Помош: Вируси, црви и разни штетници

Член од
13 април 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми помогне и да ми каже што да правам за антивирус програм.Дали има некој добар за симнување бесплатно од интернет или да си купам од продавница некоја?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
NOD32 4.0 Верзија препорачувам. По торенти ќе најдеш :) (Само додај torrent)
 
А

Адриано

Гостин



Помооооооооооооооооооошшшшшшшшшшшшшшшшшшш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

аман од вирусов неможам никако да го исчистам!!
симнав Spybot search and destroy-не сака да се уклучи.
касперски симнав не наоѓа ништо.
а овие поп ап прозорчиња постојано испаѓаат и после некое време ми го замрзнуваат цел компјутер!
 
I

InF3cTeD

Гостин



Помооооооооооооооооооошшшшшшшшшшшшшшшшшшш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

аман од вирусов неможам никако да го исчистам!!
симнав Spybot search and destroy-не сака да се уклучи.
касперски симнав не наоѓа ништо.
а овие поп ап прозорчиња постојано испаѓаат и после некое време ми го замрзнуваат цел компјутер!
колку шо разбрав од оноа...некој сака да ти влезе во ком или да направи некој трансфер од твојот ком....така речено ти прави атак и те предупредува да го блокираш...ако не сум разбрал добро нека ме поправи некој
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34



Помооооооооооооооооооошшшшшшшшшшшшшшшшшшш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

аман од вирусов неможам никако да го исчистам!!
симнав Spybot search and destroy-не сака да се уклучи.
касперски симнав не наоѓа ништо.
а овие поп ап прозорчиња постојано испаѓаат и после некое време ми го замрзнуваат цел компјутер!
proba so AVG AntiVirus. ne Free verziata so e...
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
ама за шо му е avg....не му е вирус тоа....како шо кажав некој се обидува атак да му направи и оноа го предупредува да го блокира
Авг ја имав пред неколку месеца пц ми се наполни вируси.Најдобро земете си антиспајлер се најдобри,јас имам три:HijackThis,CCLEAR,ANTISPYWARE,имам и авира така ми стои.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Дајте нешто за Brontok worm, како да го исчистам
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Дајте нешто за Brontok worm, како да го исчистам
druze dalodiraj od oficijalna strana na bitdefender i.s. i napravi update ke ti pomogne da do trgnes virusot 100% posle trgni go oti e vremenski ogranicena verzija do 30 dena pisi so si naprail
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
imam lap top i go kupiv so trend micro antivirus 2007 (at risk ) taka mi pisuva, ne se razbiram bas, kaze te mi dali da stavam nov antivirus program ili ne i predlozete nekoj sto e dobar sto go imate koristeno
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ставете nod32 и ASquarred и сте прилично заштитени. Планирам да си купам ASquarred околу 20 долари мислам дека беше да купиш лиценца за една година, нуди до сега најдобра заштита што имам видено, така да топло ја препорачувам горната комбинација. Ги имам пробано скоро сите од познативе анти вируси и анти спајвер и овие 2 најдобро се покажале, да не кажам дека само овие биле ефективни...
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Ставете nod32 и ASquarred и сте прилично заштитени. Планирам да си купам ASquarred околу 20 долари мислам дека беше да купиш лиценца за една година, нуди до сега најдобра заштита што имам видено, така да топло ја препорачувам горната комбинација. Ги имам пробано скоро сите од познативе анти вируси и анти спајвер и овие 2 најдобро се покажале, да не кажам дека само овие биле ефективни...
fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom