Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
воопшто немаме полесен распоред. играме со 2 тима што се борат за опстанок, 1 за лига на шампиони, 1 за лига европа и незгодниот калјари. е сега интер исто има тежок распоред почнувајки со фиорентина па исто аталанта и лацио, јувентус кој сигурно нема да му биде сеедно дали ќе победат или изгубат, киево и веќе отпишаната сиена. се ќе се темели на спремност на играчита да издржат и физички и психички бидејки секоја грешка се казнува и не смее да си дозволиме како пред минатата сезона до последно коло да бидеме 1 бод разлика и на крај да ја изгубиме титулата.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
воопшто немаме полесен распоред. играме со 2 тима што се борат за опстанок, 1 за лига на шампиони, 1 за лига европа и незгодниот калјари. е сега интер исто има тежок распоред почнувајки со фиорентина па исто аталанта и лацио, јувентус кој сигурно нема да му биде сеедно дали ќе победат или изгубат, киево и веќе отпишаната сиена. се ќе се темели на спремност на играчита да издржат и физички и психички бидејки секоја грешка се казнува и не смее да си дозволиме како пред минатата сезона до последно коло да бидеме 1 бод разлика и на крај да ја изгубиме титулата.
Мислам дека Интер има потежок распоред бар за нијанса од нас, но да не заборавиме дека играат во полуфиналето на лигата на шампионите.
Според мене, доколку Рома од последниве 6 кола освои 18 бода т.е. против сите победи, титулата е во наши раце барем 90%. Сепак мислам интер не покажува никаква игра во последно време во домашното првенство и ''сигурно'' ќе загуби некаде бодови...:smir:

Заборавив најважното: Највеќе ме плаши да не ја наместат тие педерите од милано со Фиорентина, да им пуштат овие во домашно а Интер на нив во купот и преку купот да излезат во Европа... :toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Хуан и Бертагњоли неизвесни за дуелот со Аталанта:tapp:

Губерти најверојатно се враќа на лето по завршувањето на позајмицата во Сампдорија, учинокот негов до сега е 2гола и 5асистенции, но јас мислам дека тој не е за во голем клуб, се надевам дека ќе ме демантирa :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Шо вака слушам дека Мирко можда ќе идел во Манчестер Сити ..:(:(
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
незнам ја то ..
така ми подрече едно бате на училиште ..демек прочитало
не го даваме Мирко!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
незнам ја то ..
така ми подрече едно бате на училиште ..демек прочитало
не го даваме Мирко!
речи му да не чита гоал.цом :) мирко ќе остане 100% само мексес ме плаши од сите
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
речи му да не чита гоал.цом :) мирко ќе остане 100% само мексес ме плаши од сите
да да ако си оди некој тоа е Мексес, јас лично би сакал Баптиста и Бриги да ги продадеме отколку Мексес, а за Мирко овие од Сити сериозно се заинтересирани и ако дадат некоја голема сума Росела ќе го даде, нормално дека сум против тоа, оти нема да се купе солидна замена за него, можеби Мата е солидна замена за него, не ме прашувајте зошто ама мислам дека тој одлично би го заменил Вучиниќ на левата страна... а доколку си оди Мексес најпосакуван централен бек што би сакал да го замени е Кјаер, многу многу ми се свиѓа играчот

ќе заборавев, како замена за Вучиниќ го сметам и Џузепе Роси
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
За утрешниот натпревар Олимпико е скоро распродаден откако тоти јавно побарал поголема поддршка од фановите а и цените на влезниците ќе биле поевтини до крајов на сезоната.До фчера имало продадено 50 000 влезници а тој број ке се зголеми вечер кога интер ќе загуби:wink:
 
П

Паган-др

Гостин
Вучинич во никој случај не би сакал да си оди, како и Мексес, он е симбол на одбраната на Рома, ама ако веќе мора некој од овие двајца да оди, јас би сакал тоа да биде Мексес. Исто и од Баптиста и Дони треба да се земе некој денар.

За утрешниот натпревар, очекувам победа, добра игра, и да го оправдаме второто место, се надевам во скоро време и прво место во Серија А.

Forza Roma! :рома3:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Еве добра вест за Рома во пресрет на утрешниот натпревар, за гостите нема да настапат:Talamonti, Barreto, Garics, Zanetti, Bellini, Chevanton.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Еве добра вест за Рома во пресрет на утрешниот натпревар, за гостите нема да настапат:Talamonti, Barreto, Garics, Zanetti, Bellini, Chevanton.
незнам кој од овие се првотимци,ама знам дека и да играа не би требало да имаме проблеми, ама веднаш ми се враќа филмо со глупавиот тим Ливорно кој од можни 6 ни зема 4 бода и не порази сред Олимпико, па така да мора да внимаваме со Аталанта, ма да секоја година ни се редовни пациенти, како така ги победуваме:) таму игра Тирибоки напаѓач кој е страствен навивач на Рома, но вели во недела чувствата ќе изчезнат...
осеќам Тоти ќе експолдира оваа утамица, памтете го мојот збор

За утрешниот натпревар Олимпико е скоро распродаден откако тоти јавно побарал поголема поддршка од фановите а и цените на влезниците ќе биле поевтини до крајов на сезоната.До фчера имало продадено 50 000 влезници а тој број ке се зголеми вечер кога интер ќе загуби:wink:
да да до крајот на сезоната очекувам на сите натпревари на домашен терен да има полн стадион и прилично ваква атмосфера


али ова ми е најомилено од сите видеа кога Карло Зампа е спикер на Олимпико и ги најавува првите 11-на за дуелот со Парма... УЖИВАЈТЕ!!!


Хуан дефинитивно нема да го имаат на располагање за утрешниот натпревар но затоа тука е Мексес и мислам дека ќе ја покаже својата вредност со добри игри против Аталанта

Roma squad: Andreolli, Mexes, Pizarro, Vucinic, Totti, Taddei, Motta, Faty, De Rossi, Riise, Julio Baptista, Perrotta, Tonetto, Cerci, Julio Sergio, Burdisso, Toni, Doni, Brighi, Cassetti, Menez
 
K

KomitaMKD

Гостин
Фиорентина ни направи услуга земаа бод иако мислам дека требаше да победат.Сепак нас и овој резултат ни одговара и со победа утре конечно да се искачиме на чело на табелата.За распоредот не мислам дека ни е многу тежок а и да е верувам во квалитетите на играчите.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Ajde ..nas ni preostanuva ushte da gi socapame ovie utre i prvi ke bideme XD
:Рома:FORZA ROMA!:Рома:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
одлично, сега нас ни преостанува да ја победиме Аталанта, а потоа мудро и солидно да останеме до крајот на 1-во место...:) утре веројатно Олимпико ќе биде полн и играчите ќе имаат целосна подршка од фановите, е сега само да не ја засереме работата како Милан:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom