Симнувате ли ѕвезди при додворување?

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Koga na nekoj tip/tipka mu/i se dodvoruvate delite li komplimenti kako: mnogu ubavi oci imas,ubava bluza,kapa ili slicno,ili ste malce porezervirani i cekate podobro da se zapoznaete prvo.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Да, дефинитивно. На кој му шкоди малку уважување, кревање на акциите?! Јас знам дека мене ми годи, особено ако осетам дека е искрено. Може ќе знам дека е така(пример имам убави очи:)), ама драго ми е што и за некој друг е така. Може и ќе откријам дека за некој нешто друго е убаво кај мене, што јас не мислам дека е убаво..Малку ќе ми ја подигне самодовербата..не може да биде лошо.. Проблемот со луѓето што не сакаат да слушаат комплименти, е дека може не веруваат во себе, па ни во тоа што другите ќе им го кажат?! Се осеќа ако е кажано само за да се каже нешто, а и ако вистина некој го мисли тоа. Можеш и на келнерката во кафичот да и дадеш комплимент, мене ако ме прашаш, не мора да ја знаеш за да ја пофалиш, или келнерот без разлика. Плус не мора секогаш комплиментот да значи удварање. Се разбира одмерено, вкусно, и ако е искрено мислење.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
da, siminjam ako sum raspolozen takva rabota. Ama probuvam da bidam originalen so cinot i po sekoja scena da izbegavam klishea. Granicata megu usepsno dodvoruvanje i da se naprais peza pred devojkata, e mnogu mala.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
не. глупо е, премногу типично, и стереотипно
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Абе ајде, глупо и стереотипно!!!
Или се плашиш да не дадеш нешто од себе, а она пак да не те сака?!!
Имаш право што сакаш да мислиш, само размисли да не се работи за страв некаков?! Страв од одбивање?! Понижување?! Чекај, па добро и годините ти се такви некакви...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
не страв, туку искреност, нескама да кажам што било само колку да ја освојам
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Дури ни нешто што е вистина за тебе?! Тоа не е било што.. Тоа е искрено и вредно И ќе ти помогне да ја освоиш..
..Нормално секој своето
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Гижо напиша:
не страв, туку искреност, нескама да кажам што било само колку да ја освојам
per, nema da kazes bilo sto, naprotiv. ke bides iskren, ama malce teatralnost ke stais. Pa te taja kosa ubava, pa taa mesecina u ocite, pa toj osmeh, pa elegancija, ovo ono...celta e da gi potenciras ubavite, pozitivnite raboti kaj deojkata. da ja napravis da se pocuvstuva udobno vo sopstvenata koza, za da moze da se oslobodi malce, da se opusti :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
nah, more likely им ги кршам ѕвездите пред нос, ако воопшто се случи да се додворувам.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
је је you all have your ways i have my ways lol
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
"Симнувам' звезди колку да ми падне во раце типката а не шо сакам јас.Али чаре симнуваш кога си она тера инат или доцна сваќа што се случува.Ако не иде со симнувањето звезди ке преминам у друга ваза
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Симнувам...последен пат ја симнав цела дискографија на Реј Чарлс...сеа ми е пуштена од Џејмс Браун...големи ѕвезди се тоа...а да и се додворувам у меѓувреме...па не баш...повеќе иде у стилот...„Ќе бидеш ти одозгоре или јас?“ :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Само кога мислам нешто искрено тоа и го кажувам и пак излегува како да симнувам планети,но само на одредени личности кои стварно имаат нешто посебно,што го немам приметено кај други,со кои сум била.Најубава насмевка,прекрасни плави очи,поглед и сл.
А кога веќе пишувам на темава,најако симнување на ѕвезди што имам слушнато,најпатетичното,за кое неможев да се соберам од смеа е од еден фраер, дроби цела вечер,без прекин зборува,гуши(ме направи боља и од Анџелина Џоли :pos: )од чиста култура уште стојам(зошто сакав да видам до каде може да оди во симнувањето) и слушам(се смеам на страна),и на крај ми вика леле колку убаво пееш (пеам очајно и сите го викаат тоа и ме молат да не пеам во нивно присуство:pos: ) .Му предложив да го смени репертоарот за следната и одлетав:pos:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
тип не знаел да си фати девојка па прашува некој поискусен од него и овој му вика: ќе ја однесеш во парк.Ќе ја седнеш и ќе и речеш да погледне кон небото и ќе ја прашаш дали ја гледе онаа звезда.Таа ќе ти рече ДА и ти ќе ја бакнеш.И оди типчето во парк со девојката но времето се погодило облачно а на небото нема ниту една звезда.И тој ја прашува: Ја гледаш онаа звезда? и таа нормално одговара НЕ. Типот: А оној камен таму....Коа ќе ти го треснам од глава сите звезди ќе ги видиш...:pos2::pos2::pos2:
Инаку само по потреба и ако типката вреди за симнување звезди...За добра типка и на облачно ќе симнувам звезди...:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom