Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Demichelis disappointed with Ballack

Quote:
Ballack never bothered to ask about his health or to wish him a speedy recovery although the two spent three seasons together at Bayern, Demichelis said at a news conference Wednesday.

“He is a great footballer but as a human being there is nothing to say about him,” Demichelis said. “I am disappointed. We played together for three years at Bayern Munich. He could have at least sent some greetings.”
:nenene::nenene:
 
F

fantomX

Гостин
Боби[Мкд];3403965 напиша:
Demichelis disappointed with Ballack

Quote:


:nenene::nenene:
Не знам колку и шо е повреден Демикелис, ама би требало тој да му прати поддршка на Балак, копитото и на 33 години со величини околу себе и натаму е лузер, или ај, баксуз да го речам. :toe:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Sporet mene Inter sakam da ni padna i taka prviot mec ne go igra Lucio nema sto da se plasime celzi gi pobedia toa neznaci deka i nas ce ne pobeda
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ноер е повторно тема во медиумите по изјава на Бернд Дреер (тренер на голманите во Шалке, поранешен наш резервен голман) дека ако Хенес навистина запне Шалке нема како да го запре Ноер да си замине во Минхен. Магат нормално со старата изјава дека Ноер нема цена не е за продавање и препорака до Дреер да не се обложува на тоа дека Ноер ќе си заминел - оти ќе изгубел исто како ТВ водителот Гинтер Јаух кој излезе (повеќе на зафрканција) во јавност со ваква иста кладба дека Ноер заминува правец Минхен:salut:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Море шо бидна со тие Даислер и Вили Сањол ни трага ни глас од нив
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Море шо бидна со тие Даислер и Вили Сањол ни трага ни глас од нив
:star::pop:


Кај ти текна бе брат? Едниот на 26 години во пензија заради хронична депресија заради хронични повреди заради .... главно беше многу хроничен Дајслер psy: а Вили дотурка до 30-тина години и не можеше да заздрави од една те иста повреда добри 2 сезони по што се откажа и тој во пензија.

И кога сме веќе тука: Лизаразууууууууу ми фали!

 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
najnova vest od Tz deka Neuer veke rekol da na bayern samo ne se znaelo dali ova leto ili drugoto leto sega kolku e tocno preostanuva da se vidi
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
:star::pop:


Кај ти текна бе брат? Едниот на 26 години во пензија заради хронична депресија заради хронични повреди заради .... главно беше многу хроничен Дајслер psy: а Вили дотурка до 30-тина години и не можеше да заздрави од една те иста повреда добри 2 сезони по што се откажа и тој во пензија.

И кога сме веќе тука: Лизаразууууууууу ми фали!

Сањол беше ѕвер незнам зашо не ја продолжи кариерата.:toe:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Баварец пеер мислам дека со доаѓањето на Ван Гал се свестија дека доста беше од носење на играчи од типот на Карими,Дос Сантос,Соса....и одма се ослободија од нив,а почнаа да носат јаки засилувања.Мислам дека така и ќе продолжат и повторно ќе се вратиме на врвот на Европа
Грешка си, овој Нерлингер, спортскиот менаџер на Баерн е "виновен" за тоа што го донесе Робен. Ама во секој случај, мислам дека добро направија, ама да не ја претераат како што тоа го прават реал, па после и ние да го бараме Чак Норис хехе:je:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Незнам како не сватиле некои дека не постои начин да тимовите во Германија ги заштита своите играчи,ако Баерн посака да ги доведе во своите редови.Особено ако се германци,тоа е скоро невозможно.

Баерн е најсилен како финансики,така и на спортски план,и се друго останата.

Остајте тоа Магат што кажува.......

Еве баш сеа отворив,Нојер им потврдил на Баерн за доаѓање,само не се знае дали ова или другото лето.Ако е ова ќе биде поголема сумата,а наредната за помала,дека му истекува договорот

Дефинитивно ќе биде ова лето.......На Шалке им требаат пари!




Eве го Робен со малиот.......


Сите тројца на окуп: Робен - The Allien,робен мали,и Друже Робен стари(у позадина).....
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Nemame vreme za cekanje ili ova leto ili nikad nemozeme nisto da pravime so Bot kako ce mu se digne taka ce brani
Timoscuk se po sigurno deka ce se vrati vo Zenit
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мислам дека на вас само Озил и Нојер ви треба никој и никој нема да ве тепа цела сезона.За германска лига и сеа имате состав кој растура а па ако купите некој подобар од германска лига тогаш ќе ги уништите сите.
Позз:salut::smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Баш читав и јас тоа од тз и вика дека ако Шалке успее да се квалификува за ЛШ сепак ќе остане и наредна сезона Ноер. Ништо страшно според мене. Мадафака е Магат сигурно нема да го даде без борба. Во секој случај нив им треба кеш па сигурен сум дека Ноер кога-тогаш (веројатно наредно лето) ќе се пресели во Минхен. Мислам дека е безбедно да сметаме дека долгорочно проблемот на голманската позиција е решен.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Шалке е во криза, или Нојер или Курањи си одат летово а сигурно за Нојер ќе можат да земат повеќе пари, искрено се надевам за Нојер да дојде летово, а Адлер ич го нејќам, многу ме потсеќа на Визе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom