Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ова е најубавата најспонтаната и највеселата прослава на титула која некогаш сум ја видел во спортот.Па и светско кога ќе земат вака не се радуваат.Пресреќен сум за екипата,особено заради феноменалната атмосфера која владее!!!Секоја чест за момците а особено за Ван Гал.Човекот ја покажа својата весела страна,и дека знае да се радува кога е моментот за тоа.

Страшна атмосфера,особено говорот на Ван Гал,им прати порака на сите да се знае кој е број 1 во Германија и да се надеваме во Европа за 12 дена!

После се ова Рибери ако напушти стварно е глуп!Мада вчера Румениге изјави дека е многу оптимистичен и очекува Рибери да го продолжи договорот,а преговорите оделе одлично.
Ова за Џеко што и да биде ќе биде супер ако го донесат.Во секој случај супер ѕвезда стига во Минхен летово убеден сум.Само незнаеме која сеуште.

п.с.

Олиќ ѕвер на крајот од клипот кога го потура новинарот :pos2::pos2:

Да не знае некој која е песната што ја пуштаат кога искачаа секој поединечно,оноа само навијачи што се слушаат??? И таа Рибери што ја пее на микрофон парапара па па така нешто идеше????
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Ribery pred prodolzuvanje na dogovorot :))) tooooooo

http://www.sport1.de/de/fussball/fussball_bundesliga/artikel_235344.html

vcera na proslavata sakal da im soopsti na fanovite no bil sprecen od uli hoeness :)) po se izgleda deka oficijalno ke se znae posle finaleto od kupot

Im Feierrausch griff er zum Mikrofon von Moderator Stephan Lehmann und wurde erst im letzten Moment abgehalten. Hoeneß raunte ihm etwas zu.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Аууу тоа ќе биде како шлаг на тортата!!!!

Одиме сега на уште 2 титули.

Сите очи се вперени во Мадрид и Сантиаго Бернабе!!! Осеќам дека на 23 Мај ќе ги гледаме повторно на балконот на Маринплац,но со еден мнооогу поголем и позначаен трофеј!!!!
Едноставно оваа екипа го заслужува тоа,и сиот напор кој го вложија.Како да играат 10 години заедно,а се знаат само 1 година!!!СЕКОЈА ЧЕСТ!!!!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Samo ako mu a smala kaznata na Ribery na 12,13 toa ce bide uste pogolem + za timot
Lozana naredniot pat da te spomnam samo za arno:se_ molam
 
Н

'Никола'

Гостин
Супер за Рибери ако било така. Само зошто бил спречен од Хенес? Нека го оставел ако било така нека ги израдува уште толку навивачите. Само да не сакал да го каже спротивното?:toe:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ова е најубавата најспонтаната и највеселата прослава на титула која некогаш сум ја видел во спортот.Па и светско кога ќе земат вака не се радуваат.Пресреќен сум за екипата,особено заради феноменалната атмосфера која владее!!!Секоја чест за момците а особено за Ван Гал.Човекот ја покажа својата весела страна,и дека знае да се радува кога е моментот за тоа.

Страшна атмосфера,особено говорот на Ван Гал,им прати порака на сите да се знае кој е број 1 во Германија и да се надеваме во Европа за 12 дена!

После се ова Рибери ако напушти стварно е глуп!Мада вчера Румениге изјави дека е многу оптимистичен и очекува Рибери да го продолжи договорот,а преговорите оделе одлично.
Ова за Џеко што и да биде ќе биде супер ако го донесат.Во секој случај супер ѕвезда стига во Минхен летово убеден сум.Само незнаеме која сеуште.

п.с.

Олиќ ѕвер на крајот од клипот кога го потура новинарот :pos2::pos2:

Да не знае некој која е песната што ја пуштаат кога искачаа секој поединечно,оноа само навијачи што се слушаат??? И таа Рибери што ја пее на микрофон парапара па па така нешто идеше????
Оригиналот е од White Stripes - Seven nation army ама ова е некој ремикс.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ван Гал говорот, .

Hitler кога зборуваше во Виена за освојување на европа, е со ист тон Ван Гал зборува за освојување на европа, ама на фудбалски начин.
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3547138 напиша:
Ван Гал говорот, .

Hitler кога зборуваше во Виена за освојување на европа, е со ист тон Ван Гал зборува за освојување на европа, ама на фудбалски начин.
Хехе, кај ти истекнуваат споредбиве.:pos2:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Ја најдов песната!!!Онаа што ја пееа на Марин Платц,Рибери кога го зема микрофонот!
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
so video bese? :))

--- надополнето ---

daj stavete nekoe video ili link od proslavata na marinplatz
 
M

Mario Gómez

Гостин
Aма Рибери глас, ко труба, чудно што не се разбегаа сите.

Инаку Џеко за Гомез би било ѕверски. Најважно е РИбери да го продолжи договорот и Алтинтоп да потпише нов. Вгодина со доаѓањето на Крос, најдобриот играч под 21 година годинава во европа според гоал.ком. би требало ваков напад да имаме.

-Бомел-Швајни-
-Робен-Крос-Рибери
-Џеко-

По можност и 4-4-2.

-Робен-Бомел-Швајни-Рибери-
-Милер-Џеко-

Или најѕверски.

-Робен-Бомел-Крос-Рибери-
-Милер-Џеко-

Уште одбраната да се среди. Со еден или двајца ѕверој и закон тим ќе имаме. :vozbud:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Боби[Мкд];3547420 напиша:
Aма Рибери глас, ко труба, чудно што не се разбегаа сите.

Инаку Џеко за Гомез би било ѕверски. Најважно е РИбери да го продолжи договорот и Алтинтоп да потпише нов. Вгодина со доаѓањето на Крос, најдобриот играч под 21 година годинава во европа според гоал.ком. би требало ваков напад да имаме.

-Бомел-Швајни-
-Робен-Крос-Рибери
-Џеко-

По можност и 4-4-2.

-Робен-Бомел-Швајни-Рибери-
-Милер-Џеко-

Или најѕверски.

-Робен-Бомел-Крос-Рибери-
-Милер-Џеко-

Уште одбраната да се среди. Со еден или двајца ѕверој и закон тим ќе имаме. :vozbud:

Нападот е феноменален.Со Рибери според изјавите на управа ми изгледа дека е средено.Но веројатно ќе почекаат за да објават.Веројатно после финалето на купот,кога би требало и да имаат потпишано!

Ме интересира одбраната,тука треба еден ѕвер,еден екстра дефанзивец до двајца,надополнето со Џеко и Тони Крос,тоа ќе биде сензационален ТИМ!

И по тој повод:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom