Фан клуб: Работнички

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
важно е да се тргне и до сала да се стигне па ако не дава ке си се вратат Ч)))

--- надополнето ---



ке ти дадевме од фа книшка ама немаме ни ние од безбедносни причини ако нејкеш политичка.
е јебига,а не знаеш колку сакав од фа...муабетов и не толку вазен,јас само се загризив градонацалницево васе да не поцнало да дели книски кај вас таму....се збори несто по градов ама изгледа муабети ви вадат само :nesum:
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
друже јас не живеам,само потенцирам што како било дека до 2002 + некоја година,таква беше состојбата...........исто е како и јас да ти серам(се извинувам за речникот) кај беа ФА пред 2006 ..........убаво си викаш дошло до смена на генерации,каде што вашето членство е не постаро од 20 годи(поголемиот дел),и затоа не можете вие т.е. вашето моментално членство да објаснувате за некои работи каде што ПОГОЛЕМИОТ дел од вас тогаш имал 12 години,и да ги знае тогашните состојби на релација Комити-ФА,ЦПБ........моментално навистина доживеавте прогрес задниве 3 години и фурајте си така,но те молам само не се објаснувај за некои работи каде што 100 страни не ќе можеме да се разбереме

--- надополнето ---


...и не само тоа да прашаш ЗАШТО КОМИТИ НАВИВАЛЕ за ГоДел Работнички,голем дел од младите генерации на Комити,ЦПБ па и на ФА нема да знаат да ти кажат!!!!!!
гоне повели прашај ме ке ти одговорам на твоите прашања бидејки и да ги прашаш лидерите на твојата група нема да знаат што да ти кажат.
другарче гоне пак ке ти кажам само со факти ме тераш сега да вадам од подрум штампа да се потсетам на старите времиња а тебе да ти скенирам текст 1988 навивачите на мзт што имаа направено во косово поље,1992 во куманово и ти ми викаш пред 2006 каде биле Ч))))
другарче ке ти кажам што е најдрагоцено во фа што го нема во ниедна група во македонија тоа е генерации наследници на трибината значи да сега од моја генерација идеме редовно 3-4 помлада од мене генерација на која се остави наследство со која се гордеат постарите генерации,од таа генерација има уште една генерација која се докажува сега и иде во нагорна линија мислам дека сега и кај цпб се активира таа генерација 15-16 години и има најмала генерација која има 11,12 години кои ке наследат за 10 години.
тоа го нема нигде џабе ке ме убедувате ни во комити го имаше ни во лојал фанс ни во цпб ни во другите групи во македонија.
ако сум грешка поправете ме примам негативен одговор само со доказ.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
нема врска!!!
а за другите муабети што се вртат низ скопје никој не одговори!!!
навистина сте ги регрутирале лавови да бидете поголема бројка?!
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
е јебига,а не знаеш колку сакав од фа...муабетов и не толку вазен,јас само се загризив градонацалницево васе да не поцнало да дели книски кај вас таму....се збори несто по градов ама изгледа муабети ви вадат само :nesum:
друже мене не ми е битно но сепак е за поздравување сакаш прифати сакаш не што градоначалник помогна за клубот мзт што е прв пример како треба и останатите градоначалници да направат за да се подигне спортот на ниво на клубско ниво.
како би дошло коце да сака за вардар да помогне.
генералон на горче за фк.македонија да помогне жално е што пропаѓаат големи клубови гиганти.
знам заев направи за струмица помогна кога беше во врвот и толку.
без помош не се може нема спонзори и сега човек чим се нафатил да помогне одма да се оцрнува е да се сите како ивица да имаат разбирање малку од спортот и да ги засега нешто да ги копка тогаш ке имаме јак спорт сите не поминаа имаме пасоси без виза немаме каде да идеме словенија,србија,бугарија,босна,црна гора клубски секоја година се во некои купови а ние 20 години во лер.

--- надополнето ---

нема врска!!!
а за другите муабети што се вртат низ скопје никој не одговори!!!
навистина сте ги регрутирале лавови да бидете поголема бројка?!
може лавови се поефтина цена од гробари бутелЧ))) за убаво нека е само .
само еден човек ке закасни за ова дерби и ке гледа на тв.Ч))
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
нема врска!!!
а за другите муабети што се вртат низ скопје никој не одговори!!!
навистина сте ги регрутирале лавови да бидете поголема бројка?!
кратко и јасно...50 дуси има од горче сто од многу одамна идат на работнички,кога се создадоа лавови идеа и ваму и таму....никој не регрутира,кој сака ке дојде ке навива кој не никому нисто..исто и пирати идат на мзт..
пс.имасе една песна не знам кој ја пеесе идесе вака..."Од горце петров до жележничка..." некој ко со сила да тера да идат од горче на работнички и после викаат тука муабети се вртеле...еми ке се вртат...
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
друже мене не ми е битно но сепак е за поздравување сакаш прифати сакаш не што градоначалник помогна за клубот мзт што е прв пример како треба и останатите градоначалници да направат за да се подигне спортот на ниво на клубско ниво.
како би дошло коце да сака за вардар да помогне.
генералон на горче за фк.македонија да помогне жално е што пропаѓаат големи клубови гиганти.
знам заев направи за струмица помогна кога беше во врвот и толку.
без помош не се може нема спонзори и сега човек чим се нафатил да помогне одма да се оцрнува е да се сите како ивица да имаат разбирање малку од спортот и да ги засега нешто да ги копка тогаш ке имаме јак спорт сите не поминаа имаме пасоси без виза немаме каде да идеме словенија,србија,бугарија,босна,црна гора клубски секоја година се во некои купови а ние 20 години во лер.

--- надополнето ---



може лавови се поефтина цена од гробари бутелЧ))) за убаво нека е само .
само еден човек ке закасни за ова дерби и ке гледа на тв.Ч))
Јас како што знам помошта од градоначалникот за било кој спорт е минимална, има право само на 10 000-15 000 денари, а со таа сума неможе да успее никој тим ни у втора лига.
Исправи ме ако не сум во право, позз
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
друже мене не ми е битно но сепак е за поздравување сакаш прифати сакаш не што градоначалник помогна за клубот мзт што е прв пример како треба и останатите градоначалници да направат за да се подигне спортот на ниво на клубско ниво.
како би дошло коце да сака за вардар да помогне.
генералон на горче за фк.македонија да помогне жално е што пропаѓаат големи клубови гиганти.
знам заев направи за струмица помогна кога беше во врвот и толку.
без помош не се може нема спонзори и сега човек чим се нафатил да помогне одма да се оцрнува е да се сите како ивица да имаат разбирање малку од спортот и да ги засега нешто да ги копка тогаш ке имаме јак спорт сите не поминаа имаме пасоси без виза немаме каде да идеме словенија,србија,бугарија,босна,црна гора клубски секоја година се во некои купови а ние 20 години во лер.

--- надополнето ---



може лавови се поефтина цена од гробари бутелЧ))) за убаво нека е само .
само еден човек ке закасни за ова дерби и ке гледа на тв.Ч))
Јас затоа и се загрижив....еднас така му помогнаа на вардар па комити се разделија...
пс.кој тоа ке закасни,ме заитригира....
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
Ајде цитирај ме и кажи дали не е вистина сето тоа што е напишано ? И поточно кажи кој дел од тоа не ти е јасен ?

Ако мислиш за тоа што го пишав за Ф.А. и Ц.П.Б дека пред некое време скоро сите беа активни на запад, кажи сам дали не е вситина !
Дали не е вистина дека и Ф.А. и Ц.П.Б. еден период беа водени од луѓе од Комити ? Дали не е вистина е дека во фудбал сите навиваа за Вардар, додека во кошарка само беа поделени на Ф.А. и Ц.П.Б. ?
Всушност тоа беше период кога сите беа Комити !!!
Како за почеток на дискусијава... http://i55.tinypic.com/1972b6.jpg; :wink:.

Потоа кога беше поделбата, во 99та Лојал Фанс, повторно на иста трибина со Лојал Фанс членови на Ф.А. и Ц.П.Б го тврдам тоа, со докази, повели :

Знамето (коцката) „Centar BOYS“ и ден денес стои на трибина кај Ц.П.Б.



Eве го и „Service Crew“ исто така на трибина со ЛФ, лево најдоле :)


Заклучок : На фудбал доаѓаа сите на Вардар, и сите беа за Вардар тоа време, само во кошарка имаше поделба по место на живеење, Аеродром vs Центар/Карпош.
Значи ривалството меѓу нив не можело да биде толку големо, пошто на фудбал голем дел од нив биле заедно на иста трибина ;).


Иначе и сега сите навивате во фудбал за Вардар Ф.А и Ц.П.Б. (во фудбал) само што не доаѓаат сите активно на трибина со Комити како порано. А некои и не признаваат дека навиваат за Вардар, сигурно не навиваат за Ренова ? ;). (ФУДБАЛ И КОШАРКА СЕ РАЗЛИЧКИ СПОРТОВИ, НЕЛИ ? ИЛИ НЕ :))
Се знае Вардар е клуб за кои навива цело Скопје, Комити е група што е гордост на цел град и може да собере највеќе луѓе од сите населби и краеви на градот.

Така да за традиција, историјата на Скопската тифо сцена и случувњата во Скопје на навивачку план ги знам многу добро од времето кога сите беа Комити вклучувајќи ги и Пирати и Лавови.
Пирати и тоа со знаме на гостувањето со Комити во Битола 93та од 1:05 до 1:12 убаво се гледа белото знаме Пирати на ограда кај Комити !
А за Лавови да не правиме муабет, нивниот воџа минатата сезона беше активен со Комити на неколку пати на трибина со навивање ! Исто така и основачот на Лавови (секако екс Комита) минатата сезона беше присутен на едно гостување !!!
Цела Скопска тифо сцена е излезена од матичната ЗАПАДНА ТРИБИНА. Ова е факт кои го тврдам со поткрепа на аргументи, факти и докази. И Шверцери се оформени од член кој бил активен со Комити ! Исто така и сегашните најголеми ривали Чкембари имаат доаѓано до 1990 година на запад се до тепачката со тогашните Скопски панкери.
А тоа што сегашните деца ги лажат некои типци за историјата на групите и немаат респект кон името КОМИТИ кое е свето, и нивните воџи се излезени од таа трибина и нивните татковци биле Комити ! Деца што не се свесни што праат, пцјуат по името Комити и Вардар, не се свесни како е настаната нивната група, и на која трибина биле активни нивните предци !!!
Само еден ден ќе си дојдат работите на свое место, ова да ви биде јасно на сите. Ќе сватите еден ден...



Сакаш да кажеш дека ривалството Ф.А. - Ц.П.Б е поголемo од Комити - Чкембари ???
Ти уште изгледа незнаеш што е тоа ривалство... можеби затоа што не си навивач ? На која група припаѓаш ?
Дај не лупетај без везе... тоа дека се од исти град може да биде големо само ако се работи како на пример Комити и Шверцери, по национална и верска осонова. А кај Ф.А. и Ц.П.Б пола од дечките меѓусебно се знаат од средно школо, колеги на факултет, лични пријателства, колеги на работа, се дружат меѓу себе, се гледаат секојдневно, заедно излегуваат по Скопски кафичи и дискотеки итн !

Година, 2002, од 16 часот Вардар - Слога на стадион, потоа од 18 и 30 часот МЗТ - Работнички во Јане Сандански. По завршувањето на Вардар - Слога, сите се упатуваат кон Аеродром во сала, каде еден дел одат на едната трибина, друг дел на другата, а сите со реквизите од Комити, и едните и другите ! ;)
Тие што се постари знаат за ова, а тие што не сте биле активни тоа време подобро не реплицирајте, него прашајте ги постарите да ви објаснат добро за таа случка, но и за другите работи од минатото, само замолете ги да не ве лажат, него да ви кажат искрено се како што било.
Од тука на форумот едниствено членот „Skopje2010“ има кребилитет да дебатира со мене за тие случувања, затоа што бил на трибина активен тоа време.
Вие останатите ако не знаете не тресете глупости.

П.С. Поздрав и до Ф.А. и до Ц.П.Б



:wink: :wink: :wink:
другар браво све знаеш изгледа си бил член во 2 може и 3 групи Ч)))
само заборави ја гледаш на слика заставата лојал фанас таа застава е на западна трибина од 1990 wild west беше тоа време со британка во средина после со сонцето виргина.
заставата СКОПЈЕ ја гледаш 1999 ФА ја носат за НОВИ САД МЗТ-НОВИ САД ч)))
да те дополнам уште нешто.
Јас како што гледам фа и цпб се на јужна не е запад таа трибина и има слики некои на север ај може не ги знам трибиниве.
ДРУГАРЧЕ ДАЛИ ТИ ЈА ЗНАЕШ ИСТОРИЈАТА НА ВОДАЧИТЕ НА ЗАПАДНАТА ТРИБИНА ДА ЦПБ БЕА ВОДЕНИ ОД БИВШИТЕ ВОЏИ НА КОМИТИ БИДЕЈКИ САМИТЕ КОМИТИ НАВИВАА ЗА РАБОТНИЧКИ ДО 1995 КОГА СТАНА ПОДЕЛБА.СЕРВИС КРУ(ФОРМИРАН МИСЛАМ 85-86 НЕ СУМ СИГУРЕН ВО БИВША ЈУГА НАВИВАШЕ ЗА МЗТ И НАВИВАШЕ НА СРПСКИ ИМАШ И СЛИКА ОД 1989-1990 СО ЗАСТАВА ВО САЛА НА ФАЦЕ ВО ГРУПАТА НА МЗТ. ( У РАНУ ЗОРУ ЗОРУ ПИЈАНИ СВИ СЕРВИС КРУ ЈЕБЕ РАБОТНИЧКИ).
ТИ ДАЛИ ЗНАЕШ МОМЧЕ СЛИКАТА КОМИТСКА ЧКЕМБЕ ЧОРБА ШТО Е ПОГОЛЕМИОТ ДЕЛ БЕА СЕРВИС КРУ ШТО ИМ ИМААТ ВЛЕЗЕНО НА ЧКЕМБАРИ ПОРАДИ СКРШЕН НОС НА ЕДЕН ЧЛЕН НА СЕРВИС КРУ НА ОДМОР ВО ОХРИД(ЗА ОСВЕТА)ДАЛИ ЗНАЕШ И ПАНКЕРИТЕ НА ЗАПАД ШТО ГИ НАПАДНАА ЧКЕМБАРИ ДЕКА БЕА ОД АЕРОДРОМ САМО ЕДЕН ОД ВОЛКОВО.
И ТИ МОМЧЕ ДАЛИ ЗАНЕШ ЗА ТЕПАЧКАТА НА ЗАПАД ПОМЕЃУ ЧЛЕНОВИ НА СЕРВИС КРУ И КОМИТИ.
И МОМЧЕ ГРЕШИШ КОГА КЕ КАЖЕШ ФА ГИ ВОДЕЛЕ ВОЏИ НА КОМИТИ ЗНАЧИ ТИЕ ШТО ГИ СПОМУВАШ ВОЏИ ЗНАМ НА КОИ ПОТЕНЦИРАШ ОНИ СЕ ДОЈДЕНИ ПРВО КАКО НАВИВАЧИ НА МЗТ А ПОСЛЕ СЕ ФОРСИРАНИ НА ЗАПАДНА ТРИБИНА И СТАНАТИ СЕ ВОЏИ НА КОМИТИ.
ДАЛИ МЕ КОНТАШ КАКО СЕГА ВО ПОНОВО ВРЕМЕ ДАЛИ ДРЖИ ВОДА ШТО ВИДОВ ВО НЕДЕЛА КОМИТИ ГИ ВОДАТ ЛОЈАЛ ФАНС АЈ СЕГА ОБЈАСНИМИ ИЛИ КОМИТИ ГИ ВОДИ ФА МОМЧЕТО ОД АВТОКОМАДА НЕ СИ ЗНАЕЛ ДЕКА БИЛ И ОСТАНАЛ ЗА МЗТ ТОА НЕМА ВЕЗЕ ШТО ЛУПАТЕ ГЛУПОСТИ И СЕ ГЛУПИРАТЕ КОЈ БИЛ ШТО БИЛ.
ТИ КАЖУВАМ ДЕНЕШНИВЕ ГЕНЕРАЦИИ СИ НАВИВААТ ЗА РАБОТНИЧКИ И ЗА МЗТ И НЕ БИЛЕ НИ КОМИТИ НИ ЛОЈАЛ ФАНС НИ БИЛО КОЈА ГРУПА ТУКА ТАКА СИ ОДЛУЧИЛЕ ТОЈ СИ Е НИВНИ СТИЛ И НЕКА СИ ПРОДОЛЖАТ ТАКА СО СВОИ ЗАМИСЛИ И СВОИ ИДЕАЛИ НЕ МОЖЕМЕ НИЕ СЕГА ПОСТАРИТЕ ДА ИМ СОЛИМЕ ПАМЕТ КОГА ДРУГО ВРЕМЕ БЕШЕ.
НО САМО ЕДНО КЕ ИМ КАЖАМ ТОА ШТО ГО НАСЛЕДИЛЕ НЕКА ГО ТЕРААТ НАПРЕД И НЕКА ГО ОД ГЕНЕРАЦИЈА НА ГЕНЕРАЦИЈА НЕГУВААТ,А ЛЕСНО Е НЕШТО ШТО НИЕ ПОСТАРИТЕ СМЕ ГО ПРАВЕЛЕ ЗА 20 ГОД ДА ГО РАСТУРАТ ЗА НЕКОЛКУ ГОДИНИ.
ЛЕСНО Е ГРУПА ДА НАСЛЕДИШ ТЕШКО Е ГРУПА ДА СОЗДАДЕШ ДА НАПРАВИШ ОД О ДА ЈА ВОЗДИГНЕШ РАМО ДО РАМО СО.............?????

ДОЛГА Е И ШИРОКА Е

--- надополнето ---

Јас затоа и се загрижив....еднас така му помогнаа на вардар па комити се разделија...
пс.кој тоа ке закасни,ме заитригира....
Комити се разделија за сасвим некои други работи не беа политички а за да си го исперат образот мораа да ги лажат децата дека било политички Ч)))

--- надополнето ---

nejkam fala...:smir: daleku sum jas od politika a i najiskreno mnogu mrzam luge so politicki kniski....antipaticni mi se...:toe:
тие како тебе имаат по 4 книшки и по 4 групи матични Ч))) остај сите така викаат направи анкета сите ке ти викаат кој политика нема шанси а први се за пушење Ч))

--- надополнето ---

ај бе прекини ти да кажуваш дека сите се комити... а за сликата со знамето service crew 100 пати е објаснето дека таа група навивала за вардар во фудбал и иделе заедно со комити а не дека биле они комити.. жмигај си до утре:salut:
на оваа слика имаше фајт комити лојал фанс Ч))) на прославата.свака им чест само лф им се спротиставуваа на комити во све дури и во фајт и тоа комити кога беа со јака екипа.

респект кон лф

--- надополнето ---

Ако гледате за прозивање на ривалите,и ФА не се ништо подобри на тоа поле...:kesa:
И тие на двете домашни утакмици на крајот отпеаа неколку песни против своите ривали....
Не го оправдувам ова...ама ај,се ближи дерби,па нека напумпаат малку атмосфера,еве го кај е дербито за 10 ина дена....:tv:
томче друго е на крај од утакмицата да ги поздравиш преку тв пошто гледаат сите фа како ке се покаже,а они цела утакмица пејат хехехехе колку се смешни селани не викаат лидер им беше од драчево Ч))))и од припор Ч))))
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
кратко и јасно...50 дуси има од горче сто од многу одамна идат на работнички,кога се создадоа лавови идеа и ваму и таму....никој не регрутира,кој сака ке дојде ке навива кој не никому нисто..исто и пирати идат на мзт..
пс.имасе една песна не знам кој ја пеесе идесе вака..."Од горце петров до жележничка..." некој ко со сила да тера да идат од горче на работнички и после викаат тука муабети се вртеле...еми ке се вртат...
Jas ne znam sto e tuka nejasno,znam deka farmerite se plasat od Gorcevci ali jebiga oni bea tie sto kopiraat Radovci(UF) od stilot Sami protiv site pa sega kukaat po forumi kako sme mobilizirale od celo Skopje kako ke dosle Derbi navijaci,a site ubavo znaeme koj predlozi da se igra vo Boris Trajkovski.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
4
Jas ne znam sto e tuka nejasno,znam deka farmerite se plasat od Gorcevci ali jebiga oni bea tie sto kopiraat Radovci(UF) od stilot Sami protiv site pa sega kukaat po forumi kako sme mobilizirale od celo Skopje kako ke dosle Derbi navijaci,a site ubavo znaeme koj predlozi da se igra vo Boris Trajkovski.:vozbud::vozbud::vozbud:
Kade kukame? Stvarno ni e strav so ke soberete sve i svasta na tribina :). Iame mn pobitno gostovanje u kumanovo pa tamu ni se preokupaciite, a za vas uste ne ste svesni kakva invazija ke vi se desi u sred karpos. Koga sme kaj radovci pa dvajca decki od vasa prva postara ekipa use se lozat na niv duri i na gradski stadion se potpisuvaa. Nie ne se lozime na forsi samo iame prijatelski odnosi so nekoi od niv za razlika od nekoi drugi. ps. ne znam zosto ste tolku popaleni pred ova derbi. Na mene licno da mi se desi takov navivacki masakr ko na zadnjoto vase gostovanje u aerodrom kade sto NE izvadivte zastavi, kade sto usta NE otvorivte i bevte klasicno izmocani ne bi se pojavil u sala nikad vise. Ke vi potrae euforijata do derbi a tamu ke OBJASNIME pa ke si bidete starite bojsi t.e. ke se ugasite od nekonkurencija :)
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
Mislis na pocetokot koga site kutevte dodeka vaseto zname bese nasata koreografija kaj vas u sala,ne uspeaa da vi pomognat i selodromskite djandari koi trgnaa da go branat za cesta na Selodrom.Pa ima li pogolem poraz vo vasa sala da se parcosuva vasata gordost.Za malku ke ja odbranevte ka Vucko ali jebiga se pojavi tamu novata podgrupa Sprinteri Aerodrom.:pos2:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
нема врска!!!
а за другите муабети што се вртат низ скопје никој не одговори!!!
навистина сте ги регрутирале лавови да бидете поголема бројка?!
Извинете што ви се умешувам во “опаснава“ дискусија,но Лавови нема да одат на МЗТ-Работнички,тоа се дечки од Ѓорче кој уште од порано одеа со ЦПБ,а не се дел од Лавови.
Остај ги ти малоумните муабети што се вртат низ Скопјево ;)
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
Kade kukame? Stvarno ni e strav so ke soberete sve i svasta na tribina :). Iame mn pobitno gostovanje u kumanovo pa tamu ni se preokupaciite, a za vas uste ne ste svesni kakva invazija ke vi se desi u sred karpos. Koga sme kaj radovci pa dvajca decki od vasa prva postara ekipa use se lozat na niv duri i na gradski stadion se potpisuvaa. Nie ne se lozime na forsi samo iame prijatelski odnosi so nekoi od niv za razlika od nekoi drugi. ps. ne znam zosto ste tolku popaleni pred ova derbi. Na mene licno da mi se desi takov navivacki masakr ko na zadnjoto vase gostovanje u aerodrom kade sto NE izvadivte zastavi, kade sto usta NE otvorivte i bevte klasicno izmocani ne bi se pojavil u sala nikad vise. Ke vi potrae euforijata do derbi a tamu ke OBJASNIME pa ke si bidete starite bojsi t.e. ke se ugasite od nekonkurencija :)
уште не ми е јасно како на некои вакви куртони не им е срам да се фалат со тие знамиња,украдени од празна сала!!!!
ајде бе мангупи ако сте толку јаки,дојдете на трибина и одземете транспарент....и ве замолувам и вие вашите да ги носите пошто не паметам кога последен пат сте ги донеле во аеродром!!!! пички центарски
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Mislis na pocetokot koga site kutevte dodeka vaseto zname bese nasata koreografija kaj vas u sala,ne uspeaa da vi pomognat i selodromskite djandari koi trgnaa da go branat za cesta na Selodrom.Pa ima li pogolem poraz vo vasa sala da se parcosuva vasata gordost.Za malku ke ja odbranevte ka Vucko ali jebiga se pojavi tamu novata podgrupa Sprinteri Aerodrom.:pos2:

Многу сте јаки нежни момчиња,посебно во 5 саат сабајле и во празни сали.Алал да ви е,нема други како вас.Свака ви част.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom