Фан Клуб: Рома

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Рома ме изненади!Очекував или победа или минимално реми!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
знам бе друже ама дека за нив сум и толку ми треба :ija: урлав ко луда
Чекај има уште една утамица :vozbud: можда ќе тепаме 0-3 :):):):)

Иначе, викендов дома со Џенова. Очекувам рутинска победа, а и мора. Интер гостува кај Аталанта, кои покажуваат добри игри сезонава, и лесно може да се очекува кикс на Интер.

Како и да е, до мечот Милан - Интер, мора да бидеме најмалку бод позади Интер, или евентуално пред нив.

Очекувам многу неизвесна завршница на првенството. Нормално, со скудето за Рома :)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Е ај ке чекам...што друго ми преостанува. :toe: ама највече би сакала да ги видам во игра Рома-Баерн....дека сум и за тие и за тие...баш ме занима :vozbud:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Чекај има уште една утамица :vozbud: можда ќе тепаме 0-3 :):):):)

Иначе, викендов дома со Џенова. Очекувам рутинска победа, а и мора. Интер гостува кај Аталанта, кои покажуваат добри игри сезонава, и лесно може да се очекува кикс на Интер.

Како и да е, до мечот Милан - Интер, мора да бидеме најмалку бод позади Интер, или евентуално пред нив.

Очекувам многу неизвесна завршница на првенството. Нормално, со скудето за Рома :)
Лееј бе Влатко си читаш ли што си напишал бе. Вчера у фаца ти кажав дека уште од првиот гол кога го дадовме дека е готово, а ти се надеваш дека на олд трафорд ќе направите нешто. Добро играте ама можеби со италјански тимови, ама со други како што во овој случај Манчестер викате ич убаво не играле и пак тепале. Тоа е разликата меѓу повисока класа и пониска. Рома со толку шанси ништо не направи, а манчестер си знае како е занаетот и си искористи. Без разлика какв гол дале тоа ги разликува двата тима. Манчестер веќе научил што како и затоа сега не само во лига на шампиони туку и во премиер лига растураат се пред себе, а рома ај респект имам за во италјанско како играте ама лига на шампиони можеби за 3 до 4 години обидете се пак со нас и ќе видиме.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Да бидеме реални... Рома веќе нема шанси за во ЛШ. Ама за скудетото јас сум сигурен дека го земаат. Интер - Милан ќе решат многу работи :D
 
А

Адриано

Гостин
Абе да вибам тимот!!!
20 минути живци искинав додека да дадат гол!!
Дај боже да тепаат Рома-тоа значи дека утре Интер тепаат!!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ах, добра ти е логикава.

За малце немаше да тепаме, Џенова не заслужија пораз, ама и Рома си ја заслужи победата.

Ајде сега разликата е само 1 бод, утре Интер нека се потат против Аталанта.
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Луѓе сега го видов голот на Вучиниќ!!!!:vozbud::vozbud::vozbud: Кој не го видел нека го бара на Youtube!!!! Алал вера!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Луѓе сега го видов голот на Вучиниќ!!!!:vozbud::vozbud::vozbud: Кој не го видел нека го бара на Youtube!!!! Алал вера!


Штотуку го видов , РЕМЕК ДЕЛО !!! Може и гол на сезоната . . .
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ајде рома уште имате шанси за скудето
 
Член од
5 април 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Ауууууууууууууууууу!!!!!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Абе стварно топ гол!
 
Член од
5 април 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Денес ке има добир два натпревара МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈДТЕД и РОМА и БАРСА ШАЛКЕ 04 ама мислам дека БАРСА оди во полуфинале и сигурен сум во тоа а во РОМА манчестер ке биде дбар натпревар тука мислам дека ке оди рома ама за да оди треба 0 3 да победи ама да се надеваме. и поздрав до сите фанови на РОМА.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Член од
2 март 2008
Мислења
240
Поени од реакции
4
немојте да играте повеке подарен пенал да се промаши тоа само тапи како вас го можат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom