Штип

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Абе никаде не гледам слики. Најдов една од музејот и у позадина исарот али немам други ај ако имате ставете да ги видеме
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
бев вечерва во штип за прв пат, ама само на неколку саати, ми се виде како убав град(колку може да се види навечер). бев во едно кафанче/ресторанче њу вилиџ на штипска пастрмајлија, малце прошетав поред тие кафичите, викаа сквер и капитол(мислам беа вака =)) ) фул беше, музиче, весел народ... се на се петка(на средношколска мислам:))!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ushte samo edni seamfori rabotat vo shtip(onie kaj avtobuskata)? I ushte ja navodnuvate rekata vo leto za da vi raste trevata u rechnoto korito? hehe!
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
мислеш на Отиња ? абе таа река пред 20тина години преплавувала,претекувала од речното корито али сега скоро и пресушува во некој период од годината
 
Член од
9 април 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Штип - најдобар град е за тие со зивеат подолго како мене таму.За навецер е убав а преку ден нема никаква атмосевера се едно исто е има ногу ..... фаци со треба да се отстанат за да не праат галама и да го сменат новио началник кој се прае Паметен инаку стип е метропола има и Џет сет за да стигнес до него џабе чекас на ред ...хехех поздрав од сан штипаго
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
kpbKENGUR напиша:
бев вечерва во штип за прв пат, ама само на неколку саати, ми се виде како убав град(колку може да се види навечер). бев во едно кафанче/ресторанче њу вилиџ на штипска пастрмајлија, малце прошетав поред тие кафичите, викаа сквер и капитол(мислам беа вака =)) ) фул беше, музиче, весел народ... се на се петка(на средношколска мислам:))!
Некст тајм кол ми.
Стфарно, ако некој доаѓа наваму, кажете :zlo:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.905
Поени од реакции
23.866
Сегде стигнав, сегде пројдов под Исарот пак си дојдов да фанам пат за Ново Село...

По некоја случајност во животот многу често ми се погодувало да стпувам во контакти со Штипјани и можам да се пофалам дека познавам добар дел од популацијата таму. Интелегенти луѓе, дружељубиви, отворени, расположени искрени и добронамерни до тој степен што еднаш на полу шега кажав дека ќе земам Штипско државјанство. На влезот се гледаат зградите на Пребек па црквата свети Никола (и поп Џаџо :pos2: ), Сутлакот, Сквер, Гроф и Промајата, Ванчо Прке, Славчо Стојменов и нормално Исарот од кадешто се гледа цел град а од другата страна на Исарот има една уникатна глетка на Брегалница и тоа изгледа како некој кањон од Американските филмови. Жените таму се амазонки (воини) или како што кажа еден Штипски другар- Во Штип брат жените работат за мажите уживаат:pos2: . Секогаш кога влегувам во Штип ми се составува мозаик на смиреност и добредојденост па дури и носталгија:toe: . А скоро секогаш кога излегувам од Штип го промашувам патот и завршувам во касарна :pos2:.
 
J

JohnnyMass

Гостин
Па и ја сум си у некој дел Штипјанец.Имам и стан таму.Минимум 20 пати годишно одам у градот под Исарот.Супер град само ај аир нека види да живне малку сега со Универзитетот од септември.
:smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Штипсбург! Браво, веке 3-4 дена сум тука, и морам да признаам не очекував вакви луге, до сега немав некое одредено мислење за градот ми изгледаше нормален град ама требало да проживееш некој ден да ги осетиш сите убавини на градот! Ако поминам уште некој ден тука ке ми стане омилен град у Македонија после Гостивар(хехе)! Алал да ви е, се осеќам многу убаво и пријатно тука, лугево ми се супер, не сме наишле на никава негативност, башка и ова Штипките(Штипјанките) многу сочни се, како се погодија на жешково сега! Мх мх, немав прибано Штипка до сега! Сум пропуштил многу! LoL! :)
Закон. Кој не бил треба да иде! Под точка обавезно!
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Штипсбург! Браво, веке 3-4 дена сум тука, и морам да признаам не очекував вакви луге, до сега немав некое одредено мислење за градот ми изгледаше нормален град ама требало да проживееш некој ден да ги осетиш сите убавини на градот! Ако поминам уште некој ден тука ке ми стане омилен град у Македонија после Гостивар(хехе)! Алал да ви е, се осеќам многу убаво и пријатно тука, лугево ми се супер, не сме наишле на никава негативност, башка и ова Штипките(Штипјанките) многу сочни се, како се погодија на жешково сега! Мх мх, немав прибано Штипка до сега! Сум пропуштил многу! LoL! :)
Закон. Кој не бил треба да иде! Под точка обавезно!
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
F

fantomX

Гостин
Сум бил 3-4 пати, имам роднини таму и многу ми се доапѓа како град
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сум била у Штип ми се свиѓа, супер е, сакам пак да одам ама немам со когооо..:helou:
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Штип е град во кој сум роден а во него сум живеел само 9 месеци кога го отслужував војниот рок.Понекогаш и излегувам во Штип супер е ноќниот живот а и има многу убави Штипјанки.Еден голем поздрав до сите Штипјани и Штипјанки:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom