Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
а ти мислиш дека мигел торес ке го чува меси ??? или имаш некој поасален, ако игра дренте РАЧУнај дека мотивот ке му биде МАКСИМУМ, ке коси све пред него,затоа го ставив
 
I

InF3cTeD

Гостин
Дренте може многу повеќе да се држи со Меси одколку Торес...затоа е подобро он да почне...ајде со среќа само се надевам на победа на Реал за поинтересно да биде
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
а ти мислиш дека мигел торес ке го чува меси ??? или имаш некој поасален, ако игра дренте РАЧУнај дека мотивот ке му биде МАКСИМУМ, ке коси све пред него,затоа го ставив
Абе и ја да играм, мотивот максимум ќе ми биде, али и знаење треба. Значи сериозно мислиш дека Дренте е подобар од Торес во дефанзива?
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Абе и ја да играм, мотивот максимум ќе ми биде, али и знаење треба. Значи сериозно мислиш дека Дренте е подобар од Торес во дефанзива?
па искрено во дефанзива не сум сигурен али нијанси се, а дренте е поборбен повеке може да се снајде и може како крило често да се уфрли, дренте има и дриблинг и брзина тоа торес го нема, а и ако го стаат у игра ке се сети дека ова му е можност да се поправи и ке го има насекаде на терен. А и плус ние одиме на убедлива победа не одиме на нерешено, па постојано да мислиме како ке се браниме, ако не сум у право, поправи ме ...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
па искрено во дефанзива не сум сигурен али нијанси се, а дренте е поборбен повеке може да се снајде и може како крило често да се уфрли, дренте има и дриблинг и брзина тоа торес го нема, а и ако го стаат у игра ке се сети дека ова му е можност да се поправи и ке го има насекаде на терен. А и плус ние одиме на убедлива победа не одиме на нерешено, па постојано да мислиме како ке се браниме, ако не сум у право, поправи ме ...
Епа тогаш Савиола да го стаиме лев бек.
Факт е дека Дренте е тапа, дриблинг не сум видел сеуште, брзината ако немаш памет не ти е корисна многу. Ако идеме на напаѓачки бекови зошто Дренте би играл пред Марсело ?

Робен можеби да игра некоја минута во сабота, брзо закрепнувал.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Де бе Дренте, на посилен ветар паѓа, кај он Меси ќе го чува жити се...
Може пак како на Камп Ноу, Рамос да оди лево, а Торес десно, ако Хуанде смета дека Серхио може да заврши подобра работа таму, ама не верувам ваква промена, ова е крајност, никако Дренте.

Ја очекувам Робен да биде фит, појма неам зошто.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Епа тогаш Савиола да го стаиме лев бек.
Факт е дека Дренте е тапа, дриблинг не сум видел сеуште, брзината ако немаш памет не ти е корисна многу. Ако идеме на напаѓачки бекови зошто Дренте би играл пред Марсело ?

Робен можеби да игра некоја минута во сабота, брзо закрепнувал.
офф ај да не се распрааме, ама Марсело треба лево крило да игра а еден мора и лев бек АПсолутно сум против торес со севиља убаво се виде, ама ај ке видиме шо ке се деси да не се распрааме без потреба, и да видиме дали робен ке поигра малце ! :)иако не веруем :(
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Состав од мене за со барса:
----------- КАСИЉАС-----------
Рамос-----Кана-------Мецелдер-----ДРЕНТЕ :)
-------------ЛАС----- ГАГО-------------
Игуаин--------------------------------МАРСЕЛО
------------Раул------Хунтелар---------
Море бегај таму Дренте кога го гледам косата ми се ежи подобро Торес нека е :pos: :pos:
 
Член од
22 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
5
Тоа и го кажувам. Со крпен тим, кога дојде во Реал имавме 10 повредени, од кои 7 беа од прв тим и успеа да го направи ова. Бевме блиску до најлошата сезона во последниве неколку години, ама Хуанде успеа да го извлече максимумот од овој тим. Нормално дека нема да има игра Реал, како прво нема асално крило освен Робен, еве сега и Марсело почна да игра добро. Со згуснат среден ред неможеш да играш којзнае колку добар фудбал, без да ти рашират по страна. И бековите што ги имаме не трчаат многу напред, освен Рамос кој се труди понекогаш. Наредна сезона да се остави Хуанде, и како што кажа Даст да си направи свој тим, кој би требало веќе еднаш да покаже кој е и што е во ЛШ.
Maрсело беше лево крило одбрана а најдобриот тренер ХУАНДЕ му го најде најдодрото место за него крило лево полу шпиц
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Штета што само испаднавте од ЛШ. Само Господ знае колку сакам Шпанско финале... Реал - Барселона. И ем да им покажеме малку на англичаните дека не се доминантни. Ај можеби наредната сезона, со подобри играчи и некој поасален тренер (стилот на Хуанде не е за екипа како Реал Мадрид)
Супер си е стилот на Рамос бе не знам кој би бил подобро решение од него од наредната сезона доколку имаме барем еден на располагање од дуото Руд-Хунти убеден сум дека ќе дотуркаме далеку

Очигледно знае страшно да ги мотивира играчите, што е само за пофалба.

А за ЛШ Хуанде немаше време да ги среди играчиве, а и немавме кадар за нешто повеќе во ЛШ. И уште еден факт што отпаднавме од ЛШ е тоа што токму во тој момент Ливерпул влезе во најголема форма, и ние ја имавме таа несреќа баш тогаш да играме со нив :)
И плус судијата беше :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не е многу битни дали ќе игра Дренте или Торес.Ако се игра колективно како Ливерпул може секој да се победи.Убеден сум во победата на Ел Класико и атакуваме на титула.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Хуанде направи многу лоша грешка денес.

Изјавил дека нема да го продолжи договорот со Реал ако не ја освојат Ла Лига.

Става притисок на тим што немаше ама баш никаков притисок да победи во сабота.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Хуанде направи многу лоша грешка денес.

Изјавил дека нема да го продолжи договорот со Реал ако не ја освојат Ла Лига.

Става притисок на тим што немаше ама баш никаков притисок да победи во сабота.

Кај го слушна тоа го читаше на нет или? Според мене само обична измислица на медиумите. Нема шо да праат и пишат глупости сега кога баш е најгусто
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Кај го слушна тоа го читаше на нет или? Според мене само обична измислица на медиумите. Нема шо да праат и пишат глупости сега кога баш е најгусто
Изјава не можеш да измислиш, може да ја извадат од контекст, што е најчест случај. И јас ја немам сретнато оваа изјава на Хуанде се‘уште.

Линк ако може стар даст?
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Marcelo And Arjen Robben To Stop Lionel Messi - Report

Изгледа има надежи за Robben а и Marcelo ќе биде тој што ќе треба да го сопре Messi и сигурно и Guti ќе биде во стартните 11 заедно со Lass/Gago!!!
А ако не биде фит Robben Добро би било ваква формација:

--------------Casillas-------------------

---Ramos--Cana---Metzelder--Marcelo---

------------Lass---Guti--------------

---Higuain---------------Van Der Vaart--

-----------Raul----Huntelaar------------
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom