Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
najrealno ke bide da ne igra i u finale(eventualno ako se plasiraat), si zasluzi... jebiga
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
шо е бе крив Рибери, од кај да знае дали е малолетна дрољата!?
овие "другариве" од репрезентација го наместиле...

иначе честитки за победата, колку што е добар толку е и незгоден ваков резултат.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Полна концентрација на Гладбах сега во Сабота. Си ставив дигитална со Еуроспорт2 шуќур на крај на сезона (подобро отколку никогаш) и сега ќе си ги гледам и овие тапа натпревариве на раат без да трошам нет и да губам нерви на стримчиња :tv:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Полна концентрација на Гладбах сега во Сабота. Си ставив дигитална со Еуроспорт2 шуќур на крај на сезона (подобро отколку никогаш) и сега ќе си ги гледам и овие тапа натпревариве на раат без да трошам нет и да губам нерви на стримчиња :tv:

Со победа против Менхенглдбах,ќе бидеме промовирани како нови шампиони на Германија наредниот викенд на домашен терен против Бохум што ќе биде фантастично.Шалке ако не киксне у сабота,тогаш наредната сигурно.Но мислам дека против Херта во гости на која страшно и требаат бодови,или ќе изигра нерешено или Шалке ке изгуби.Такашто во Сабота ја решаваме титула.А во вторник одиме да ја чекираме картата за Мадрид.....А потоа,само Господ знае што ќе биде!

Им држиме среќа!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Никако не смее да се изгуби. шалке игра со Херта па не се надевам многу дека ќе изгубат бодови...

Значи би било паметно да оуштиме неколку свежи сили во прва и по малку да си ја чуваме колку што е можно силата за во Вторник на Жерлан... Ах пусти желби мои...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Никако не смее да се изгуби. шалке игра со Херта па не се надевам многу дека ќе изгубат бодови...

Значи би било паметно да оуштиме неколку свежи сили во прва и по малку да си ја чуваме колку што е можно силата за во Вторник на Жерлан... Ах пусти желби мои...

Менхенгладбах нема ама баш никаков мотив против нас во Сабота.Херта па од друга страна има страшно многу мотиви против Шалке,сооглед на тоа дека не сака пак фудбалерите да бегаат по соблекувални од навијачите.

Такада мислам дека глатко ќе го тепаме Гладбах,е сеа нема да е 7:0,ама некојси 3:0 сигурно.Добро е да има промени во екипата.Робен по се изгледа ќе игра со можност да го извади на полувреме во замена за Алтинтоп(ваљда не е до толку луд да го остави цела утакмица.

Околу Рибери се надевам дека ќе се среди до Сабота,пошто делува доста индиспониран.Во секој случај тука е Прањиќ.Може Бадштубер место Ван Бајтен,да го одмори,али не ми се верува.

Мислам дека нема да имаме проблеми да ги земеме 3те бода,а се надевам на кикс на Шалке.Како и да е,нареден викенд 100% ќе бидеме промовирани како шампиони и тоа на Алианц Арена!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Менхенгладбах ни одговара, играат офанзивен фудбал и нема да се бранат, брзи два гола би ја решиле ситуацијата, а Лион се одмораат викендов.:(

http://www.forbes.com/2010/04/21/soccer-value-teams-business-sports-soccer-10-wealth_land.html?boxes=listschannelinsidelists

Инаку сме петти на листата на економско најаки клубови.:toe:

Без евро у долг, без Арапи и Руси.:vozbud:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
И јас мислам дека Херта ќе мора да изгине ако сака да остане во игра за опстанок и не им препишувам лесни 3 бода на Шалке.
А за со Гладбах џабе сакаме да го вади Робен во 2-ро пол. кога го видовме и при 3-0 со Хановер го играше цела утакмица(некои работи не му се докажуваат на Ван Гаал:toe:)
Ако имаме солидно водство би требало и Лам да го одмори па и тој има душа,нека влезе Герлиц на негово место и он да ја осети тревата:pos2:.
 
Н

'Никола'

Гостин
Не бе ако влези Герлиц, ќе си го изгуби статусот Guardian of the bench.:pos2:
Абе какво одмарање, сите ќе ги игра, а мислам дека според изјавите што ги читав на фудбалериве, Рибери ќе им се истури на Менхенгладбах за се што му се случи (секако на фудбалски начин).:wink:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Не коментирам за Рибери дека ќе им се истури,оти се очекуваше и одмазда негова за Лион па видовме шо се случи...ако мислеше на таква одмазда фала му
 
Н

'Никола'

Гостин
Не коментирам за Рибери дека ќе им се истури,оти се очекуваше и одмазда негова за Лион па видовме шо се случи...ако мислеше на таква одмазда фала му
Ова го изјави Робен на официјалната, и јас сигурно нема да пишам такво нешто од памет.:smir:
Абе прочитав во фан клуб Реал Мадрид, Роналдо сакал да игра во Германија.:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
abe kakvo schalke mora hertha da tepa i ke tepa 1000000 % inace ke gi zapalat zatoa najsiguren fiks vikendov:

Hertha BSC vs Schalke 04 -1
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
neznam zaso no i jas mislam deka hertha ke tepa ova im e posledna sansa za da ostanat vo borba za opstanok
 
Н

'Никола'

Гостин
Сите ќе се молиме Херта да победат против Шалке, но не ми се верува мене многу. Лисецон Магат не ми се верува на три кола пред крај да се предаде, а само два бода заостануваат. Сепак мислам дека ќе биде неизвесно до крај на сезона. Единствено ние не треба да кикснеме.
Ајде да го видиме карактерот на Баерн кога се се одлучува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom