Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
uste stutgart da pominat i ke bideme prvi favoriti so Manchester,Inter i Arsenal :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ау ау полека полека не сме први фаворити дај на земја да останеме :smir:

Мурињо ме загрижува дефинитивно... :nesum: Не би сакал Интер иако мислам Лусио суспендиран ќе е првиот /14 финален натпревар.

Значи Интер и Лион - не. Премногу цврсти и тактичи добро поставени. Останувам на желбите Манчестер, Арсенал или Бордо (ако поминат би рекол после вечерва). Понапаѓачки екипи полеку би ни одговарале. ЦСКА... сите ќе сакаат со ЦСКА... па зш и да не ни се падне од Зенит имаме долг за враќање :wink:.

Против Барса (ако поминат :toe:) нема што да изгубиме...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нема посакуван противник,тоа бидете сигурни.........Ќе биде многу тешко против било кој!
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
. . . Фалте брат и јас и ти ја чекаме ЦСКА во 1/4 финале, нели, ха.. :pos2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Јбг 1/4 финале е нормално... Сепак има противници чија игра повеќе или помалку ни лежи според мене... вГаал е факинг нефлексибилен во тактиките тоа ме плаши и по тоа се водам.
 
Н

'Никола'

Гостин
Јбг 1/4 финале е нормално... Сепак има противници чија игра повеќе или помалку ни лежи според мене... вГаал е факинг нефлексибилен во тактиките тоа ме плаши и по тоа се водам.
И јас го делам тоа мислење, дека треба повеќе да обрнува внимание на тактиката, тоа е неговата работа во прв план. Но сепак, има нешто во човекон и мислам дека ќе реши некоја екипа кај да е.:) Иначе, да имам милион би дал, за да видам што туку пишува во она тевтерине, јас толку тетратки немам испишано од основно, па до сега.:pos2:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Иначе баш читав нешто околу Рибери.......

Се шпекулира дека тоа што се одлучиле да ги пролонгираат преговорите,за да сега РИбери може да се посвети на играта,е уствари маска,со која се сака да се покрие заминувањето негово,за да не се дестабилизира екипата.

И има логика......Да беше обратно,уште сега ќе го објавеа новиот договор.

Во ваков случај се шпекулира дека Баерн преговара со Диего или Крашиќ........Како еветнуална замена!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
И јас го делам тоа мислење, дека треба повеќе да обрнува внимание на тактиката, тоа е неговата работа во прв план. Но сепак, има нешто во човекон и мислам дека ќе реши некоја екипа кај да е.:) Иначе, да имам милион би дал, за да видам што туку пишува во она тевтерине, јас толку тетратки немам испишано од основно, па до сега.:pos2:

И дали е како што носев еден албаџиски тефтер јас од 3та средно па док дипломирав или цело време нови вади? Ах прашања прашања :baeh:...

Абе ќе реши или него ќе го реши некои едно од тие две :toe: Се надеваме сите на второто. Не може тренер кој има освоено ЛШ да е тапа. И холандска лига пред Ајакс, ПСВ и Феенорд со АЗ :uvo:. А од лошата епизода на Ноу Камп се надевам научи нешто човекот.

За Рибс и ја с така прочитав. ОК ако си оди :helou: Кроос е секако засилување сигурно за догодина па мислам треба со него и сегашните играчи на ум да се купи некој соодветен. Озил, Красиќ, типот од Ајакс не ми текнува име сега... :smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе не сакам ништо пред време да пишувам за Рибери, ама стварно в крај ме нервира. Прво, ако сме биле во ЛШ во Април (сме), ќе останел. Второ, сака титули да освојува, не го интересираат парите. Први сме во Германија, во 1/4 финале сме во ЛШ и во полуфинале во купот. Е, ако ова за него не се шанси за титули, не знам што се. Туку нека си каже, сакам и јас во Реал, сите играат таму (работава ко, мамо купи ми сладолед, сите деца надвор лижат). Па у к***ц нека фати ако ја тупи. Крај, не пишувам за него и за шпекулациите околу него повеќе (до наредното пишување, секако).
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Neznam so se zamarate za ribery tolku ako ostane super za nas ako si odi pak super pari ke zarabotime ke kupime drug igrac i gotovo da bese lani ke bese drugo no sega bayern nezavisi tolku mnogu od ribery
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Уште не ми е јасно зашто Ван Гал го продаде Лусио .....
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Уште не ми е јасно зашто Ван Гал го продаде Лусио .....
Зошто инаку немаше да е вГаал... скапаа на клупа тие што него не му се бендисуваат и тоа е тоа. Барем Лусио си отиде. Срце ме боли и мене сега кога го гледам ама знам дека со него вГаал тешко дека ќе одеше работата заедно на долг рок. Тоа е тоа :toe:

И да баш ко дете во сладоледџилница е убаво го долови :helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Дај боже 1/4 да поминеме и 2те екипи па 1/2 со вас =) Милина !!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom