Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Ok PArty Time !
Росела го потпиша договорот за продажба на Рома, и сега и конечно официјално сме на продажба........ сега да видиме кој се е заинтересиран, и дали воопшто има такви.
Инаку последни шпекулации, се спомнува името на Бехрами. А и оваа сезона на мое разочарување костурот со натпревари на Италијанскиот Куп е направен таков да Рома - Интер нема да можат да се сретнат во евентуално финале.
е богами сега ќе видиме кој сака да ја купи Рома, се што беше до 26-ти беше само на база на шпекулации, сега би било убаво да се најде купувач во брзо време, ќе бидам задоволен доколку Рома добие сопственик за 1-2 недели!!
ситуацијата со Бурдисо ми оди на нерви, знам дека Интер ќе го дадат ама незнам зошто вака толку одолговлекуваат... наместо до сега да беше со нас на подготовки, тој ќе дојде пред дуелот во Супер Купот
 
M

mercenary

Гостин
ситуацијата со Бурдисо ми оди на нерви, знам дека Интер ќе го дадат ама незнам зошто вака толку одолговлекуваат... наместо до сега да беше со нас на подготовки, тој ќе дојде пред дуелот во Супер Купот
Интер не одолговлекуваат,Рома заебаваат.По која логика сакаат да го земат Бурдисо за 6 милиони?
Дечкото не е многу стар,само што наполни 29 години,што е Okey за централен дефанзивец,плус и самите знаете како одигра кај вас минатата сезона..Да не очекувате да ви го дадеме за 6м? Па дај не заебавајте,за 6м ни Фавали неможете да го купите а не па Бурдисо..
Кога нов газда ќе ја купи Рома (некој со $$) и кога ќе ја понуди потребната сума од10м,Интер без проблем,ОДМА ќе ви го даде Буридсо и сите ќе бидат среќни.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Интер не одолговлекуваат,Рома заебаваат.По која логика сакаат да го земат Бурдисо за 6 милиони?
Дечкото не е многу стар,само што наполни 29 години,што е Okey за централен дефанзивец,плус и самите знаете како одигра кај вас минатата сезона..Да не очекувате да ви го дадеме за 6м? Па дај не заебавајте,за 6м ни Фавали неможете да го купите а не па Бурдисо..
Кога нов газда ќе ја купи Рома (некој со $$) и кога ќе ја понуди потребната сума од10м,Интер без проблем,ОДМА ќе ви го даде Буридсо и сите ќе бидат среќни.
ххх... абе тој имаше одлична сезона со Рома, ама во никој случај не вреди за 10мил, плус договорот со Интер му е уште 1-2 години што автоматски му паѓа цената... значи ако минатото лето вредеше околу 4мил, каква и сезона да имал неможе да вреди 10мил, а и не е млад за да се фрлаат за него толку пари!!!

--- надополнето ---

Тоти и Адри делат автограми во Брунико!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Рома-Ал Сад 2-1 стрелци на головите Менез и Окакачукамадафака... не ја гледав утакмицата но ми кажаа Менез дал многу убав гол и одиграл одлично, покрај него и Окака се одвојувале Роси и Антуњес, Губерти и Тоти биле многу пасивни!!! Симплицио,Пизаро и Адриано поради ситни проблеми не биле во составот и Мирко бил малку повреден иако бил во составот!!!
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Головите од вчерашниот натпревар
Денес се одредуваат натпреварите за новата сезона во Серија А.
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Епа Дами и Господа еве го распоредот на Рома
IL CALENDARIO DELLA ROMA
1° GIORNATA (29 agosto): Roma-Cesena
2° GIORNATA (12 settembre): Cagliari-Roma
3° GIORNATA (19 settembre): Roma-Bologna
4° GIORNATA (22 settembre): Brescia-Roma
5° GIORNATA (26 settembre): Roma-Inter
6° GIORNATA (3 ottobre): Napoli-Roma
7° GIORNATA (17 ottobre): Roma-Genoa
8° GIORNATA (24 ottobre): Parma-Roma
9° GIORNATA (31 ottobre): Roma-Lecce
10° GIORNATA (7 novembre): Lazio-Roma
11° GIORNATA (10 novembre): Roma-Fiorentina
12° GIORNATA (14 novembre): Juventus-Roma
13° GIORNATA (21 novembre): Roma-Udinese
14° GIORNATA (28 novembre): Palermo-Roma
15° GIORNATA (5 dicembre): Chievo-Roma
16° GIORNATA (21 dicembre): Roma-Bari
17° GIORNATA (19 dicembre): Milan-Roma
18° GIORNATA (6 gennaio): Roma-Catania
19° GIORNATA (9 gennaio): Sampdoria-Roma
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Епа Дами и Господа еве го распоредот на Рома
IL CALENDARIO DELLA ROMA
1° GIORNATA (29 agosto): Roma-Cesena
2° GIORNATA (12 settembre): Cagliari-Roma
3° GIORNATA (19 settembre): Roma-Bologna
4° GIORNATA (22 settembre): Brescia-Roma
5° GIORNATA (26 settembre): Roma-Inter
6° GIORNATA (3 ottobre): Napoli-Roma
7° GIORNATA (17 ottobre): Roma-Genoa
8° GIORNATA (24 ottobre): Parma-Roma
9° GIORNATA (31 ottobre): Roma-Lecce
10° GIORNATA (7 novembre): Lazio-Roma
11° GIORNATA (10 novembre): Roma-Fiorentina
12° GIORNATA (14 novembre): Juventus-Roma
13° GIORNATA (21 novembre): Roma-Udinese
14° GIORNATA (28 novembre): Palermo-Roma
15° GIORNATA (5 dicembre): Chievo-Roma
16° GIORNATA (21 dicembre): Roma-Bari
17° GIORNATA (19 dicembre): Milan-Roma
18° GIORNATA (6 gennaio): Roma-Catania
19° GIORNATA (9 gennaio): Sampdoria-Roma
распоредот вака си е океј... убаво би било да ги победиме првите 4-ри натпревари и со 12 бода да влеземе во дербито со Интер!!!

--- надополнето ---

е богами сега ќе видиме кој сака да ја купи Рома, се што беше до 26-ти беше само на база на шпекулации, сега би било убаво да се најде купувач во брзо време, ќе бидам задоволен доколку Рома добие сопственик за 1-2 недели!!
ситуацијата со Бурдисо ми оди на нерви, знам дека Интер ќе го дадат ама незнам зошто вака толку одолговлекуваат... наместо до сега да беше со нас на подготовки, тој ќе дојде пред дуелот во Супер Купот
мајко мила, како што читам нов сопственик МОЖЕБИ ќе добиеме некаде во месец Октомври!!!
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
распоредот вака си е океј... убаво би било да ги победиме првите 4-ри натпревари и со 12 бода да влеземе во дербито со Интер!!!

--- надополнето ---



мајко мила, како што читам нов сопственик МОЖЕБИ ќе добиеме некаде во месец Октомври!!!
Pupone, не обрнувај внимание на тоа што се пишува за сопствениците дека во октомври или така нешто, тоа е се шпекулација, ништо нема врска тоа, ќе видиш дека се ќе биде во тајност.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Pupone, не обрнувај внимание на тоа што се пишува за сопствениците дека во октомври или така нешто, тоа е се шпекулација, ништо нема врска тоа, ќе видиш дека се ќе биде во тајност.
се надевам дека си во право, додека интересот од страна на арабите е потврден, не е само на база на шпекулации
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
се надевам дека си во право, додека интересот од страна на арабите е потврден, не е само на база на шпекулации
Да Pupone во право си за Арапите, ама да ти кажам, со нив е најлесно да се шпекулира со оглед на тоа како се залетани ова шеициве по фудбалски клубови, така да секогаш ќе се спомнува некој Арапски фонд, како што во случајот на Рома е AABAR - инвестициски фонд од Абу Даби., знам има нешто и од Саудиска Арабија, ама тие малку "посрамежливо" ги најавуваат. Останува да видиме, долго беше очекувањето Рома да се стави на продажба, се натега работиве неколку сезони, почнувајќи со шпекулациите најпрвен од Сорос, па преку Фиоранели, Прохоров, па пак некои Арапи, па Гадафи, па Фиоранели, па Ањелини, па Ангелучи ...............
Да беа сите овие малку сериозни колку што ги најавуваа тогаш, веројатно одма до сега би ја уплатиле потребната сума за купување на Рома, сума која реално гледано и не е воопшто така голема, со избришаните долгови и се тоа од УниКредит банката мислам дека цената дојде до 100 милиони евра. ( ова може да не е точно ама тука некаде мислам дека беше.)
Сега пак ни преостанува чекање, но мислам дека сега е она конечно позитивно чекање, да добиеме нов сопственик, нов сопственик кој би имал можност и моќ повеќе да инвестира во клубот, но и сопственик кој пред се ќе ја сака Рома !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Да Pupone во право си за Арапите, ама да ти кажам, со нив е најлесно да се шпекулира со оглед на тоа како се залетани ова шеициве по фудбалски клубови, така да секогаш ќе се спомнува некој Арапски фонд, како што во случајот на Рома е AABAR - инвестициски фонд од Абу Даби., знам има нешто и од Саудиска Арабија, ама тие малку "посрамежливо" ги најавуваат. Останува да видиме, долго беше очекувањето Рома да се стави на продажба, се натега работиве неколку сезони, почнувајќи со шпекулациите најпрвен од Сорос, па преку Фиоранели, Прохоров, па пак некои Арапи, па Гадафи, па Фиоранели, па Ањелини, па Ангелучи ...............
Да беа сите овие малку сериозни колку што ги најавуваа тогаш, веројатно одма до сега би ја уплатиле потребната сума за купување на Рома, сума која реално гледано и не е воопшто така голема, со избришаните долгови и се тоа од УниКредит банката мислам дека цената дојде до 100 милиони евра. ( ова може да не е точно ама тука некаде мислам дека беше.)
Сега пак ни преостанува чекање, но мислам дека сега е она конечно позитивно чекање, да добиеме нов сопственик, нов сопственик кој би имал можност и моќ повеќе да инвестира во клубот, но и сопственик кој пред се ќе ја сака Рома !

со инвестицискиот фонд се шпекулира дека преговори ќе има некаде на крајот на Август, а тие 100мил. што ги спомна ти се 67% од акциите, додека целокупната вредност на клубот е некаде околу 150мил. сепак доста ефтино и тоа е нормално бидејќи моментално Рома е еден од малкуте фудбалски тимови во светот кои немаат апсолутно никаков долг, ниту евро...:)
се шпекулира дека Рома моментално има околу 15мил евра за трошење, пари добиени од 2-то место во лигата, а знаејќи дека мали се шансите за добивање на нов сопственик до крајот на Август кој веднаш би инвестирал во засилувања, тиа пари ќе се потрошат внимателно и затоа сега постои толку големо ценкање со Интер за купување на Бурдисо.... да споменам дека тешко оди ситуацијата со продажбата на играчи како Баптиста,Дони и Сисињо... Олимпијакос прати официјална понуда од 5мил евра за Баптиста која Рома би ја прифатила, но на него не му се оди во грција.... за Дони и Сисињо постои некаков интерес од Шпанија, ама ништо конкретно, се надевам за брзо време ќе ги шитнеме некаде!!!

--- надополнето ---

и да заборавив, ќе ме нема 5-6 дена на форумот, можеби ќе пишам од некој интернет кафе!!! позз романисти!!!
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Наводно Рома се договорила со Бехрами за плата од 1,5 милиони по сезона, сега само се чека изгледа и клубовите да се договорат за оштета 6 милиони евра најверојатно :):)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
За Бехрами 6 мил. а за Бурдисо не им се даваат 7.И после Интер биле криви многу пари барале.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom