Фан Клуб: Рома

Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
абе Тони ..2/3 месеци нема играно :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
знаеш колку време беше повреден ?:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
знаеш колку време беше повреден ?:)
ако е повреден не значи дека нема да ве растури :)
јас сакам да го видам мене з бидејки во 2 натпревари 2 ви стегна:baeh:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Брат ..јас за Рома сум :)

Евтина утакмица ..
Милан не дојде до гол до 23 минута ..не фати топка ..секогаш така прават ..прво затворена игра ..па после низ цел терен.
Рома на почеток се држеше најдобро ..после имаше неколку киксови ..сепак шта је ту је ..само му зголемивме предност на Интер :)
значи онај Амбросини ..абе лајно бил ееејј ..тој го удира Тадеи ..и после џоа балерина ..капут на земја ..и фаул за нив ..копиљ ..е тој ме нервираше ..
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Брат ..јас за Рома сум :)

Евтина утакмица ..
Милан не дојде до гол до 23 минута ..не фати топка ..секогаш така прават ..прво затворена игра ..па после низ цел терен.
Рома на почеток се држеше најдобро ..после имаше неколку киксови ..сепак шта је ту је ..само му зголемивме предност на Интер :)
значи онај Амбросини ..абе лајно бил ееејј ..тој го удира Тадеи ..и после џоа балерина ..капут на земја ..и фаул за нив ..копиљ ..е тој ме нервираше ..
sto da recime za burdiso koj so noga vo glava mu se zaleta :toe:
ambrozini e najdobar :helou:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
sto da recime za burdiso koj so noga vo glava mu se zaleta :toe:
ambrozini e najdobar :helou:
:nesvest::tapp: ако е амбросини најдобар пизаро е бог:helou:

погрешен потег излегувањето на баптиста мислам дека требаше да излези или тадеи или перота а да влези тони па тогаш да правевме муабет :)
а микио стварно те помешав со друг извини :)
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
:nesvest::tapp: ако е амбросини најдобар пизаро е бог:helou:

погрешен потег излегувањето на баптиста мислам дека требаше да излези или тадеи или перота а да влези тони па тогаш да правевме муабет :)
а микио стварно те помешав со друг извини :)
drugarce bez navreda ama izgleda ti ne gledas mnogu fudbal :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ми се чини како Тинкерот да не сакаше да ги порази Милан, а па од друга страна совеста не му дааше да ја шитне :uvo:

како резултат на тоа ова е исходот, ни сам незнаеше шо сака...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Амбросини е најгрубиот играч во Италија :)
неможе бе тој да е најдобар ..манекен :)Баптиста не требаше да излези ..баш убаво игра ..
немаше кој да му ја гради играта на Рома ..зборувам за Тоти :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Што ви реков дека Раниери ќе се изгуби во понатамошниот дел од првенството.Дека нема да знае кој да извади кој да стави и дека нема да има поголем успех од трето место па вие како сакате :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
drugarce bez navreda ama izgleda ti ne gledas mnogu fudbal :toe:
дај ми 1 факт за да поверувам дека амбросини е подобар од пизаро? пизаро е алка во средината борбен до крај а амбросини можеби беше таков (во далечната 183 и....некоја)
а фудбал пратам редовно од 1997 па навака ако не ми веруваш пиши ми пп ќе ти го кажам цел состав на италија на светското 98 во франција поздрав
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
дај ми 1 факт за да поверувам дека амбросини е подобар од пизаро? пизаро е алка во средината борбен до крај а амбросини можеби беше таков (во далечната 183 и....некоја)
а фудбал пратам редовно од 1997 па навака ако не ми веруваш пиши ми пп ќе ти го кажам цел состав на италија на светското 98 во франција поздрав
Кој пизаро бе :nesvest: вчера не се виде за разлика од Амбро не поминавте средина од него :tv:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Што ви реков дека Раниери ќе се изгуби во понатамошниот дел од првенството.Дека нема да знае кој да извади кој да стави и дека нема да има поголем успех од трето место па вие како сакате :)
Ali zatoa Ferara titula vi donese
 

Kajgana Shop

На врв Bottom