Металци, слушате се или имате омилен правец?

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
У сите правци прсти измешав, ама некое време веќе gothic, doom & death ми се најблиски и најќеф ми праат, мм.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
kakov be metal glavata da me zabole od nego , ne znam sto vidovte ubavo vo metalot
Епа за разлика од тебе,има луѓе што гледаат односно слушаат нешто убаво во металот и што не ги боли главата.Ако не го прочита насловот,да ти го кажам МЕТАЛЦИ слушате се или имате омилен правец,значи да повториме,МЕТАЛЦИ,ако не се пронаоѓаш,не пишуј.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
41
Поени од реакции
5
не слушам мек метал... од типот на Heavy,Thrash,Power.... но ако не слушам мек метал не значи дека немам респект кон некои бендови од тој правец...
повеке преферирам Black i Death metal...
а кога сакам да се опуштам малце повеке... фурам и Doom metal... особено кога ме маваат бедови фурам Katatonia :vozbud:
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
највише слушам thrash, death i melodic death, power, metalcore...шо не значи дека и од друг правец у металот не може да ми се засвиџа некој бенд:) а бтњ имаше нешо за GUT дека се Англичани...е па Германци се као шо ја знам:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Слушам метал скоро секаков
Power Metal
Havy Metal
Nu-Metal

Све Све што ми дои на рака и се што ми се свиѓа .. :helou:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
114
Поени од реакции
4
не слушам мек метал... од типот на Heavy,Thrash,Power.... но ако не слушам мек метал не значи дека немам респект кон некои бендови од тој правец...
повеке преферирам Black i Death metal...
а кога сакам да се опуштам малце повеке... фурам и Doom metal... особено кога ме маваат бедови фурам Katatonia :vozbud:
Треш металот е мек?- Па ако слушаш нови ствари Мегадет/Металика, да може мек ќе ти биде :). Земи слушај Testament, Slayer, Sepultura стари албуми. Дет металот колку што знае да биде тежок за слушање, толку знае да биде и смешен со тоа што некои бендови звучат премногу набилдано со true brutal death metal патетикос:D. Има само добра и лоша музика, нема лесна или тешка. На пример не значи дека еден power бенд е геј поради мелодијата која провејува низ текот на цела песна, или па прикаските за змејови ги прават смешни а?:)

Katatonia може има смиреност, прецизност во музицирањети, арно ама имаат болно депремирачки текстови, така ја не би можел да се опуштам целосно:D

Моја препорака за бендови кои опуштаат, земете слушајте Anal Cunt, или Anal Blast...:pos2:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Во последно време Doom, Goth, Progressive, во глобала се шо е квалитетно
 
Член од
26 април 2007
Мислења
73
Поени од реакции
3
Pa gi sakam najvekje
Nu-metal
Trash metal
Heavy metal
Ne mozam da podnesam toa doom metal mn. mi e zdriganje mesto peenje :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
114
Поени од реакции
4
Во doom метал се ждригало наместо да се пее? А да се преиспиташ ти нема да биде лошо а :tapp:.
 

Nu`Bia

Деталка
Член од
10 август 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Pa gi sakam najvekje
Nu-metal
Trash metal
Heavy metal
Ne mozam da podnesam toa doom metal mn. mi e zdriganje mesto peenje :)


А
лоооооооооооооо,е сеа ме накурчи со ова,очигледно чим то го мислиш а сакаш Nu metal до негде и јасно ми е...:s
Јас слушам goregrind па секој втор ден пуштам doom,света музика е то бе,baby...И да слушам многу,ама не се,пред некој ден пуштив црковна музика после то саундртракот од жаде серијана...мммм...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Од Метал само треш и хеви поштувам, металкорот на пример ми е ептен со гроФтања и такви ствари и не ми се свија... Се е до прашање на вкус.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Јас не следам само метал, следам и др стилови, Џез,Блуз, Рок, Рап, Психоделик Транс, а од метал све само овај новиот Емо и New Age не слушам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom