Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Боби , ти нема везе листава брат =)

Еден Лузерпул вреди 900милиона а Интер вреди 413 =)

Мало морген ...Само тие 2 тима ги проверив , и сфатив дека е глупост =)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби , ти нема везе листава брат =)

Еден Лузерпул вреди 900милиона а Интер вреди 413 =)

Мало морген ...Само тие 2 тима ги проверив , и сфатив дека е глупост =)

Стварно бе од Форбс врска немаат овие :pos2:

Се работи за вредност на клубот - оперативни добивки + вредност на материјални средства (стадиони, терени, други капацитетеи) + проценета пазарна вредност на играчи + проценка на вредност на брендот + способност на клубот да генерира кеш сега и во иднина(за што битна е и задоженоста на клубот моментално). Во добар дел истите параметри кои се користи за проценки на фирми при аквизиции и мерџери на берзи. Само Алијанц Арена вреди колку Интер :smir: (карикирам немам проверено ама ју гет мај поинт).

Бек он топик:

"Wir beim FC Bayern sind eine große Familie, Franck Ribery ist ein Teil davon, wir kümmern uns um ihn", sagt Vorstandsboss Karl-Heinz Rummenigge. "Es war eine schwierige Woche für ihn. Wir müssen ihm jetzt helfen", erklärt Torschütze Arjen Robben. Er ergänzt: "Wir brauchen ihn. Gegen Gladbach ist wieder ein wichtiges Spiel, da muss er voll da sein." Bastian Schweinsteiger übte sich bereits in einer Verteidigungsstrategie, als er den "so guten Charakter" seines Mannschaftskameraden lobend erwähnte. "Ohne ihn wären wir nicht da, wo wir sind. Es wäre schade für uns und für die Fußball-Fans, wenn ein solcher Spieler im Finale fehlen würde."
Во врска со Рибери КХР: „Тука во Баерн сме како една голема фамилија и Франк е дел од фамилијата. Затоа се гриживе за него.“

Робен: „Знам дека беше тешка недела за него. Затоа сега мора да му помогнеме. Едноставмо Франк ни е потребен, со Гладбах ќе е многу важен натпревар и тука че мора да е 100% концентриран.“

Швајни: „Франк е добар човек и одличен карактер. Без него немаше да стасаме до тука. Би било навистина штета и за него но и за сите фудбалски фанови во светот да еден таков играч фали во финалето“.

Кај ќе најде бе ваква поддршка копиљов на друго место? Повреден беше - цело време клубот со него. Му требаше време да се врати во форма (сеуште не е вратен) - од никаде притисоци само поддршка. Заеба на велико со курвава - никој не го осуди или критикува... „фамилија сме ќе му помогнеме“. Си ја „круниса“ неделата со глупав црвен и сега не се знае финале дали ќе игра - сите соиграчи го бранат.

Ако ова не се цени, заедно со многу солидната плата што ја зема и која сме сакале и да му ја покачиме...
 
M

Mario Gómez

Гостин
-Butt-
-Lahm-Demichelis-Bastuber-Contento-
-Altintop-Pranjic-Tymoschuk-Ribery-
-Mueller-Gomez-

Сакам нешто вакво да видам во сабота против Гладбах, oдмор за неколку клучни играчи, и ако нема потреба да не се ставаат во игра.

Добро е повторно што Рибери има подршка од соиграчите и се надевам дека ќе игра во финалето. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби[Мкд];3501824 напиша:
-Butt-​


-Lahm-Demichelis-Bastuber-Contento-
-Altintop-Pranjic-Tymoschuk-Ribery-
-Mueller-Gomez-​


Сакам нешто вакво да видам во сабота против Гладбах, oдмор за неколку клучни играчи, и ако нема потреба да не се ставаат во игра.​



Добро е повторно што Рибери има подршка од соиграчите и се надевам дека ќе игра во финалето. :)

И јас би сакал брат ама нема ни „р“ од ротација оваа сезона па не се надевај многу... Само со кого ќе ги замениме тие супер резерви што ги имаме сезонава кога овие ќе му ја здуваат зш не добиваат воопшто време на терен... е тоа не знам...

Би сакал да ги задржиме тие што се “бек-ап“ и да донесеме уште 1-2 такви солидни замени а не да ги изгубиме овие кои ги имаме...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Бек ап нема да се носи освен ако не си оди Алтинтоп, Отл ќе се врати, Екичи и Алаба ќе бидат замени во крајни ситуации, Коплин од младинскиот тим ќе го викнат вгодина како замена за Лам, плус и Крос се враќа и неверуем да земат други играчи за греење клупа.

We buy only world class this summer.:pipi:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Altintop moze i da ostane vo edno negovo interviu Altintop rece deka vGaal ne im daval na rezervite barem 10min toa e pricinata ako im veti vGaal deka ce bida pocesto na teren siguren sum deka nema da zamena
Okolu Ribery koga ce se znae dal ce go kazni UEFA?
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ова го изјави Робен на официјалната, и јас сигурно нема да пишам такво нешто од памет.:smir:
Абе прочитав во фан клуб Реал Мадрид, Роналдо сакал да игра во Германија.:pos2::pos2::pos2:
погрешно си ме сватил,ја не реков дека ти си го пишал од памет,само онака искоментирав од моја гледна точка како беше...:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби[Мкд];3501847 напиша:
Бек ап нема да се носи освен ако не си оди Алтинтоп, Отл ќе се врати, Екичи и Алаба ќе бидат замени во крајни ситуации, Коплин од младинскиот тим ќе го викнат вгодина како замена за Лам, плус и Крос се враќа и неверуем да земат други играчи за греење клупа.

We buy only world class this summer.:pipi:
Не може да правиш тим без солидни резерви. Не може 11 играчи цела сезона да издржат. Повреди, суспензии, падови во форма... А „ѕвезди“ не седта на клупа ни под разно.

Затоа се битни играчи како Тимо и Хамит и Прањич според мене. Само нормално и тие не седат радо на клупа цела ебана сезона - мора да им се дава повеќе шанса во од време на време. Тимо за мене останува еден од најдобри „тенкови“ во Европа само е „жртва“ на системот на вГаал со две осумки на средина. Тимо би можел сам да игра како 6ка а мислам дека не би требало да има проблем ни покрај Швајни да заигра од време на време како подефанзивна осмица.

Не бива се со млади млади... ќе дое некој меч 1/2 финале да треба да заиграат и? Рафаел? Микс треба на искуство и млади.

Инаку ако и Хамит и Тимо си одат мора да се земат бек-ап играчи. Хамит е неверојатен олраундер - нема што не може да игра по десна страна од бек, преку средина до крило и уште поофанзивно... многу ценам такви играчи зошто се крајно ретки. Освен тоа работник голем и одличен шут има.

Altintop moze i da ostane vo edno negovo interviu Altintop rece deka vGaal ne im daval na rezervite barem 10min toa e pricinata ako im veti vGaal deka ce bida pocesto na teren siguren sum deka nema da zamena
Okolu Ribery koga ce se znae dal ce go kazni UEFA?
Дај Боже да остане за мене е многу битна и клупата во една долга сезона а Хамит на клупа да го имаш е решение за многу потенцијални проблеми.

Инаку ќе се знае после реваншот со Лион :pipi:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Утре е одлучувачкиот натпревар од Бундеслигата оваа сезона.АКО УТРЕ ПОБЕДИМЕ,ДЕФИНИТВНО ЌЕ БИДЕМЕ НОВИТЕ ШАМПИОНИ НА ГЕРМАНИЈА.

Решавањето утре на титулата,многу ќе ни ја олесни работата во Вторник против Лион.Фудбалерите ќе бидат многу порелаксирани сооглед на тоа дека нема да ја имаат бундеслигата како товар.По мене утре е суштински натпревар за се оваа сезона.Ако утре победиме тогаш и те како е можна тројна круна сезонава.

Околу составот,Ван Гал денес изјавил дека незнае сеуште дали ќе го игра Робен сооглед на натпреварот против Лион во Вторник.Сепак ако има можност ќе го извади најсилниот тим.Рибери игра сигурно,бидејќи нема да игра во вторник,а Робен мислам дека ќе му биде најпаметно да го одмори.Што така изјавил денес има шанси да го чува за вторник....

ИМ ДРЖИМЕ СРЕЌА!!!!!Ова се клучни моменти сезонава......Уште 6 натпревари до сензација!!!!!
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.045
Ви посакувам многу успех со Гладбах, може да биде незгодно пошто Гладбах иако е долу во табелата има солиден тим и годинава посебно се непредвидливи. Сепак, Шалке по никоја цена не смее да стане Шампион, тоа би било колатерална штета :smir:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не се секирајте за Шалке,како и обично секогаш ја губат титулата во последните кола(дали со Херта или со некој друг останува да видиме:tv:) :baeh:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ви посакувам многу успех со Гладбах, може да биде незгодно пошто Гладбах иако е долу во табелата има солиден тим и годинава посебно се непредвидливи. Сепак, Шалке по никоја цена не смее да стане Шампион, тоа би било колатерална штета :smir:

Шалке + Магат е многу антипатично комбо... титула за нив на куково лето :baeh:

Бај де веј оффтопик али коа СирианЛеџенд отвори тема за МИнхенгладбах зш не отвориш ти за Дортмунд? :smir: Настрана големото ривалство со нас - ги почитувам Борусија и мислам со Клоп преклани направија прав потег...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Утре да тепаме во Гладбах,и титулата во Германија е решена.Промоцијата ќе биде наредно коло на Алианц Арена против Бохум!!!!

Со решавање на титулата утре,во Лион ќе одиме силни,посилни здравје!!!!!Утре е клучен момент,НИКАКО не смее да си дозволиме кикс,тоа може да биде кобно!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Mора дома да се прославува титула, појако е, се надам дека нема у Берлин да го креваме трофејот.

Инаку очекуем Шалке да кикса, сите три натпревара му се тешки. Титулата е скоро во џеб.:back:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Боби[Мкд];3502571 напиша:
Mора дома да се прославува титула, појако е, се надам дека нема у Берлин да го креваме трофејот.

Инаку очекуем Шалке да кикса, сите три натпревара му се тешки. Титулата е скоро во џеб.:back:

Ако не кикснат утре,ќе кикснат против Вердер наредно коло миљарда посто.Ама ја све мислам дека Херта утре ќе им земе бод,такада ние нареден викенд против Бохум на Алианц со само бод ќе го креваме пехарот пред домашна публика...Бесценето!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom