Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Снајдер шо гол само даде од слободен...
Алал му вера на дечкото.
 
В

Вори

Гостин
Se poizvesno e zaminuvanje na Robinho od Real,ke izgubite mn talentiran,mlad i dobar igrac.Pametot v glava!!!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не слушајте се не ставајте на уше вакви глупости. Ја се вакцинирав од вакви и не ги глеам веќе. Досадни се шпекулацииве интересни ми беа пред две години сеа веќе не ме интересираат кој ке дое ке дое кој ке си иде ке си иде.

Ке сумираме август после.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
и јас си сменив аватар.Еј фико фан ај честито и на тебе аватар.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Робињо стрелец за победа на Бразил 3-2 со Канада го постигна третиот гол :zver:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Кристијано Роналдо заминува во Реал (М) по ЕП 2008

Најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски шампион, Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, по контролата меѓу Португалија и Грузија (2:0), изјави дека неговата иднина ќе биде позната за три дена. Подолго време се знае дека шпанскиот првак Реал (М) е подготвено да одвои 80 милиони евра за неговиот потпис.
- Да почекаме. Се надевам дека се ќе биде познато многу брзо. Најдоцна за два-три дена ќе биде позната мојата иднина. Очекувам добра партија и на претстојното Европско првенство. Ќе дадам се од себе, изјави крилниот напаѓач.
Меѓутоа, Кристијано Роналдо го направил својот избор и заминува во Реал (М), но тоа ќе го објави по ЕП 2008. Ова го изјави крштелникот на Португалецот Фернао Соуса.
- Тој знае дека Реал е тим на кого не може да му се откаже. Историјата покажа дека такви шанси се даваат еднаш и тој не смее да ја пропушти. Многу малку луѓе во светот имаа среќа да ги исполнат своите соништа, а Кристијано е еден од нив. Тој секогаш велеше дека неговата цел е со Јунајтед да ја освои титулата и Лигата на шампиони. Тоа е веќе завршена работа и е време за нов предизвик, изјави Соуза.

nejkam da dojde vo real ovaj lingur mnogu go mrazam

:nerv::nerv::nerv::nerv:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Сакаш сакаш, кој нејќе ?
Ама работата е што нема да дојде :):)
 
В

Вори

Гостин
Gjavol Rulz,podobro neka si odi vo Real,slusajme mene.Man.Utd ke zeme 100 milioni i za tie pari ke zeme dvajca ili trojca kvalitetni igraci,i ke bide uste pojak otkolku sto e sega.Celata igra vo United e prepustena na Ronaldo a toa i ne e bas mn.dobro.Ke ostane da vidime posle EP 2008 sto ke se sluci!!!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Абе и ја нејќам па сеа ако е добар во реал ако треба и ќе го засакам ко не ми преостанува ништо друго.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
ЕЈ ни се повредил нашиот Канаваро,ама сега за сега велат дека не е ништо озбилно и дека ќе е спремен да игра на ЕУРО 2008.Ќе бил во употреба за 2-3дена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom