Дали има вечна љубов?

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
ПА онака гледајќи ја актуелната Јелена на а1 се прашувам дали љубовта може да биде вечна?мислам дали може да сакаш некој и по 20,30 години или времето лечи се?што мислите,колку трае љубовта?Дали и во реалноста е така,или само на филм,во некоја сапуница? ДАли можеш да го сакаш истиот онај што си го сакал во младоста и да ја негуваш таа љубов, иако си со друг човек заедно?оние кои гледаат знат сигурно за кого зборувам

Ги чекам вашите коментари
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
има-нема :roll:
има вечна љубов.. не можиш да живееш со некој 30 години ако не го сакаш..
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Вечна љубов ИМА!

Барем според мене, а јас имам 15 години... :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Nisto ne e vecno. :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
Вечна љубов ИМА!

Барем според мене, а јас имам 15 години... :)
Епа чекај бе братче ... ти уште не си доживеал вистинска љубов, збориш за вечна ...

Инаку мислам дека ја има, ама се помалку 8)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Re: Дали има вечна љубов???

AuRoRa напиша:
ПА онака гледајќи ја актуелната Јелена на а1 се прашувам дали љубовта може да биде вечна?мислам дали може да сакаш некој и по 20,30 години или времето лечи се?што мислите,колку трае љубовта?Дали и во реалноста е така,или само на филм,во некоја сапуница? ДАли можеш да го сакаш истиот онај што си го сакал во младоста и да ја негуваш таа љубов, иако си со друг човек заедно?оние кои гледаат знат сигурно за кого зборувам
Девојче, а да земеш да го живееш животот наместо да се обидуваш да извлекуваш заклучоци од глупи, затупувачки серии. Според просечната старост/младост на форумов и не можеш да очекуваш реални стории од лични скуства - само претпоставки. Ти останува сама да си ги наоѓаш одговорите, ама не пред ТВ живти све, или ако мора да биде ТВ гледај анимал планет. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
A inace ... sto znam, stvarno sme relativno mladi luge tuka za da sme strucni da kazeme dali ima vecna ljubov ... ama jas sakam da veruvam i se nadevam deka ima ... nadezta posledna umira :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mislam deka ljubovta moze da trae, a ne moze nikoj da kaze do koga ke trae... Daj boze da e vechna...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Можам да кажам дека вечно ќе ја љубам мојата фамилија и мојата држава Република Македонија.
исто ќе кажам дека вечно ќе ги сакам сите луѓе, без разлика од каде се, и какви се, вечно ќе ја сакам природата, небото, земјата, вечно ќе сакам се.
Вечна љубов постои, се разбира :D
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
Вечна љубов ИМА!

Барем според мене, а јас имам 15 години... :)
Епа чекај бе братче ... ти уште не си доживеал вистинска љубов, збориш за вечна ...

Инаку мислам дека ја има, ама се помалку 8)
Сум доживеал. :D
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.920
Поени од реакции
10.487
Секако дека постои.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
A dali ima vecna ljubov?mislam deka IMA.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Zasto da ne mozelo da se dozivee vistinska ljubov na 15 godini? Moze ne e kako onaa na 25, ama sepak ... na pomali godini ljubovta e poubava, ponezna, poslatka i poveke se pameti ... :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Фала divine. Конечно некој да мисли како мене :D . Да, слатка е, нежна е, убава е... И баш поради тоа не може да се заборави.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Jas se izjasnav ... se nadevam deka ima i deka ke ja imam i jas, pa ke vi prekazam za nekoi 20-30 godini ako e forumov uste tuka :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom