Фан Клуб: Рома

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
хххх ти цело време само тоа го збориш за фацата на Росела, имаш среќа што не ја фатиле фацата на Морати кога неговиот тим прими 6 гола па да видиш дали на него му било сеедно... јас знам дека е Куп и дека не е толку важен, ама никогаш неможеш да ја омаловажуваш таа победа, макар играле и со трет тим сепак тоа беше Интер кој прими 6 гола во финалето од купот на Италија
Не ја омаловажувам таа победа де, али е скалила и скалила и скалила подоле од оние две покер утакмици на теренот од Рома.
Фацата на Морати таа година беше оклештена од едно до друго уво, причина за тоа беше Скудетото, кантата за ѓубре пред куќа не планираше да ја мења со онаа која ја даваат со освојување на Купот.

Серија А >>> Куп на Италија
1-4,0-4 >>> 6-2

Тој дебакл од 1-4 пред 2 сезони на крајот се виде всушност колку ги удри Рома. :wink:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Не ја омаловажувам таа победа де, али е скалила и скалила и скалила подоле од оние две покер утакмици на теренот од Рома.
Фацата на Морати таа година беше оклештена од едно до друго уво, причина за тоа беше Скудетото, кантата за ѓубре пред куќа не планираше да ја мења со онаа која ја даваат со освојување на Купот.

Серија А >>> Куп на Италија
1-4,0-4 >>> 6-2

Тој дебакл од 1-4 пред 2 сезони на крајот се виде всушност колку ги удри Рома. :wink:
абе се си е во ред, тие победи можеби се поважни, но јас лично ти кажувам кога ја гледав утакмицата во кладилница на сателитска(бидејќи ја немаше на кабловска) имаше таму повеќе фанови на Интер, да видиш какво беше разочарувањето во нивните лица, а тоа кажува се... јас сум свесен дека тие ваши две победи со по 4 гола се поважни, но ти неможеш да го осликаш купот како канта ѓубре(можеби намерно зборуваш така)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
90 % од Калчо Фановите ( Рома, Интер, Јуве, Милан ) така гледаат на тоа натпреварување, истото важи и за Купот на УЕФА/Лига Европа, јебига, не сум дел од тие 10%.

Једино ако Интер утре победи во Рим, и ако на неколку кола до крај ја обезбеди титулата ке сакам да загризаат за Куп колку конечно да биде декор уз оноа '' двојна круна '' иако мање битно и ако не успеат во финалето. Или, евентуално да имаат огромен успех и во ЛШ, односно да стигнат во финалето па тогаш да се каже, атакуваат на 3 титули, иако, во моментов се знае што е приоритетот, а што трета опција на која пола и заборавија дека постои од што е '' битна ".
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
се надевам дека си искрен... што друго да ти кажам, мене не ме лашеш самиот себе се лажеш... веројатно од тие 10% припаѓаат и оние 20 фанови на Интер кои беа како посрани од 6-те гола кои ги прими нивниот омилен тим:toe::toe:
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
90 % од Калчо Фановите ( Рома, Интер, Јуве, Милан ) така гледаат на тоа натпреварување, истото важи и за Купот на УЕФА/Лига Европа, јебига, не сум дел од тие 10%.

Једино ако Интер утре победи во Рим, и ако на неколку кола до крај ја обезбеди титулата ке сакам да загризаат за Куп колку конечно да биде декор уз оноа '' двојна круна '' иако мање битно и ако не успеат во финалето. Или, евентуално да имаат огромен успех и во ЛШ, односно да стигнат во финалето па тогаш да се каже, атакуваат на 3 титули, иако, во моментов се знае што е приоритетот, а што трета опција на која пола и заборавија дека постои од што е '' битна ".
Syn мислам дека не си целосно во право, кога се игра финале на Куп, и тоа е престижно натпреварување, опциите се или испадни на старт или оди до крај. Еве пример со Јунајтед, или испаѓа прво коло, или оди до крај и нема опуштање ни во финале, па макар играле важен натпревар по 3-4 дена. Едноставно може да речеш дека Рома биле помотивирани и готово, а дека не им се играло на Интер тоа не е точно, сепак се бранат боите на клубот.
Исто се согласувам со фанот на Рома Pupone дека Рома оваа година е доста подисциплинирана екипа и дека игра многу покомпактно од лани и дека оваа година нијанси ќе го одлучуваат победникот, ќе биде тврдо како и на првиот натпревар кој ако не се лажам заврши 1-1:smir:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Незнам као да ти нацртам дека нас, фановите на Интер, не не тангира Купот на Италија, па макар и 10 - 0 од Кротоне да изгубат ( така е зборот де ), битката за Скудетото е минимум 3 скалила погоре од бедниот Куп, а таму Интер на теренот од Рома си играше викторија последниве 2 години, е тоа шо е ? На крај краева фацата на Росаела лани знаеш и самиот каква беше, " земјо голтни ме ", си стаи слушалки на уши и измедитира надвор од Олимпико.
1. Фала вака што ни се обрати во името на сите фанови на Интер од целиот свет , сигурно сите мислат како тебе.

2. во купот ОД СЕКОГАШ Интер вложвал труд ОД СЕКОГАШ и разлистај ги составите 90% се првотимци исто и на тој меч што заврши 6-2 колку и во Рома во составот. така да не си во право.
Сега ако ти е утеха дека Интер играл ,,викторија..или како и да го викаш така нека е. Сега со друга управа можи не му е приоритет ама порано и тоа како Интер се бореше во купот затоа празен ти е муабетот.

3. Интер има квалитетен клуб но и Рома има сосема солиден состав и одлично игра со Раниери , незнам зошто толу потценувачки зборови за Рома.


чисто се сомневам дека Морати нема да замеша прсти овде ке гледаме еден куп спорни ситуации така ми мириса мене , ама нема да е прв пат .... со тие пари вложени му студи и него.

Еве нешто од порано добро е да се види.

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да бе , вложувал труд од секогаш хахахаха

Као лани со Сампдорија коа со ПРВА екипа излегоа и попија 3 комада ?
Као годинава со Јубентус коа почнаа со Толдо на гол ? (И нормално , примија гол ради тоа )

Не трипајте бе :)

пс:Или ке не ебат судиите или ние вас ке ве ебеме , не очекувам Раниери да смисли некоја јака тактика =)

Ако сака некој у Аватарче на недела , пиши ПП
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Телма фан страна

влевајте, кој користи фејсбук( а сите го користат), шибајте коментари, не верувам дека ќе променат нешто, ама вреди да се проба!
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Ај за мало потсетување, среќа што не ги поништија судиве сите голови :pos2:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не ама утакмицава не била важна тогаш Интер биле сконцентрирани на Лига шампиони.Иначе Карло Зампа ѕвер се изнасмеав на голот од Касано, Питер Пан,Питер Пан............дај Боже и денес да е вака.Forza Giallorossi
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.692
Поени од реакции
6.205
Дечки вредеа поплаките ке иде директен пренос на телма Рома - Интер:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
Сега ако ти е утеха дека Интер играл ,,викторија..или како и да го викаш така нека е. Сега со друга управа можи не му е приоритет ама порано и тоа како Интер се бореше во купот затоа празен ти е муабетот.
Да да, утеха барав .... во трофеј со 10 пати поголема вредност од оној во Купот. :)

Две 4ки по ред сред Рим во Серија А, од кои едната на крајот се покажа како доста битна со оглед на разликата на табелата, се убер порелевантни за мене/нас, како фан/ови на Интер, факт. :wink:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Алелуја, добро е ќе ја даваат, ма да и онака си најдов 2-3 џокера каде што можам да ја пратам во живо... е сега вака ќе кажам за утакмицата... гледајќи ја Рома-Милан забележав дека Раниери игра со голем респект против големи противници, многу паметно и дефанзивно ориентирано, значи со ова муабетот на интерашите на форумот кои мислат дека Рома ќе игра офанзивно со желба за надигрување паѓа во вода, ќе се уверите и самите... што се однесува до традиција се е свртено кон Интер, знаеме дека Рома веќе два пати по ред губи на домашен терен со 4-ри примени голови и знаеме дека Рома нема изгубено од 23 Октомври во калчото факт кој многу ме плаши... ќе додадам дека многу работи зависат во играта на Рома од тоа како Менез ќе се покаже на теренот, тој треба да биде играчот кој ќе го разбива густиот среден ред на Интер... исто така ќе се надевам и на индивидуалните способности на Вучиниќ и на прекините каде Тони треба да биде во главна улога, но ќе му биде доста тешко од корпулентниот Лусио... е сега кај Интер добро би било да не го видиме Снајдер, бидејќи со него Интер како екипа се поофанзивни покреативни и поопасни, секако многу ме фаќа страв од Милито се надевам дека некој од дефанзивците на Рома ќе го неутрализира... конечен резултат треба да сум улав за да типувам бидејќи на овој натпреав се е можно, нормално како фан на Рома ќе се надевам на победа
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ГОоооооооооооОООООООООООООООООООООл!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
1 : 0 за рома!!!!!!!!!!!!!
:Рома::Рома::Рома::Рома:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom