умри од рак , неправда е ова . мразам неправда ! истото се случи и на првиот меч против бреша сезонава кога го ислучија Мексес за чист старт па и пенал досуди иако беше 1 метар надвор. патетика. Не дека Рома играше подобро ама најмалку бод заслужи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
не е прв пат да се досуди ваков пенал .... да умри од рак , неправда е ова . мразам неправда ! истото се случи и на првиот меч против бреша сезонава кога го ислучија Мексес за чист старт па и пенал досуди иако беше 1 метар надвор. патетика. Не дека Рома играше подобро ама најмалку бод заслужи.
џабе пеналот кога ние не бевме способни да дадеме гол, немавме ни една сто процентна шанса, тоа е жално...
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Ја стварно незнам што сакамо и самите ние и овие од Рома...Па треба чистка од голман до напад.Како што пиша еден све се потрошени играчи овја..Излезната врата треба да им се покаже на голманите,на Роси,Касети,дабл Бурдисо,Рисе,Хуан,Тадеи,Перота,на Адриано и секако на Тоти да му се каже ќе играш кога ќе каже тренерот а не он кога ќе посака зошто не е тој Тоти од пред 2-3 сезоне...Отпусна листа и на Раниери кој незнае да мотивира играчи и си нема врска од животот знае само еден Јуве да го тепа кој работал со нов и им ги знае слабите точке...Дур не дојде асален газда и не даде паре за целосен ремонт ваке ќе играмо една година ЛШ една година Л-европа..позз
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
тим за 1 сезона не се прави, така да не е само сезонава. требаше да се мисли однапред и секоја сезона да се носат по 1-2 квалитетни играчи како што тоа го прават сите големи клубови. сега и 15 најдобри играчи да донесеме нема да бидеме први. тренерот воопшто не требаше ни да се доведува. се на се кога ќе се земи во предвид најголем кривец е управата:toe:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Брат без разлика дали повторно Рома ке беше поразена или не МРАЗАМ НЕПРАВДИ! не само што не беше пенам туку Dossena добива 2 жолти а не црвен ?!?!?! еден во 23 минута за лактото врз тадеи и еден за опасна игра во второто полувреме да веднаш после тоа да биде променет ! КАКО Е ОВА МОЖно..... максимално сум изреволтиран . проверете го мечот уште 1000 пати ДОСЕНА добива 2 жолти а не црвен . Mauro Bergonzi да умри од рак ... и дур има вакви ретардирани грешки нема да има фудбал во италија .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
0.0 тоа стварно не го забележав... не го гледав цел меч за жал. пеналот беше неправедно досуден но што можеме ние да сториме-ништо.

денес протест на тифозите пред тренинг кампот. некои од нив се провлекле и зборувале со тоти. росела глуми загриженост и зборувала во соблекувалната вчера....цел филм за џабе кога и остануваат уште неколку денови. се надевам дека шахтјор нема да не пострами...уште ако тоа се случи моралот на играчите тотално ќе падни.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Немој натпреварот со Шахтјор да му давате големо значење, наша цел оваа година е да завршиме во првите 4 и да обезбедиме пласман во ЛШ за нареднтата сезона, значи доколку не го поминеме Шахтјор ќе имаме повеќе време да се сконцентрираме на Сериа А, сега нормално ќе добиеме помалку пари од УЕФА, но побитно е да се пласираме во ЛШ и наредната година, многу лошо би било доколку не се пласираме во ЛШ, така моралот на новите газди ќе им падне, нема многу да вложат во тимот...
 
Член од
26 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
9
здраво здраво ,јас сум голема обожавателка на рома па се надевам ке ме дружите :) Иначе не го гледав мечот во саботата и се разочарав коа видов дека сме изгубиле:nesvest:секако се надевам на 3 место, сигурна сум дека можеме
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
здраво здраво ,јас сум голема обожавателка на рома па се надевам ке ме дружите :) Иначе не го гледав мечот во саботата и се разочарав коа видов дека сме изгубиле:nesvest:секако се надевам на 3 место, сигурна сум дека можеме
Aко не те дружат тие, јас ќе те дружам не се секирај:pos2:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Aко не те дружат тие, јас ќе те дружам не се секирај:pos2:
брат ти педофил си бе или шо е работава? хахахах
секако дека ќе те дружиме :) јас и пупоне сме најредовни на темава така да добредојдена си :)

за нов менаџер се спрема винченцо монтела...l'aeroplanio is back :) баш би сакал да го видам како менаџер на првиот тим. на раниери му дојде крајот
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
брат ти педофил си бе или шо е работава? хахахах
секако дека ќе те дружиме :) јас и пупоне сме најредовни на темава така да добредојдена си :)

за нов менаџер се спрема винченцо монтела...l'aeroplanio is back :) баш би сакал да го видам како менаџер на првиот тим. на раниери му дојде крајот
Шала бе па и ти:smir:. Ме прашува педофил дали сум бе:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom