Фан Клуб: Рома

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Раниери останува и за наредната сезона, како што и самиот изјави бидејќи заедно со Прандели беше еден од кандидатите за селектор на Италијанската репрезентација после Светското Првенство. Како што изјави "ако ја напуштам Рома тоа би било еднакво на предавство". Меѓутоа човекот нормално си побарува и одредени засилувања за наредната сезона, со оглед на тоа што ќе се игра и во Лига на Шампиони. Па така се повеќе и повеќе на тежина добиваат разговорите за Адриано и евентуално негово ангажирање, а со оглед на тоа што и самиот Адриано изјавил дека би сакал да игра за Рома тогаш веќе може да испадне и нешто конкретно од ова.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
Раниери останува и за наредната сезона, како што и самиот изјави бидејќи заедно со Прандели беше еден од кандидатите за селектор на Италијанската репрезентација после Светското Првенство. Како што изјави "ако ја напуштам Рома тоа би било еднакво на предавство". Меѓутоа човекот нормално си побарува и одредени засилувања за наредната сезона, со оглед на тоа што ќе се игра и во Лига на Шампиони. Па така се повеќе и повеќе на тежина добиваат разговорите за Адриано и евентуално негово ангажирање, а со оглед на тоа што и самиот Адриано изјавил дека би сакал да игра за Рома тогаш веќе може да испадне и нешто конкретно од ова.
јас сакам Адриано да дојде, играчот ми е еден од омилените напаѓачи, но од друга страна го знам ризикот со Адриано, тој може да блесне во Рома, но може повторно да влезе во некоја депресија па да го праќаме на лечење во Бразил, плус знаеме доколку дојде Адриано, Тони нема да го земеме... а Тони за разлика од Адриано веќе се вклопи во Рома и е таков шпиц што и е потребен на Рома... ама повторувам Адриано би го одбрал :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
а што се деси со џузепе роси? нема трансфер во рома?:kesa:
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
а што се деси со џузепе роси? нема трансфер во рома?:kesa:
Брат, за Џузепе Роси имало контакт со Виљареал, ама кога кажале Виљареал дека бараат 20 милиони евра за негов трансфер, тогаш веќе се е јасно, а и јас да бидам искрен 20 милиони за Џузепе Роси некако ми се чинат преголеми, ама тоа е веќе нема нормална цена за купување на играч, сите веќе знаат пари да бараат, ама ја знаеме ние Рома дека е "мајстор за трансфери" па така наместо 20 милиони ќе земеме некои за 0 евра како и минатиот пат или пак некој на позајмица.

--- надополнето ---

Следен натпревар на Рома: Пријателска средба со Аквила. 27 Мај.

Причината за овој натпревар сеуште не ми е позната, некако рано ми е за пријателски ама ајде.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Брат, за Џузепе Роси имало контакт со Виљареал, ама кога кажале Виљареал дека бараат 20 милиони евра за негов трансфер, тогаш веќе се е јасно, а и јас да бидам искрен 20 милиони за Џузепе Роси некако ми се чинат преголеми, ама тоа е веќе нема нормална цена за купување на играч, сите веќе знаат пари да бараат, ама ја знаеме ние Рома дека е "мајстор за трансфери" па така наместо 20 милиони ќе земеме некои за 0 евра како и минатиот пат или пак некој на позајмица.

--- надополнето ---

Следен натпревар на Рома: Пријателска средба со Аквила. 27 Мај.

Причината за овој натпревар сеуште не ми е позната, некако рано ми е за пријателски ама ајде.
сигурно е некое партнертсво меѓу тимовите па плескаат пријателски како тренинг :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
мечот е хуманитарен поради земјотресот :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ете, мина оваа добра сезона за нас... да им порачам само на управата да не ни помислуваат за продажба на Де Роси, не сакам да станат ко Арсенал, секоја година по еден првотимец да си бега, а веќе се тргнати кон тоа.

нека не се фураат Жозе и Реал бидејќи никад нема да го добијат, океј ќе го добијат за над 50 миљончиња :pipi:

околу засилувања па да повторам -

бекови - десен,централен
средина - лево,десно крило
напад - полушпиц, доколку Менез го шитнат.

п.с. јовановски, дали Рафа е наш фан?
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Првиот натпревар за Рома во наредната сезона ќе биде на 22 Август, тоа е мечот за Супер Купот против Интер на Џузепе Меаца.
Инаку ако дојде до продажба на Де Роси ( не дај Боже ) ќе има војна во Рим, така да кој сака да го продава нека размисли.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ете, мина оваа добра сезона за нас... да им порачам само на управата да не ни помислуваат за продажба на Де Роси, не сакам да станат ко Арсенал, секоја година по еден првотимец да си бега, а веќе се тргнати кон тоа.

нека не се фураат Жозе и Реал бидејќи никад нема да го добијат, океј ќе го добијат за над 50 миљончиња :pipi:

околу засилувања па да повторам -

бекови - десен,централен
средина - лево,десно крило
напад - полушпиц, доколку Менез го шитнат.

п.с. јовановски, дали Рафа е наш фан?
надал беше на натпреварот со сампдорија мислам... и да фан е на реал мадрид и на рома :)

еве и некој други ;) http://www.romabalkan.com/forum/index.php?topic=372.0
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
знам за Роџо дека е наш, али за Рафа незнаев...

како и да е, ФОРЦА РОЏО ! :vozbud:
Рома како фанови ги има најдобрите тенисери, имам слушнато дека и Новад Џоковиќ е фан на Рома...

--- надополнето ---

едит-овде би го додал и Стив Неш
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
има некој гледано „Everybody love Reymond“? :) епа во случајов е „Everybody love Roma“ :)
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
има некој гледано „Everybody love Reymond“? :) епа во случајов е „Everybody love Roma“ :)
Хе хе не баш, не баш сите....
Инаку Праде и Монтали се oчекува деновиве да отпатуваат за Рио де Жанеиро и да се договорат со агентот на Адриано.
Искрено да си кажам Адриано ( ако дојде во Рома ) ми е енигма, не знам што да очекувам од човеков ама ај ќе видиме, се надевам дека колку - толку воспоставил дисциплина во своето однесување.


--- надополнето ---

Не знам колку сте запознаени со ова, меѓутоа на 27 Мај се оформува Azionariato Popolare AS ROMA, од она што можев јас да разберам тоа ќе биде организација која ќе помога во финансирањето на клубот од страна на тифозите, симпатизерите и сите оние коишто сакаат ја сакаат Рома. Нешто како принципот што го има Барселона, Баерн Минхен и други.
Еве ја веб страната: http://www.azionariatopopolareasroma.com/

http://www.azionariatopopolareasroma.com/target/azionariato-popolare-il-sogno-che-diventa-realta.html

--- надополнето ---

 

Kajgana Shop

На врв Bottom