Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Јас ни за Ленон ни за Аршавин не се согласувам, шо ќе ни е Аршавин, кога за 1-2 сезони ќе му падне формата, која и сега не е многу стабилна. Не гледајте што направи на ЕП, некој таму успеваат некој не.
Треба да обрнеме внимание на: Ди Мариа, Подолски, Бензема. Ни треба млад напаѓач нешто како Игуаин, да создаваме иднина, а не некој постари заради кои по 1-2 сезона ќе мораме пак да си ја тупиме главата со напаѓачи. Мислам дека и квалитетно класично десно крило треба да се купи.

П.С моја желба моментално во нападот е да се донесе Тевез, сега Ман.Утд го зедоа Бербатов, па еден од нив двојца почесто ќе одмара, а со враќање на Кристијано Роналдо, а како што гледам Бербатов повеќе го форсираат, може за поголема сума да го земеме Тевез, иако знам дека е тешко а и многу скапо.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Да може некое младо да дојде.
Исто би сакал и хунтелар да дојде.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Абе мислам дека најдобро би ни дошол Подолски. Тој на ЕУРО 2008 ја играше позицијата на Робињо лев полушпиц. Колку што гледав добро се снаога на таа позиција и беше добар асистент. И Шустер го сака затоа што е германец а и во Баерн не му се седи на клупа. Во секој случај вратата му е отворена.
За Ленон не се согласувам премногу е млад а и не е за Реал. Според мене мислам дека Волкот е идеално решение.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ди Мариа пазарен од Интер
Хунтелар да
Подолски да
Тевез не
Бензема да
Ленон не знам
Креспо не
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Креспо единствен што нема да кошта многу, добар играч, искусен, во случај на повреди одлично би дошол. Башка не е регистриран во лш.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Има бе играчи, Савиола уште нема добиено асална шанса, сеа ако загусти толку многу и Буено врши работа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нема да завршат, особено буено. Затоа бараше Шустер уште еден напаѓач, Савиола се повредува нонстоп, кога игра не игра ко шо треба, а тоа во лш не е баш добро. Ќе видиме во зима, ама не очекувајте некое големо име.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе Ленон е топ играч што ви е на вас, јас би сакал да го земеме. Има одличен дриблинг, брз е...што треба уште. Таков ни треба, некој да имаме како Робен по десна страна, за противниците да не одат само на Робен, зошто класично десно крило немаме и се базираат повеќе на него...а со доаѓање на Ленон би било потешко за противничката одбрана. Би сакал и Даунинг да дојде, ама имаме премногу средина така да нема фајде од ова. А за наредно лето ако не го земат Бензема, ќе им биде најголемата грешка тоа. И да платат повеќе за него, се исплати зошто е млад и многу добар, има невиден осет за гол...така да треба посериозно да тргнат по детево.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ленон е измислено десно крило бе, за брзината не треба да зборувам, ја има и тоа премногу, а и центаршуотот му е солиден, супер играч за мене, а и цената не му е којзнае колку висока, не верувам да оди за повеќе од 15-16 мил евра.
Само ме колеба тоа што е англичанец, како врзани во нозете играат кај нас :)

За нападот и јас мислам дека ни е тенок, всушност ние имаме фонд на играчи, 4 напаѓачи се сосем доволно ама Раул е во мизерна форма, од Савиола не знам што да очекувам, ама не сум многу оптимист за евентуалниот придонес кој може да го даде.
Добро е Игуаин што е во страшна форма, растураат со Руд ама страв ми е да не се повреди некој од нив, тогаш дури наебавме, не ќе биде лошо да се земи еден искусен напаѓач во Јанауар колку да ја доврши сезоната, како Манчестер шо го земаа Ларсон лани.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Друже, колку да е во мизерна форма Раул тој ке игра први 11. И Бензема Хунтелар имајги на клупа, Раул ке игра:)
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Кога станува збор за доброто на клубот,
тогаш Гонзало е подобра опција во моментов од Капитенот,
со цела почит кон него (сеуште ми е најомилен играч, и ќе ми биде засекогаш),
но тој треба оваа сезона да ја игра улогата што ја играше Игуаин последниве две години.
Во секој случај Раул е легенда на клубот, па не е битно дали ќе ја изиграа оваа сезона во првите 11, или ќе влегува од клупа, нема што да докажува човекот.
Тоа што имаше го покажа во изминативе 15-тина години :smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Друже, колку да е во мизерна форма Раул тој ке игра први 11. И Бензема Хунтелар имајги на клупа, Раул ке игра:)
Знам :)
И никогаш нема да бидам против Раул да игра, тоа што го има направено за Реал му е доволно за да игра тапа уште 2 сезони, ама сепак тоа не значи дека мора да игра по секој цена, мислам дека и тој е свесен за своите можности и сам ќе отстапи место на оние кои реално гледано моментално можат повеќе да продонесат за клубот (Игуаин).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom