Фан Клуб: Рома

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Имам чувство дека во Среда на 15.09.2010 во 20:45 на Канал5 ќе имаме можност и привилегија да се восхитуваме на поезијата која на теренот ќе ни ја прикажат мега-ѕвездите на Шахтјор и Партизан... Кој ги врти мувли као Баерн и Рома...
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ajde na arno da ni trgne.Se ocekuva potpis so Burdisso,ako ne Burdisso izjavi deka ke ostane vo Inter.(nejke vo JUVE)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Имам чувство дека во Среда на 15.09.2010 во 20:45 на Канал5 ќе имаме можност и привилегија да се восхитуваме на поезијата која на теренот ќе ни ја прикажат мега-ѕвездите на Шахтјор и Партизан... Кој ги врти мувли као Баерн и Рома...
навистина, ако го направат тоа Канал 5, педери се!!! се надевам нема...
 
Н

'Никола'

Гостин
Во првата нема да ни играат крилата, едниот на лечење, другиот в затвор.:)
Ќе бидат два интересни дуели, само да не' има на тв. Можеме и заедно да гледаме ако има расположени од кај вас за дружење.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Во првата нема да ни играат крилата, едниот на лечење, другиот в затвор.:)
Ќе бидат два интересни дуели, само да не' има на тв. Можеме и заедно да гледаме ако има расположени од кај вас за дружење.
Јас сум за дефинитивно :) Здравје до 15ти. Малце ќе сум отсутен сега до кај 10ти Септември па ќе видиме расположение пред натпреварот.

--- надополнето ---

навистина, ако го направат тоа Канал 5, педери се!!! се надевам нема...
Со оглед на изборите што ги правеа лани не би зачудело. Само мислам дека има по кафиќиве на кеј и сателитска па ќе може да пуштат се надевам. Сепак Баерн-Рома е дерби на првото коло.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Во првата нема да ни играат крилата, едниот на лечење, другиот в затвор.:)
Ќе бидат два интересни дуели, само да не' има на тв. Можеме и заедно да гледаме ако има расположени од кај вас за дружење.
каде се собирате?? ама ако дојдам јас сам ќе бидам фан на Рома, тоа не оди... :) а баш би сакал да дојдам
 
Н

'Никола'

Гостин
каде се собирате?? ама ако дојдам јас сам ќе бидам фан на Рома, тоа не оди... :) а баш би сакал да дојдам
Во Ајриш Паб, на кеј. Абе немај галје бе, и да си сам, не јадиме луѓе.:) Ама сигурно ќе се најдат уште, не ми се верува во Скопјево само еден да навива за Рома.:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ајриш обично :smir:

--- надополнето ---

Вау ама сме френдли вечерва :back:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
знам али глупо ќе ми биде доколку нема фанови на Рома... ќе размислам, има шанси да дојдам... ако го начекам Влатко Русин на мсн да го прашам ако сака тој бидејќи е од Скопје, па заедно да дојдеме, има време....
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
знам али глупо ќе ми биде доколку нема фанови на Рома... ќе размислам, има шанси да дојдам... ако го начекам Влатко Русин на мсн да го прашам ако сака тој бидејќи е од Скопје, па заедно да дојдеме, има време....
Ако има организација ќе пробам да дојам и јас ако имам услови зашто не сум од Скопје па заедно ке навиваме за Рома, нема да си сам!
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Пред да преминеме на натпреварот со Баерн имаме натпревар кој што не очекува викендов па ајде малку за тоа да позборуваме за воведниот натпревар во Серија А.

Можни формации според La Gazzetta dello sport, Corriere dello Sport, Tuttosport



И од трансфер вестите се вели дека Бурдисо е многу блиско до трансфер во Рома - впрочем како што беше блиско и цело лето. И можно е и Бехрами да влета во последен момент. Алесио Черчи продаден во Фиорентина за 3 милиони евра. Па со овие 3 милиони евра беше подобрена понудата за Бурдисо и сега најверојатно ќе се "испеглаат" работите за негов трансфер.
И едно мало дополнение се сеќавате на голманот Antonioli ? Епа ќе имаме шанса да се потсетиме на него во Сабота, но овој пат ќе биде на голот на Чезена.
 
П

Паган-др

Гостин
За заедничко гледање count me in, ете уште еден навивач на Рома. :)

За првата утакмица во Серија А очекувам 3 бода. И не 3 бода да ги земеме со 300 грешки, туку тие 3 бода да ги земеме со квалитетна игра. После тоа со Интер, стварно ме плаши како ќе ја изиграме полусезонава. Ми мириса пак на она "2-0 до 80мин, 2-2 конечен", се надевам дека грешам.

Forza Roma!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom