Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
Моментите за паметење во веќе изминатата сезаона и емоциите на навивачите

*Jovanovski за кој од Индепендиенте зборуваш, јас знам дека се зборуваше за брат му на Бурдисо ама тој е од Розарио и за друг немам слушнато.
*Pupone на сите им е јасно каква е хиерархијата во Рим, и каква ќе биде, едноставно тоа беше прекарот на Адриано уште кога играше и во Интер, тоа што го има тој прекар не го прави да биде поголем од оне двајца ( знаете на кои мислам ) дури мислам дека и него му е јасно тоа.
јас уште кога го завикаа така ме нервираше, не само сега оти ќе дојде во Рома

можеби се има спомнато за некој друг од Индепендиенте не ми текнува, но и на мене ми е свеж примерот со Гилермо Бурдисо, помладиот брат на Николас, јас лично не би сакал да го земеме, оти кога се во прашање малдите централни дефанзивци го имаме Андреоли и плус Рикардо Броско кој е на позајмица во Триестина и игра стандардно прва постава, детето има 19 години и нормално доаѓа од младата академија на Рома и е роден римјанин

доста е крупен за 19 години
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јас уште кога го завикаа така ме нервираше, не само сега оти ќе дојде во Рома

можеби се има спомнато за некој друг од Индепендиенте не ми текнува, но и на мене ми е свеж примерот со Гилермо Бурдисо, помладиот брат на Николас, јас лично не би сакал да го земеме, оти кога се во прашање малдите централни дефанзивци го имаме Андреоли и плус Рикардо Броско кој е на позајмица во Триестина и игра стандардно прва постава, детето има 19 години

доста е крупен за 19 години
ете тие двата погоре види ќе ти текне ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
да да Галеано е централен дефанзивец и го сметаат за голем талент, а овој Азеведо е лев бек и за малку не го купија во зимскиот период како замена за Рисе,во прашање беа 200-300 илјади евра.... но каде отиде тој Чречензи, млад играч на Рома кој може да игра како лев и десен бек, знам пред 1-2 години играше и за првиот тим на Рома, но незнам на која утакмица или на една утакмица во купот кога игравме со Интер, но не во финалињата.... потоа знам одигра уште една и доби сериозна повреда
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
не знам точно но мислам дека беше од индепендиенте :) ќе побарам поназад на странициве :)
http://forum.kajgana.com/showthread.php?10087-Фан-Клуб-Рома&p=3494755&viewfull=1#post3494755
http://www.forza-roma.com/14881/galeano-e-ad-un-passo
Marcio Azevedo од Atletico Paranaense

ме изнамачи ама двајца најдов :):baeh:
А ок извини ште те измачивме.

--- надополнето ---

да да Галеано е централен дефанзивец и го сметаат за голем талент, а овој Азеведо е лев бек и за малку не го купија во зимскиот период како замена за Рисе,во прашање беа 200-300 илјади евра.... но каде отиде тој Чречензи, млад играч на Рома кој може да игра како лев и десен бек, знам пред 1-2 години играше и за првиот тим на Рома, но незнам на која утакмица или на една утакмица во купот кога игравме со Интер, но не во финалињата.... потоа знам одигра уште една и доби сериозна повреда
Во Гросето е на позајмица.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
сега проверив на вики :)

еве го, има само 18 години
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
А ок извини ште те измачивме.
хахаха абе не ме заебавај :)

Лакинта-Рома 1-5
стрелци: Perrotta, Florenzi, Motta (2x), Scardina.

а во составот беа:
* 5 MEXES
* 10 TOTTI
* 11 TADDEI
* 13 MOTTA
* 14 FATY
* 20 PERROTTA
* 24 CERCI
* 25 ARTUR
* 27 JULIO SERGIO
* 30 TONI
* 33 BRIGHI
* 41 SCARDINA
* 42 PETTINARI
* 43 ANTEI
* 44 FLORENZI
* 45 FRASCATORE
* 77 CASSETTI
* 94 MENEZ
и за крај шпекулациите http://www.transfermarkt.co.uk/en/as-roma/geruechte/verein_12.html
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
хахаха абе не ме заебавај :)

Лакинта-Рома 1-5
стрелци: Perrotta, Florenzi, Motta (2x), Scardina.

а во составот беа:
* 5 MEXES
* 10 TOTTI
* 11 TADDEI
* 13 MOTTA
* 14 FATY
* 20 PERROTTA
* 24 CERCI
* 25 ARTUR
* 27 JULIO SERGIO
* 30 TONI
* 33 BRIGHI
* 41 SCARDINA
* 42 PETTINARI
* 43 ANTEI
* 44 FLORENZI
* 45 FRASCATORE
* 77 CASSETTI
* 94 MENEZ
и за крај шпекулациите http://www.transfermarkt.co.uk/en/as-roma/geruechte/verein_12.html

од овие набројаниве прв пат слушам за Вагнер Лов,тој Стив од Хановер и тој Геромел од Келн...:toe:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Мексес не оди никаде:) нешто што ме израдува
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Рома во Аквила - градот погоден од земјотресот.



Адриано: Доаѓам во Рома, но не поради пари туку поради гордост!
http://www.romacalcionews.it/index.php/2010/05/vengo-a-roma-per-orgoglio-e-non-per-soldi/
Најверојатно за продажба летово ќе бидат понудени: Дони и Баптиста, а се очекува останување на Мексес и на Рисе - кој и самиот изјави дека сака да остане.
Како преостанати можни трансфери со спомнуваат имињата на Ебуе и на Ван Дер Вил од Ајакс.
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
јас пак прочитав дека Мексес е ставен на трансфер лситата заедно со Бриги, додека враќање на Тони не доаѓа во обзир

http://www.forza-roma.com/16654/toni-allultima-partita-in-giallorosso-mexes-e-brighi-sul-mercato
Сега засега ќе прочиташ многу работи кои сами на себе се контрадикторни, отвори една страна ќе прочиташ дека некој фудбалер останува, отвори друга ќе прочиташ дека тој истиот фудбалер сигурно заминува, така да примајте го сето ова со резерва се додека не станува информацијата се поконкретна и поконкретна односно знаете на што мислам средба со агентот, па со играчот и така натаму.... како во случајот со Адриано што беше и тоа започнуваше исто па се тек на време се полека се конкретизираше.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
па нормално дека го имаме... Тоти ја има најдобрата "пета" во светот :)

--- надополнето ---

очекува многу од самиот себеси, се надевам тие зборови ќе ги видиме на дело и ќе докаже дека тој е играч за во Сериа А, а не само предмет на исмевање во Италија... ви кажав многу сум среќен ради трансферот, на пример да би бирал меѓу Адриано и Џеко пак би го одбрал Адриано... тоа е само пример колку го сакам овој играч, неможам да тражам но уште кога се зачленив на форумот имам постирано такво нешто во врска со симпатиите кон Адриано
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
ко сме кај петата , еве едно дело :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
ко сме кај петата , еве едно дело :)
тоа е уметност...

а оваа утакмица против Парма ја гледав во живо, ако беше малку по прецизен ќе беше еден од најубавите голови

а ова ти се вика СОВРШЕНСТВО!!! да ти е мерак фудбал да гледаш, го нема ова во денешно време, нема таков играч...

ќе го заборавев и ова, со еден збор rush!!!
морам да признаам како со Касано што имаа соработка со никој друг напаѓач тоа нема да се повтори, поминаа тие времиња :(
правеа интересни трикови двајцата заедно, еден трик го барам многу време по нет но никако не можам да го најдам

--- надополнето ---

Моментите за паметење во веќе изминатата сезаона и емоциите на навивачите
Прекрасно Крки, секој фан на Рома ќе ги памети овие моменти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom