Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Хммм, подобри можеш да кажеш кога ќе не тепате и на Сантиаго, тогаш ти се важи тој збор “подобро сме од Реал од 1996 година“. Инаку сега можеш само да се радуваш за вечерашниот резултат. Точно дека не се гледа колку шутеви сме имале на крај и сл туку резултатот, ама дека сте биле подобри...сигурно не си ја гледал како што треба утакмицата.

Shots:
Juve 10 - 18 Real

Accurate Passes:
Juve 191 - 534 Real
Јуве 2- Реал 1:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
aj mr6 od fan klub real madrid

90min od centaro ne minavte juventus e naj ciganska ekipa u italija

edit:suster trebase da go izvadi raul a ne vdv

vo madrid ke gi rokneme
Сигурен си прво полувреме неможевте да здивнете после повредата на 2ца играчи(без нив можевме и више да ве тепаме) со миљарда ѕвезди у тимот не успеавте да ни дадете гол а ви игравме без некои стандардни првотимци бар бидете фер и признајте дека сте биле надиграни:toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Хммм, подобри можеш да кажеш кога ќе не тепате и на Сантиаго, тогаш ти се важи тој збор “подобро сме од Реал од 1996 година“. Инаку сега можеш само да се радуваш за вечерашниот резултат. Точно дека не се гледа колку шутеви сме имале на крај и сл туку резултатот, ама дека сте биле подобри...сигурно не си ја гледал како што треба утакмицата.

Shots:
Juve 10 - 18 Real

Accurate Passes:
Juve 191 - 534 Real

За посед на топка не треба ни да ставам...се знае.
Јас ти говорам за резултатот бе ти ми велиш пак тука :
Shots:
Juve 10 - 18 Real

Accurate Passes:
Juve 191 - 534 Real

Та по ова и резултатот се гледи, пфф дај молимте
поздрав од темава да не сум досаден се гледаме во Мадрид !
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
добро бе тепаате и саа шо треба да провоцирате ли .... јас саа шо треба да напраам ман утд тепа и саа ке одам да провоцирам тава онава. ...тепаате и ќутејте си
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас ти говорам за резултатот бе ти ми велиш пак тука :
Shots:
Juve 10 - 18 Real

Accurate Passes:
Juve 191 - 534 Real

Та по ова и резултатот се гледи, пфф дај молимте
поздрав од темава да не сум досаден се гледаме во Мадрид !
Ти читаш или се праеш дека не читаш? Што пишав јас? Дека не се важи резултато или што? Гледај малце, ова е статистика само која покажува кој беше подобар, а не кој победил...
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Сигурен си прво полувреме неможевте да здивнете после повредата на 2ца играчи(без нив можевме и више да ве тепаме) со миљарда ѕвезди у тимот не успеавте да ни дадете гол а ви игравме без некои стандардни првотимци бар бидете фер и признајте дека сте биле надиграни:toe:

Ејј дај бе поштеди не не шљапај глупости.Изгледа само си видел колку е резултатот или пак си го гледал натпреварот ама на телетекс.Среќа имавте и 45 минути ве држевме напикани у 16 метри,затоа те молам твоите страствени и навивачки коментари напиши си ги таму каде им е местото во фан клуб Јувентус,а не тука и ќе се чуеме после натпреварот во Мадрид.(можеби пак ќе сте подобра екипа на теренот,ама само за фановите на јуве:))
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Немавме доволно среќа, ама добро игравме.Лајк олвејс. Ај не ми беше нешо многу важен натпреваров, и така ке поминеме групи. Башка ке се игра и на Бернабе, заслуживме бод.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Благодарам:helou:
Ај оди купи си сендвич порака од мајка ти, ти оставила 50 денара под чергата кај влезната врата :). Ааа да... и рече да не ја чекаш оваа вечер дома кај мене ќе отспиела и да не се успиеш за на школо сабајле :salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
SrRulz тука малку ке пишам 1 пост ништо повеќе.
ЗОШТо сега се буниш кога Јуве го победи на Реал и Јуве е одсекогаш подобар со Реал, ти беше 231231231% сигурен дека Реал ке победи на овој натпревар, Јуве победи сега пак се правдиш имавте среќа напаѓавме второто полувреме така ли? не се гледе кој шо прави гледе се на крај резултато, и го добивме и подобри сме од Реал од 1996 година. :)
Признај си го поразот барем.

Едит: Второто полувреме изигравме тактички (Италјански фудбал). :)

96-та биле подобри... ти у 96 беше у на татко ти мадињата бе, одмори википедија малку.

Па и се радуваат гревчиња они мили, дури велат и добро играле, па добро нормално е тоа да го кажат напатени фанови кои не помирисале победа месец дена. Реал во 10 минути колку шо изигра од Јувентус толку цела утакмица не видовме, победивте да, али разлика во класа и Стиви Вондер ќе забележеше.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па со 10 души и не е така тешко да се браниш. :tv:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Јуве играше со 3 голмани и 8 дефанзивци :toe::toe:
Криво ми е малку што Снајдер не ја утера таа во стативата,ќе беше ЕВРОГОЛ.Ама ај ќе се поправат на Сантијаго:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom