Музика во кола

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Hmmm,pa muzika da imas treba dobro uzvucenie,u kola imam 4000 volti,za nekoj se malku,a za nekoj mnogu :helou:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Hmmm,pa muzika da imas treba dobro uzvucenie,u kola imam 4000 volti,za nekoj se malku,a za nekoj mnogu :helou:
Нели е многу тоа 4000 волти, обично 12волтни акумулатори има во колите... Да не мислиш 4000 вати (W)?
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Не бе. Може има типот направено DC/АC конвертор и преку далновод дистрибуира струја во Скопје :)

Hmmm,pa muzika da imas treba dobro uzvucenie,u kola imam 4000 volti,za nekoj se malku,a za nekoj mnogu :helou:
А за да слушаш музика не ти треба добро УЗВУЧЕНИЕ. Може и на "транзисторче" да слушаш музика :)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
ne beee... znam tipot ima agregat za visok napon! samo ne znam dali e vgraden vo kolata ili kako prikolka e...
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
ne beee... znam tipot ima agregat za visok napon! samo ne znam dali e vgraden vo kolata ili kako prikolka e...
Го имам видено низ град.. вози приколица позади него и преку специјална сателитска антена емитува струја на приемникот за струја на водно а он ја предава на антената на ЕСМ у центар. Тој ќе да е.
:drk:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
pioneer Ts-w50a

Ja imam vo kola pioneer Ts-w50a 100w so vgradeno fabrichko pojachalo partali e,a toj tipot so roverot i peugeoto neka dojde slobodno da se probame u jachina...ja mislam sum pojak ako gresham neka me popravi nekoj slobodno:salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Јас мислам дека треба да пишуваш со чоечки фонт (на кирилица по можност) оти вака никој ништо неможи да разбери. Ај те толерирам оти прв пост ти е на форумов (читај добредојде на кајгана :helou:). Ѕирни по сите теми ке видиш дека обоен и задебелен фонт се користи само во пост едитиран од модератор/администратор.

Инаку во шо кола ко имаш ставено пионирот?
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
ОК јас се извинувам не го запазив тоа...за понатака ке знам...инаце пионирот е во хонда х-рв ставен
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Во кола позади имам големи Kenwood елипси, ги земав за солидна цена, начекав затворање на продавница :) а во Англија истите беа 180 фунти, 2х80 вати синусна моќ, 4 системски се, вадат многу добар звук и многу добар бас, нив ги напојува Hellfire двоканално појачало со 2х130 вати синусна моќ, ставив и филтри меѓу појачалото и елипсите зошто имав alternator noise, системот немаше пински излези па мораше да ставам и пин конвертор. Напред имам 2 Macrom звучника и 2 високотонци 2х50 или 2х80 вати синусна моќ беа, ги платив некои 100 евра, системот ми е некој хибрид на Nokia и Siemens дека има и телефон и cd charger и сатилтска навигација и повеќе глупости не знам кој модел е точно дека од Германија ми е колата. Планирам во иднина евентуално ако нешто правам (ма да и сега сум супер задоволен) да ставам појачало за предните звучници.
Се на се со монтажи глупости, купување различни работи за да се намали тоа alternator noise ова горе ме фати некои 400 евра, али грми иако во последно време не слушам ко до пред некое време да теретам бас или да слушам ептен гласно али доста квалитетен звук вади.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Во кола позади имам големи Kenwood елипси, ги земав за солидна цена, начекав затворање на продавница :) а во Англија истите беа 180 фунти, 2х80 вати синусна моќ, 4 системски се, вадат многу добар звук и многу добар бас, нив ги напојува Hellfire двоканално појачало со 2х130 вати синусна моќ, ставив и филтри меѓу појачалото и елипсите зошто имав alternator noise, системот немаше пински излези па мораше да ставам и пин конвертор. Напред имам 2 Macrom звучника и 2 високотонци 2х50 или 2х80 вати синусна моќ беа, ги платив некои 100 евра, системот ми е некој хибрид на Nokia и Siemens дека има и телефон и cd charger и сатилтска навигација и повеќе глупости не знам кој модел е точно дека од Германија ми е колата. Планирам во иднина евентуално ако нешто правам (ма да и сега сум супер задоволен) да ставам појачало за предните звучници.
solidno...ama daj te nekoj sto ima navistina vlozeno za zvuk vo kola
Се на се со монтажи глупости, купување различни работи за да се намали тоа alternator noise ова горе ме фати некои 400 евра, али грми иако во последно време не слушам ко до пред некое време да теретам бас или да слушам ептен гласно али доста квалитетен звук вади.
solidno ama kako fabricko ozvucuvanje vo posolenive koli ...daj neka pise nekoj sto ima navistina vlozeno vo kola ili nekoj so ima iskustvo neso...mnogu obicni muabeti daj te neso ozbilno...tolku li tapa ozvucenje po koli imame tuka.. sramota...:toe:

mala greska ama se razbira so e rabotata...:salut: i cekam...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Во кола позади имам големи Kenwood елипси, ги земав за солидна цена, начекав затворање на продавница :) а во Англија истите беа 180 фунти, 2х80 вати синусна моќ, 4 системски се, вадат многу добар звук и многу добар бас, нив ги напојува Hellfire двоканално појачало со 2х130 вати синусна моќ, ставив и филтри меѓу појачалото и елипсите зошто имав alternator noise, системот немаше пински излези па мораше да ставам и пин конвертор. Напред имам 2 Macrom звучника и 2 високотонци 2х50 или 2х80 вати синусна моќ беа, ги платив некои 100 евра, системот ми е некој хибрид на Nokia и Siemens дека има и телефон и cd charger и сатилтска навигација и повеќе глупости не знам кој модел е точно дека од Германија ми е колата. Планирам во иднина евентуално ако нешто правам (ма да и сега сум супер задоволен) да ставам појачало за предните звучници.
solidno...ama daj te nekoj sto ima navistina vlozeno za zvuk vo kola
Се на се со монтажи глупости, купување различни работи за да се намали тоа alternator noise ова горе ме фати некои 400 евра, али грми иако во последно време не слушам ко до пред некое време да теретам бас или да слушам ептен гласно али доста квалитетен звук вади.
solidno ama kako fabricko ozvucuvanje vo posolenive koli ...daj neka pise nekoj sto ima navistina vlozeno vo kola ili nekoj so ima iskustvo neso...mnogu obicni muabeti daj te neso ozbilno...tolku li tapa ozvucenje po koli imame tuka.. sramota...:toe:

mala greska ama se razbira so e rabotata...:salut: i cekam...
Читај синусна моќ, повеќето што се фабрички доаѓаат со 20 вати синусна моќ и со доста послаби изработки на звучници, имаш од звучник до звучник. Ако гледаш Peak power елипсите ми се 2х360, појачалото 560 (или 2х280), предните 2х150 би требало не ми текнува. За ептен добро озвучување има еден тип од Маџари со опасен леон и со ептен опасно озвучување, што е како е не знам...
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
тапа

нисто нисто тапа сте...немате поима сто е стварно ЈАКО озвуцуване...:nesum:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
нисто нисто тапа сте...немате поима сто е стварно ЈАКО озвуцуване...:nesum:
И твојот пионир и мојот панасоник со 4 звучки по 20 вати ке свират нормално... Не ми треба кога ке пуштам музика да ме слушаат на 200 метра радиус.

+ не напоменувам дека колата ти е потенцијална мета за да ти ги дигнат звучките сосе појачало.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Iznajmuvam ozvuchuvanje

Изнамувам озвучување за домашна и професионална употреба,од 300ден. комплет(звучници,појачало и кабли)па нагое,наменето за секаков вид на простор,со превоз и монтаза и човек по зелба(BOSE,RCF,NUMARK....)
Контакт преку ПП.

Едитирано од модератор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom