Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ситуацијава со Рибери искрено почнува да ме нервира многу.Што побрзо се разреши толку подобро ќе биде за Ван Гаал односно за тимот.Стварно е катастрофа секој ден буквално секоја вест за Баерн да биде поврзана со Рибери.Ако толку сака да си оди,нека го дадат овие Снајдер,нека дадат уште 30-40 милиони и ајт више.Или нека му го продолжат договорот.Не е фер и заради другите во екипата да се крева толкава фама околу трансферот на Рибери,како тоа да е единствената преокупација на Баерн.Мислам дека фудбалер кој игра со сила во една екипа е многу полошо од колку да го продадеш без разлика колку е добар.Јас бев стрикно да остане,ама со сила убавина не бидува.Ако толку сака нека иде нека крши глава у Реал,ете и Зидан му е таму.Само Зидан изгледа заборава дека полошо издание Реал од времето кога играа заедно со Фиго и Бекам немал.И тогаш се силеа како и сега дека ќе праат парче све,па тогаш ко ќори беа на терен кога ќе искочеа.Да е паметен Рибери на крај краева ќе иде у Манчестер или Барса,ама тоа е тоа.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
Треба да го продадете Рибери..Вакви пи*ки што несакаат да играт за својот клуб одма треба да се продаде..Ем со парите што ќе ги земете од продажбата ќе земете 3 играчи..
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Треба да го продадете Рибери..Вакви пи*ки што несакаат да играт за својот клуб одма треба да се продаде..Ем со парите што ќе ги земете од продажбата ќе земете 3 играчи..
Друже пари ли се 55 милиони бе. Ако можеа за Роналдо да дадат 94 мил. можат и за него, ако толку го сакаат
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Треба да го продадете Рибери..Вакви пи*ки што несакаат да играт за својот клуб одма треба да се продаде..Ем со парите што ќе ги земете од продажбата ќе земете 3 играчи..
Џабе ни се пари кога не можеме да привлечеме атрактивен фудбалер.Ако го продадеме Рибери никој не ни гарантира дека ќе земеме големо засилување.Тешко дека ќе дојде некој врвен фудбалер од појака лига во германска лига.Сепак германската лига има помала репутација од другите три лиги.Ако веќе го продаваме Рибери мора да биде со замена и доплата.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Џабе ни се пари кога не можеме да привлечеме атрактивен фудбалер.Ако го продадеме Рибери никој не ни гарантира дека ќе земеме големо засилување.Тешко дека ќе дојде некој врвен фудбалер од појака лига во германска лига.Сепак германската лига има помала репутација од другите три лиги.Ако веќе го продаваме Рибери мора да биде со замена и доплата.

Тотално се согласувам.Не постои гаранција дека со парите од Рибери можеме па барем и приближно добар играч да земеме.Ете го примерот со Манчестер.Среќа они имаат доста квалитетни играчи па некако ќе се надополнат.
Ситуацијава станува смешна веќе,и мора да се пресече.Има уште доста до крајот на трансфер периодот,и ако секој ден има информации околу траснфер на Рибери ќе биде хаос во тимот и за сите.Мора што побрзо да се донесе конечно решение,инаку може да биде многу лошо.
Во меѓувреме Ван Гаал продолжува со припреми,оди доста добро,и мислам дека треба да запнеме околу десен бек.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Тотално се согласувам.Не постои гаранција дека со парите од Рибери можеме па барем и приближно добар играч да земеме.Ете го примерот со Манчестер.Среќа они имаат доста квалитетни играчи па некако ќе се надополнат.
Ситуацијава станува смешна веќе,и мора да се пресече.Има уште доста до крајот на трансфер периодот,и ако секој ден има информации околу траснфер на Рибери ќе биде хаос во тимот и за сите.Мора што побрзо да се донесе конечно решение,инаку може да биде многу лошо.
Во меѓувреме Ван Гаал продолжува со припреми,оди доста добро,и мислам дека треба да запнеме околу десен бек.
Јас мислам дека Рибери лично сака да замине, но Баерн се обидува со сите сили да го задржи во тимот..Но ако играчот сам сака да замине тогаш Баерн треба да се насочи да извлече што е можно повеќе пари од играчот, зошто самото незадоволство на Рибери може како домино ефект да се одрази врз целиот тим на Баерн..

Како што јавуваат медиумите, Рибери не се има појавено на неколку тренинзи, а веќе се шпекулира дека тоа има врска со неговата желба за преселба во Реал Мадрид, а Рибери никаде се нема изјаснето конкретно што е негова желба..
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Лусио потпиша за Интер!!!
Ај нека му е со среќа!Имаме доста алтернативи на таа позиција,иако Лусио е незаменлив,сепак има 31 година,и мислам дека за него ќе земеме околу 10 милиони како што се пишува по медиумите.
Исто Хенес изјави денес дека темата-Рибери е завршена и тој дефинитивно ќе игра за Баерн и следната сезона.
Мора да се продолжи да се филтрира тимот,следен си оди изгледа Боровски,па Лел можда Соса и Тони.
Од друга страна сметам дека треба да донесеме десен бек,таа позиција ни е многу важна и со тоа ќе завршиме со трансферите.

еве дел од тренинзите на Баерн:


 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Лусио потпиша за Интер!!!
Ај нека му е со среќа!Имаме доста алтернативи на таа позиција,иако Лусио е незаменлив,сепак има 31 година,и мислам дека за него ќе земеме околу 10 милиони како што се пишува по медиумите.
Јас мислам дека алтернативните играчи во споредба со лусио се смешни и дека сега не само што треба десен бек треба и еден централен дефанзивец.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам и јас дека ќе треба да се интервенира во одбраната.Дали со Хејтинга Босингва....важно ќе треба да се донесе еден квалитетен дефанзивец според мене.
Од друга страна Хенес денеска изјави дека работата со Рибери е готова.Сите клубови имале ултиматум до денес да достават понуда за Рибери од 80 милиони,тоа не се случи,такашто Рибери останува и тоа е готово.
Ван Гаал изјави дека тој ќе биде неговиот шеф позади двајцата напаѓачи во 4-4-2-дијамант формацијата,и најверојатно ќе го добие бројот 10!!!
 
F

fantomX

Гостин

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Сега сите погледи на управата на Баерн се насочени кон Рафиња и Срна, откако од Челзи им беше укажано дека немаат шанси кај Босингва.

Мене најголем мерак би ми бил кога Рафиња би дошол, иако ни Срна не е лош.
Само проблемот е во централен дефанзивец. Еххх Лусио :kesa:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Сега сите погледи на управата на Баерн се насочени кон Рафиња и Срна, откако од Челзи им беше укажано дека немаат шанси кај Босингва.

Мене најголем мерак би ми бил кога Рафиња би дошол, иако ни Срна не е лош.
Само проблемот е во централен дефанзивец. Еххх Лусио :kesa:
Tesko za Rafinha, Magath ne go davat. A za Srna ima realni sansi i mislam deka toj e vistonsko resenije.
 
I

InF3cTeD

Гостин
ќе биде бе ќе се средат кај се оставаат они така....ќе најде Ван Гал некоја опција
 
Член од
27 мај 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Што бе слушам Рибери сака да си замине од Баер?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom