Пластична операција?

Пластична операција?

  • Ако имаш можности, зошто да не!Супер е!!

    Гласови: 50 27,0%
  • Се сложувам, ама само во исклучителни ситуации!

    Гласови: 98 53,0%
  • Мислам дека е глупост, само безвезе трошење пари!

    Гласови: 12 6,5%
  • Никако..какви сме-такви!

    Гласови: 25 13,5%

  • Вкупно гласачи
    185
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.951
DA. I zaso pak da ne. Ne deka gi opravduvam onie ligavite bogatasi sto si koregiraat se i sesto, ama ako e navistina potrebno i neizbezno za covek kako odvnatre, taka i odnadvor da se cuvstvuva dobro i ubavo, celosno sum so toa, i gi poddrzuvam onie koi gi prevzemaat tie cekori ... !!!* :wink:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Пластични операции, да или не?

Искрено пластичните операции ги мрзам и мислам дека не се во ред,прво ради здравствени проблеми кои може да настанат после нив,заради тоа што се што е додадено како силиконски усни,силиконски гради и сл. не е природно и е најлошата опција на која може некој да се реши.Једино почитувам само корекции на уши кога некој има проблеми со нив или корекција на нос,но и тоа го ставам под знак ???
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
на татко ми му требаат вакви овци за стрижење :) ... слободно правете пластични корекции и операции, се додека има овци ќе има и доктори по пластична хирургија :icon_lol: (нормално, за естетска хирургија зборам, а за различни болести каде се бара хируршка интервенција не станува збор за овца :))
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Не би направила никогаш пластична операција , затоа што не сметам дека нешто ми недостига, ама тие што не се задоволни од изгледот нека си прават слободно, иако мислам дека не е потребно ( освен во ситуации кога мора од одредени здравствени причини), а лошо е што тоа има свои последици,да се оди ,,под нож,, за као демек да се изгледа подобро....
Понекогаш токму оние мали недостатоци , можат да изгледаат привлечно,специфично и прават секој од нас да биде посебна единка со посебни физички карактеристики... Кога секој би имал гради како Памела или уста како Анџелина Џоли , ќе се изгуби вредноста на поимот на убавото.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Ако ми треба би направил зошто да не:toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
не еништо страшно... секој има право да прави што сака со своето тело...
се разбира ако сака да изгледа како фрик нека се напрај таков...
и јас изгледа ке треба да правам на носот оти имам некои проблеми со дишењето...
не за имиџ :P:P :):)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
После вчерашната епизода на Nip Thuck...силиконот го гледам на сосема друг начин.:icon_conf
Ако на некој навистина му е потребно да направи хирушки зафат,пр.мораат да го корегираат носот бидејќи отежнато дишат,забите преживеале тешки трауми или пак клемпавите уши му прават потешкотии во секојдневниот живот како на социјално така и на естетско поле,сум за. Зошто да не го поправиме тоа и да бидеме задоволни и среќни кога ќе се погледнеме во огледало.
Но кога терминот `задоволни од самите себе`го чепка психолошкиот дел од нас,на огледало сите недостатоци излегуваат на виделина,некои,реално и не постојат.
Сите масни наслаги на страните можат да се отстранат со правилен начин на живот и исхрана,липосукциите се болни,а лузните остануваат.Зголемувањето на градите,усните и на задникот сеуште ми е неприфатливо. Аргументите се бесмислени од типот-сакам усни како Анџелина Џоли или сакам гради како на Кармен Електра само затоа што мојот дечко/сопруг така ќе мисли дека сум посекси и во кревет ќе ни биде позабавно.

Сите естетски зафати ги поздравувам,сите претерувања остануваат само претерувања и чекори кон понатамошни компликации во здравјето.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Sosema ja opravduvam plasticnata operacija megutoa ako e neophodna, konkretno jas najdobro znam kako e da se zivee so odreden nedostatok i zaradi toa ja opravduvam :toe:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
zimi se ste idioti KRADETE TEMI JAS JA OTVORIV NEKA VE CITAAT SITE KAKVI STE STO KRADETE TEMI!!!SO GI BRISETE ILI PA PRLJAV VI E GZOT!!!GLUPACI NIZAEDNI!!!OVA PRETHODNOTO NE BESE MOE OBICNO MISLENJE TUKU MOJA TEMA KOJA JAS JA OTVORIV I IC NE E FER STO KRADETE TUGI TEMI,AMA OCIGLEDNO TOLKAV VI E KAPACITETOT PA NE MOZETE DA SMISLITE TEMA PA KRADETE VAKA OD NAS POCETNICITE...FALA VI!!!
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
165
Поени од реакции
3
za nos ili za usite ne sum protiv t.e za mala korekcija na liceto mislam deka e ok.
ali za teloto e preterizam- se napravija skroz vestacki.
kako sto slusnav vo posledno vreme se zgolemil brojot na makedonkite koi odat pod noz za poubavi gradi.nekoi vo zemjava, a nekoi odele vo sosedna srbija.
jas licno ne bi posla pod noz.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Ја оправдувам во случај ете на некоја незгода, или здравствен проблем. На пример јас би направила на носот, но не од естетски причини, проблемот е што имам потешкотии во дишењето и имам девијации кои само со операција се лечат... ама ај да се натерам на " кршење " на носот:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
zimi se ste idioti KRADETE TEMI JAS JA OTVORIV NEKA VE CITAAT SITE KAKVI STE STO KRADETE TEMI!!!SO GI BRISETE ILI PA PRLJAV VI E GZOT!!!GLUPACI NIZAEDNI!!!OVA PRETHODNOTO NE BESE MOE OBICNO MISLENJE TUKU MOJA TEMA KOJA JAS JA OTVORIV I IC NE E FER STO KRADETE TUGI TEMI,AMA OCIGLEDNO TOLKAV VI E KAPACITETOT PA NE MOZETE DA SMISLITE TEMA PA KRADETE VAKA OD NAS POCETNICITE...FALA VI!!!
Абе девојче ти очигледно имаш некои проблеми:)

Твојата тема е дупла и веќе постоеше нормално де да се спојат!
Нема да постојат две теми за пластични операции!


Инаку јас сум ЗА платични операции кога за тоа има проблеми.
На пример лузни, проблеми со дишењето за носот, проблеми со ушите и сл.
А за ботокс, за силикони и слични такви работи не сакам. Многу често кој еднаш прави платична операција сака повторно и повторно и повторно за на крај да стане кукла (и тоа грда) и го изгуби својот вистински лик.
Убавината е релативна нормално не може 50-60 годишна жена да е иста како 20-30 годишна. Па ни операциите не помагаат целосно само малку.
Природно си е природно.:pipi:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе девојче ти очигледно имаш некои проблеми:)

Твојата тема е дупла и веќе постоеше нормално де да се спојат!
Нема да постојат две теми за пластични операции!


Инаку јас сум ЗА платични операции кога за тоа има проблеми.
На пример лузни, проблеми со дишењето за носот, проблеми со ушите и сл.
А за ботокс, за силикони и слични такви работи не сакам. Многу често кој еднаш прави платична операција сака повторно и повторно и повторно за на крај да стане кукла (и тоа грда) и го изгуби својот вистински лик.
Убавината е релативна нормално не може 50-60 годишна жена да е иста како 20-30 годишна. Па ни операциите не помагаат целосно само малку.
Природно си е природно.:pipi:
Нормално дека ќе бидете против за естетски,кога сите форумџики овде имате по 20 години просек.
Вратете се на 45 овде,па коментирајте реално.

А чисто да не биде на рекла-казала муабети,еве ви ја рекордерката по операции (Cindy Jackson) во Гинисова книга,и како тоа она на 50 изгледа како 20. :wink:



 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Нормално дека ќе бидете против за естетски,кога сите форумџики овде имате по 20 години просек.
Вратете се на 45 овде,па коментирајте реално.

А чисто да не биде на рекла-казала муабети,еве ви ја рекордерката по операции (Cindy Jackson) во Гинисова книга,и како тоа она на 50 изгледа како 20. :wink:



Па колку и да е живееме во модерно време не верувам дека би сакала платична операција да правам кога ќе имам 40-50 години.
Ако си се грижам ќе бидам убава и на тие години. Нормално не убавина како 20годишно девојче. Него убавина во согласност со своите години. На 50 години ќе си бидам нормална средена жена, не знам зашто би сакала операциии да правам за убавина.

Ај да сум позната личност разбирам и ги сваќам нив. Имаат конкуренција од помладите и актерките и пејачките мора убаво да изгледаат и на 50 години, инаку кариерата во аут ќе им отиде. Посебно ако се популарни поради својата сексипилност и убавина.

Али обична жена што ќе и се силикони и ботокс. За да личи како ќерката? Свашта. Или да му е поубава на мажот? Ако мажот ја сака ќе знае и дека убавината е релативна. Сигурно не очекуваат мажите дека жената на свадба ќе виде иста и кога ќе е пензионерка:)

Доволно е жената да се грижи за својата убавина. Доволно е да се труди да изгледа убаво во граници на својата природна убавина и да биде секогаш дотерана и фина и убава за својот сопруг и пред останатите лица.
Пластичната хирургија според мене е за оние со здравствени проблеми и за познатите личности.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom