Фан Клуб: Рома

П

Паган-др

Гостин
Се на се 0 од утакмица, очекував барем 2 гола да паднат, со оглед на предходните дуели каде имаше голови. Имавме шанси, имаа шанси. Нема што друго да коментирам, нема што да коментирам. :)

Forza Roma! :рома3:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Што ви реков дека Раниери ќе се изгуби во понатамошниот дел од првенството.Дека нема да знае кој да извади кој да стави и дека нема да има поголем успех од трето место па вие како сакате :)
вашиот поарен да не е?? не знам да ли се сеќаваш тој вашиот тренер минатата утакмица го извади Диего и го стави Зебина при резултат 0-2 негатива, тое се вика "не токму"... а Ферара ака Рамбо да не го спомнувам отиде во легендите човекот
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Инаку нашиот Губерти постигна прекрасен гол за Сампдориа против лацио...

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
денеска проичитав за дел од плановите на нашаат "мила" Росела и нејзиниот стручен штаб... значи го зимаме Галас за 0 мил. и ја користиме приликата да продадеме некој од Хуан или Мексес... воедно поголеми се шансите Хуан да си оди бидејќи е во форма, а шпанските гиганти Реал и Барса нудат големи суми за него, додека Мексес би отишол од Рома доколку Јуве понудат некоја добра паричка на лето или не успеат да ги купат Бонучи или Кајер кои им се прва опција, Бурдисо веројатно ќе го откупат како трета алтернатива...

Се вели дека биле спремни договорите за Тадеи и Серџо што ме радува, а доведувањето на Симплицио значи аут за некој од Менез,Бриги или Баптиста па можеби и двајца од овие доколку не успеат да продадат некој од Хуан и Мексес...
тоа е бедната политика на АС.Рома - туку да сме живи и здрави па што биде нека биде... Форца Рома
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
денеска проичитав за дел од плановите на нашаат "мила" Росела и нејзиниот стручен штаб... значи го зимаме Галас за 0 мил. и ја користиме приликата да продадеме некој од Хуан или Мексес... воедно поголеми се шансите Хуан да си оди бидејќи е во форма, а шпанските гиганти Реал и Барса нудат големи суми за него, додека Мексес би отишол од Рома доколку Јуве понудат некоја добра паричка на лето или не успеат да ги купат Бонучи или Кајер кои им се прва опција, Бурдисо веројатно ќе го откупат како трета алтернатива...
со ова може да се поздравиме за следната сезона, макс. 4-то и 1/8 во ЛШ...

со Галас и Бурдисо наместо Мексес и Хуан... евентуално и Де Роси ако замине.

ако дојде Симплицио автоматски Баптиста напушта тим... стандардно како и секоја година губиме по еден важен член на тимот и го заменуваме со некој клошар од страна...

супер, наместо да гледаат да праат што посилна Рома они гледаат да профитираат, ебате дрољата Росела... Франко у гроб се превртува сеа!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
со ова може да се поздравиме за следната сезона, макс. 4-то и 1/8 во ЛШ...

со Галас и Бурдисо наместо Мексес и Хуан... евентуално и Де Роси ако замине.

ако дојде Симплицио автоматски Баптиста напушта тим... стандардно како и секоја година губиме по еден важен член на тимот и го заменуваме со некој клошар од страна...

супер, наместо да гледаат да праат што посилна Рома они гледаат да профитираат, ебате дрољата Росела... Франко у гроб се превртува сеа!
брат еден од Хуан и Мексес сигурно останува, а за Де Роси не сакам повеќе да те слушнам дека ќе ја напушти Рома :)
и заминувањето на Баптиста и доаѓањето на Симплицио го подржувам во секој случај, Симплицио е играч кој ќе донесе подобат ефект во играта на Рома отколку Баптиста посебно во калчо-лигашките дуели, бидејќи е докажан во Сериа А... голем фактор игра и разликата во платите на овие двајца играчи, Баптиста околу 3 мил а Симплицио под 1 мил по сезона, со ова се зголемува буџетот, но и шанса да се плати Лука Тони барем за уште една до две години во Рома:toe:
 
П

Паган-др

Гостин
Мексес не би сакал да си отиде од Рома. Едноставно без него одбраната е ништо. Баптиста може да биде заменет од Симплицио, мада не знам многу многу за играчов, ама сигурно ќе донесе некоја промена во играта.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Мексес не би сакал да си отиде од Рома. Едноставно без него одбраната е ништо. Баптиста може да биде заменет од Симплицио, мада не знам многу многу за играчов, ама сигурно ќе донесе некоја промена во играта.
хмм може да се каже оваа година без Хуан одбраната е ништо, иако и јас го сакам повеќе Мексес,плус помлад е... а за Симплицио те уверувам дека ќе служи подобро во играта на Рома отколку Баптиста...
сигурно е дека Тоти нема да биде на списокот на Раниери за дуелот со Ливорно... но Тони ќе ги реши тие гадови, една од ретките екипи која не порази на Олимпико и за тоа скапо ќе платат

Даниеле Праде присуствувал на мечот Арсенл-Порто негови мети биле: Галас(не играше), Фалкао,Фукиле и Хулк... добро е чим Росела почнала уште сега да го растрчува по натпревари да гледа потенцијални трансфери, но кажав ако дојде Галас губиме некој од Хуан или Мексес:toe:

пс сега прочитав започнале преговорите за обновување на договорот на Мексес :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Зашто губите некој од Хуан и Мексес ? Ја мислам дека Бурдисо Рома нема да успее да го задржи односно Интер според некои информации што ги имам најдено на нет не планира да им го отстапи, затоа и Баптиста Интер не го земаа бидејќи одбија целосно отстапување на Бурдисо за Баптиста.
Галас е веќе во поодминати години, не е играч кој кука за прв тим, ја мислам дека он би бил квалитетна алтернатива за одбраната односно замена за Мексес и Хуан, башка Галас може да игра и како страничен бек.
Нормално, паѓа муабетов во вода доколку и Бурдисо остане во Рома.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Зашто губите некој од Хуан и Мексес ? Ја мислам дека Бурдисо Рома нема да успее да го задржи односно Интер според некои информации што ги имам најдено на нет не планира да им го отстапи, затоа и Баптиста Интер не го земаа бидејќи одбија целосно отстапување на Бурдисо за Баптиста.
Галас е веќе во поодминати години, не е играч кој кука за прв тим, ја мислам дека он би бил квалитетна алтернатива за одбраната односно замена за Мексес и Хуан, башка Галас може да игра и како страничен бек.
Нормално, паѓа муабетов во вода доколку и Бурдисо остане во Рома.
работата е во парите, не верувам дека Рома ќе го земе Галас, а воедно ќе ги задржи Мексес и Хуан, сепак Галас е добар дефанзивец кој зема премиерлигашка плата односно голема плата, која Рома би му ја понудила само доколку си отиде некој од Мексес и Хуан... таа информација ти што ја кажуваш не сум ја сретнал, но има логика бидејќи Бурдисо до сега во Рома игра одлично и би бил добра замена за некој од Лусио,Кордоба или Самуел
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Francesco Totti's Roma Return Suffers Another Setback
Francesco Totti is a long way from making his Roma return from injury as he continues to skip training with tendinitis, according to Leggo.

Nothing more than physiotherapy is the order for Totti as inflammation to his right knee continues to keep him away from the training pitch.

He is now expected to return towards the end of the month, giving him some time to prepare for the clash against Inter on March 31.

The Giallorossi's medical staff are working hard to get the ace back in action, but they are unlikely to rush his return as the risk of worsening the injury is always present.

До кога вака бе у пичко матер :( :( :( :(
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Francesco Totti's Roma Return Suffers Another Setback
Francesco Totti is a long way from making his Roma return from injury as he continues to skip training with tendinitis, according to Leggo.

Nothing more than physiotherapy is the order for Totti as inflammation to his right knee continues to keep him away from the training pitch.

He is now expected to return towards the end of the month, giving him some time to prepare for the clash against Inter on March 31.

The Giallorossi's medical staff are working hard to get the ace back in action, but they are unlikely to rush his return as the risk of worsening the injury is always present.

До кога вака бе у пичко матер :( :( :( :(
нема среќа човекот :icon_frow
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
ми кажаа дека ќе ја давале на телма со Ливорно, може некој да ми потврди??
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ќе даваат Удинесе - Палермо по се изгледа. Тешко Рома. Спремајте стримови :)

Интер еј, го сркнале дечките од Катанија. Нека ги држи формава до крај, да пробаме први да бидеме, само треба да прекинеме и ние со киксови :)

Со Ливорно ако не тепаме, незнам, резили ќе бидат тоа. Коа само ќе ми текне дека изгубивме дома од нив, ми се згадува од фудбал у пм.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
дечки ..ова ни е шанса ..и сеа ако не ја искористиме ..срамота
знае некој конечниот состав ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom