Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Баварци..уверем сум дека имате сили да го победите Интер у финале!
Доста добра игра покажувате и ме восхитува тоа..:)
Олиќ стварно цар невиден ви е,и тој ќе ги реши Интер у финале. :)
И ќе бидете малу ослабени што нема да ви игра Рибери,но мислам дека Ван Гал ќе најде достојна замена.
Алтинтоп е повеќе од достојна замена за Рибери. Нормално, ја нема класата негова, но верувај дека со неговата борбеност на терен што ја има, нема да изгубиме премногу ако не му дозволат на Рибс да игра.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Алтинтоп е повеќе од достојна замена за Рибери. Нормално, ја нема класата негова, но верувај дека со неговата борбеност на терен што ја има, нема да изгубиме премногу ако не му дозволат на Рибс да игра.

Daj boze da igra Riberry vo finaleto a ke se znae dali ke iga ili ne cetiri dena pred finaleto ... do togas molete se Bavarci ...inaku Altintop e stvarno SRCE NA TEREN bravo za nego mislam deka ke bide dostojna zamena za Ribs vo finaleto dokolku francuzinov ne igra.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Н

'Никола'

Гостин
^ Швајни ја игра можеби неговата најдобра сезона досега. Конечно си го пронајде неговото место на теренот и се надевам дека ќе биде еден од клучните играчи во финалето.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ribery starts last hearing on Champions League ban




LAUSANNE, Switzerland — Franck Ribery has begun making his case at sport's highest court to be allowed to play in the Champions League final.

The Bayern Munich winger was joined by club chairman Karl-Heinz Rummenigge at the Court of Arbitration for Sport on Monday to appeal a three-match ban imposed by UEFA.

A CAS panel of three lawyers hopes to issue a ruling within 24 hours.
http://ca.sports.yahoo.com/soccer/ne...s-riberyappeal

Рибери нит ќе иде на тренинг, ќе окапи во Лозана. :) Али да се надеваме дека ќе успееме да ја докажеме неправдата.

КВБ го испрати на Балак во болница 8 недели, доби жолт картон и медал. А Рибери, црвен и 3 натпревари бан за старт по кој Лисандро прооде по 1 минута и продолжи да игра.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Боби[Мкд];3563547 напиша:
Ribery starts last hearing on Champions League ban





http://ca.sports.yahoo.com/soccer/ne...s-riberyappeal

Рибери нит ќе иде на тренинг, ќе окапи во Лозана. :) Али да се надеваме дека ќе успееме да ја докажеме неправдата.

КВБ го испрати на Балак во болница 8 недели, доби жолт картон и медал. А Рибери, црвен и 3 натпревари бан за старт по кој Лисандро прооде по 1 минута и продолжи да игра.
toa i mene mi tekna ama toa ti e koga ti sudi italjansko go*no
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Nemam zborovi ova e nepravda cista ako ako so nepravda nemoes da uspees nisto
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ништо неочекувано за мене. Единствено претпоставував дека на 2 ќе ја намалат колку да кажат „еве независни сме и контра уефа можеме“ а сепак да не игра финале :toe:

Сега е прашањето дали Вангаловски ќе има муда да го пушти Диего место Бади. И двајцата се млади и подложни на грешки но со Контенто поголем притисок по крилата ќе може да правиме. Ако игра Бади ама баш комплет тежиштето на играта ќе е десно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас сакам и Бади и Контенто да играат, реално гледано Ван Бујтен е елементарна непогода.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ха-ха тој филм не го гледаш. Иако би било најреално.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Razoqaran sum do koska nekako nemam cejf da komentiram vece za finaleto,zatoa sto ima golema nepravda kon Bavarcite.
E samo za taa pricina Bayern ce tepa
 
Н

'Никола'

Гостин
Пишав неколку пати уназад, да не разбарувам сега мислења, знаев дека нема да сторат ништо во врска со казната. Но ајде бе, имаме супер замена за Рибери, Алтинтоп е ѕвер во последниве натправари што ги изигра.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не знам зашо се буните .... И вие го сркнавте за Рибери и ние за Мота ...

Вашиот барем беше старт за црвен и можеше опасно нешто да произлезе од тоа , а оноа гоВноно Бускетс шо изглуми и шо не го рецкаат од УЕФА 2% и 2меча си доби и Мота ?

Резилење ....

иначе кој суди у финале ? Ваљда нема Овербо или Де Блекере да ги стаат ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom