Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Е ова брату е најдобрата вест шо можев да ја чујам , да останат Робињо и Рамос а не да ги дадат заради еден Роналдо . Слушајте ми го зборов дека за 2 до 3 години доколку Робињо добие повеќе шанса за игра ќе биде најдобар во светов .
Заради еден Роналдо? Хехехе еден ама вреден, Калдерон плаче по него!!! Зар не добиваше шанса Робињо до сега???
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Потпиша 5 годишен договор со Реал Мадрид !! 100% :smir:
Грешка си, уште нема ништо со ВДВ :) Канал 5 избрзаа со изјавата, сеуште не е официјално дали ќе доаѓа.


А за Гранеро беше јасно дека ќе остане во Гетафе, да го земаа назад ќе го земеа кога го вратија и Де ла Ред.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Заради еден Роналдо? Хехехе еден ама вреден, Калдерон плаче по него!!! Зар не добиваше шанса Робињо до сега???
Хаха, можеби ги сакате Рамос и Робињо а? Хахах, ццц! Само кажите вие, ќе ви го дадеме цел тим, и Касиљас само за Роналдо! Абе иди шетај и ти и Роналдо...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Есхолс :nesvest:
Како бе Гранеро не го враќаат, Хави факин Гарсија го вратија Ел Пирате не. :tapp:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Го вратија Гранеро, и го продадоа. Сеуште не ми се верува:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нека му е со среќа, можеби за нас не е добро но за него во секој случај да, зошто во Реал немаше шанса да фати место, како и сите млади играчи на Реал. Можеби некогаш ќе се врати пак во Реал, но тогаш како многу подобар (сега не е). Продолжуваат со избрзаните одлуки Реал, сега го продадоја и после ќе мора да го купат за 10 милиончиња. Ама ако, мене ми е гајле не ги давам јас парите :)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Screw Гранеро,само Де Ла Ред да не си оди:nesum:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Хаха, можеби ги сакате Рамос и Робињо а? Хахах, ццц! Само кажите вие, ќе ви го дадеме цел тим, и Касиљас само за Роналдо! Абе иди шетај и ти и Роналдо...
Ахххххх!!! Ќе се видиме до година во ЛШ! Не се секирајте! Ќе видите кој е тој Роналдо!!!:vozbud::vozbud:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ахххххх!!! Ќе се видиме до година во ЛШ! Не се секирајте! Ќе видите кој е тој Роналдо!!!:vozbud::vozbud:
Каков Роналдо бе , фудбалов е тимска игра како шо игра Реал а не како во Манчестер само Роналдо игра ама ќе падне од форма и тој како Роналдињо , а баш би сакал да се сретнеме некако во ЛШ и да видите тогас кој е Реал и неговата тимска игра .
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ахххххх!!! Ќе се видиме до година во ЛШ! Не се секирајте! Ќе видите кој е тој Роналдо!!!:vozbud::vozbud:
Ке се видиме во ЛШ и ке видиме кое тој Роналдо,а вие ке го видите Робињо. :pos2:

Многу ми е жал за Гранеро не требаше да го продадат барем да го дае на позајмица уште една година.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ке се видиме во ЛШ и ке видиме кое тој Роналдо,а вие ке го видите Робињо. :pos2:

Многу ми е жал за Гранеро не требаше да го продадат барем да го дае на позајмица уште една година.
Не не, добро е вака. Кога немаат памет, нека даваат пари за нивни играчи, малку им е...
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
да му еб.. се на тој шо го потпиша договоро за да го пуштат. ако би одбирал помеѓу Хави Гарсиа, Де ла Ред, Гаго , Диара, Гути, Баптиста и Гранеро би го одбрал Гранеро. значи најголеми клошари се директорите не Реал. јас да сум Гранеро појќе не се враќам во Реал
да можи да го шитнат Диара и да го земат Монтоливо од Фиорентина ќе биди среден ред. глеав неколку утакмици лани закон е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom