Игри за мобилни телефони

Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Игри за мобилни телефони каде може да се најдат?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Kleopatra напиша:
Игри за мобилни телефони каде може да се најдат?
Каков мобилен телефон имаш?
Збориме за Java игри, или?
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
NOKIA 7610

Незнам какви се тие Јава игри но ми требаат игри да инсталирам во мобилниот.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
www.mobile9.com

Имаш игри, теми, ма све за мобилен, бесплатно, со тоа што можеш да ги симнеш преку wap директно на мобилен, или прво на компјутер па после некако на мобилен.
www.getjar.com

Oвде имаш Java, Symbian, Palm и не знам уште какви апликации, ама малку почкартосани. Се преземаат на истиот начин како и на претходната страница.
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Фала многу ама некако тешко се снаоѓам. :(
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ко прво ти треба Nokia PC suite за да ги инсталираш игрите на мобилниот. симни го од тука. програмот е бесплатен. потоа имаш игри на претходните веб страни но глупи се пошто се бесплатни :wink: затоа ако имаш е-муле пиши gameloft и ќе ти најде многу јаки игри со екстра графика. имаш: brothers in amrs 2, batllefield 2, prince of percia 3, 2 fast 2 furious, need for speed most wanter, NFS undergroud (1,2)m fifa 206 и т.н. еве тука можеш да ги видиш игрите. секако можеш и да си ги купиш игрите.

и да не заборавам сите игри се .jar фајлови. мислам дека ќе ти ги прими.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
tha_Casper напиша:
Ко прво ти треба Nokia PC suite за да ги инсталираш игрите на мобилниот. симни го од тука. програмот е бесплатен. потоа имаш игри на претходните веб страни но глупи се пошто се бесплатни :wink: затоа ако имаш е-муле пиши gameloft и ќе ти најде многу јаки игри со екстра графика. имаш: brothers in amrs 2, batllefield 2, prince of percia 3, 2 fast 2 furious, need for speed most wanter, NFS undergroud (1,2)m fifa 206 и т.н. еве тука можеш да ги видиш игрите. секако можеш и да си ги купиш игрите.

и да не заборавам сите игри се .jar фајлови. мислам дека ќе ти ги прими.
Тенкју, тенкју, тенкјууууу!!!!!!!!!:vozbud: :vozbud:
Имаш зеленко и пивце од мене за ова.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
А добро некој да казе за нокиа 3250 во ниедна горе наведена немозам да си го најдам тел
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
tha_Casper напиша:
Ко прво ти треба Nokia PC suite за да ги инсталираш игрите на мобилниот. симни го од тука. програмот е бесплатен. потоа имаш игри на претходните веб страни но глупи се пошто се бесплатни :wink: затоа ако имаш е-муле пиши gameloft и ќе ти најде многу јаки игри со екстра графика. имаш: brothers in amrs 2, batllefield 2, prince of percia 3, 2 fast 2 furious, need for speed most wanter, NFS undergroud (1,2)m fifa 206 и т.н. еве тука можеш да ги видиш игрите. секако можеш и да си ги купиш игрите.

и да не заборавам сите игри се .jar фајлови. мислам дека ќе ти ги прими.
Ако не ти е тешко и ако не се големи игрите можеш да ги запакуваш во ZIP и да ги закачиш на некоја вебстраница за да може Клеопатра да ги симне одма оти не верувам дека знае за е-муле.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
pumba напиша:
А добро некој да каже за нокиа 3250 во ниедна горе наведена неможам да си го најдам тел
проба со ова што го кажав? ако го бараш телефонот по веб страни никад нема да најдеш игра... игрите пасуваат скоро на секој вид на телефон само како ќе ти искочат на екранот не се знае (може да има празен простор).

vardarce напиша:
Ако не ти е тешко и ако не се големи игрите можеш да ги запакуваш во ZIP и да ги закачиш на некоја вебстраница за да може Клеопатра да ги симне одма оти не верувам дека знае за е-муле.
па мислам дека се снајде... прееска зборевме на мсн и ништо за ова не ми спомна, ваљда се снашла...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ај нешо директно шо се зема од на нет, а не зипувано или преку е муле.

за тие од ноодле страните знам, други дајте
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Da ne ja ima nekoj slucajno Elkware Backgammon da mi ja prati ?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Имам ја едно 200 мега јава игри, мислам дека беа некаде 1600+. Ко воли нек изволи, само незнам како се креираат торенти за да ги плеснам, оти преку емуле или фтп ке иде премногу споро (имам аплоуд 128килобита)
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
wow dajte tabla .......ne se razbiram za igirve i telefonite imam motorola v360 znaci ima java mozam da dobijam tabla????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom