Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Да не знај чоек дали да се радува или да плачи. Навивам за Рома од 1994 и од тогаш па наваму некако имаме многу чудна политика на трансфер пазар. Да бидам искрен и кога Батистута потпиша за Рома гледав песимистички на целата работа дека ке освоиме нешто но на крајот ме демантираа. Сега за Бориело незнам шо да мислам. Напаѓач уште еден во плеадата од напаѓачи кои поминаа во Рома. Само не сум сигурен дали ни е потребен. Вучинич,Окака,Тоти,Адриано,сега Бориело и т.н. Кој ке игра а кој не...Ако купуваат играчи за на клупа нема потреба да даваат по 13-15 милиони за играч ... Прва грешка е со Губерти...играчот е солиден не е којзнај шо светски играч класа ама бар игра со срце и е борбен. Се надевам дека Бориело нема да биде нашата втора трансфер грешка.
јас мислам дека ќе ни треба... се сеќаваш минатата година кога на Вучиниќ му требаше да влезе во ритам?? цела есенска сезона ја помина така, постигна еден гол само, Тоти тогаш со повредите беше топло ладно и немаше кој гол да постигне.... е така е и оваа година, Адријано не го сметај видиш се повреди и ќе му треба можеби цела есенска полусезона да влезе во ритам и да се врати во форма... затоа тука сега ќе биде Бориело, колку толку има искуство во Сериа А,знае да постигнува погодоци, лани за Милан постигна 15 што е солидна цифра.... до сега не сме имале толку напаѓачи од како што ја освоивме титулата во 2001 со Батистута,Делвекио,Монтела и Наката со подршка од најдобриот плеј мејкер Тоти, значи потребни се 4 добри шпица за освојување на титула!!! е сега тука највеќе губи Окака, жал ми е за дечкото но сепак има само 20год. и мислам дека уште позајмица нема да му дојде лошо, посебно во Болоња под менторство на Ди Вајо

Santino поздрав до тебе и добредојде на форумот... убаво што одамна навиваш за Рома од 1994, ќе дознаеме од тебе некои работи за Рома од минатото!!
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Со среќа нека му е на бориело во Рома , одличен играч земавте само што треба некој да му ги мести !
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Честито нов напаѓач...Тоти нека му ги мести на макази а он после тоа си знае :smir: Поздрав.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Благодарност до навивачите на Милан за честитките за успешна сезона на Бориело.
Се надевам дека ќе освои скудето и нема да ве разочара.:salut:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Дони најверојатно оди во Фулам, а доаѓа Рубињо од Палермо на позајмица.... можна е трампа Сисињо-Бехрами
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Се надевам дека ќе се повтори сезоната 2001 од Серија А!
:pehar:
 
P

PewDiePie

Гостин
Честито и од мене Бориело момци,ќе стори добро за вас ве уверувам.
 
М

Мартин`

Гостин
Честитки за новиот играч се надевам дека кај вас ќе се снајде подобро ама скептик сум во врска со тоа!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Бориело + Вучинич + Тоти. . . е ова е веќе нешто друго, според мене напад кој ветува погодоци. Многу ми прави ќеф трансферот на Бориело, екстра играч, и се надевам дека ќе постигне повеќе од 20 гола ооваа сезона!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
кое бројче ќе го носи? :) и ај не кажвајте многу ако не постигне 15+ погодоци јас лично ги враќам парите :)
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Олееее конечно Бориело, мора да кажам еден од играчите што ги посакував, човеков го засакав во сезоната кога играше за Џенова, ех баш ми го направија денот со Бориело сега, би требало да бидат добар тандем со Тоти, а инаку и каков тандем ќе бидат и Илари со Белен Родригез :wink:

--- надополнето ---


ова со наопаку дрес сега ама ајде ......
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
кое бројче ќе го носи? :) и ај не кажвајте многу ако не постигне 15+ погодоци јас лично ги враќам парите :)

кои пари хехехехе на позајмица сепак го земавме... е ова ми го прави меракот, доколку сакаме да го купиме треба да платиме 13мил и плус мора да платиме 2мил евра за позајмицата!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
кои пари хехехехе на позајмица сепак го земавме... е ова ми го прави меракот, доколку сакаме да го купиме треба да платиме 13мил и плус мора да платиме 2мил евра за позајмицата!!!
ми олесна по секако немав 15 мил да исплатам:pos::pos::pos::icon_lol:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Окака изгледа ќе си оди чим бориело дојде :(:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom