Фан клуб: Работнички

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
hha decinja ne bidi smesen so imaat ckembari gostuvanja be kaj se sea koa bilo toa koa ste gostuvale kazi aj samo protiv vardar idete u sk i toa poise policja nego navivaci hehee inace ckembari se deklaliraat kako najstara naviacka grupa :pos2::pos2::pos2: formirani dalecnata 1985 ahhahahaha smeski
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Јас не сум ги видел кај нас у сала Никад!! коа ке дојдат тогаш може да зборат а не они мене да ми вртат муабети у младост дека не сме биле...

кога ке дојдат во парк тогаш ке праиме муабет
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Баце, вие едно време викавте дека не било дете од 14 години и дека на нашите им врештил 3-4 бокса.:nesvest:

А тоа кога се избацуваат 10 глупаци, пред да заврше утакмицата беше?

И јас кажав, ќе се ситам и ако навивачи од мојата група бидат тепани од џандари, доколку плукаат по обични гледачи(од кои имаше и девојчиња, ), се обидуваат да се пресметаат со нив, маваат со петарди и тн...

Ај кажи ми кој е навивач?
Па ти знаеш ли како се понашавте кога влеговте? Се понашавте како примитивци, почнавте да му скокате на обичните гледачи од кои имаше и деца со родители, девојчиња и тн...:tapp:
Немате право да зборите за ултрас.
aj sea ne zboti i ti gluposti,i nie bevme vo kavadarci pa i nie gi plukavme i mavavme obicnite gledaci zasto provociraa.inace ako edna navivacka grupa jade kotek od djandari togas drugata ako moze treba da pomogne.barem jas taka mislam! neka uleta policija megu FAMILY i cpb ke vidime sto ke se desi(se razbira samo da ne bidat zelkite)pozdrav od FAMILY
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
aj sea ne zboti i ti gluposti,i nie bevme vo kavadarci pa i nie gi plukavme i mavavme obicnite gledaci zasto provociraa.inace ako edna navivacka grupa jade kotek od djandari togas drugata ako moze treba da pomogne.barem jas taka mislam! neka uleta policija megu FAMILY i cpb ke vidime sto ke se desi(se razbira samo da ne bidat zelkite)pozdrav od FAMILY
тоа е бе брат..така е стално али они не ги знаат правилата на ултрас..они не се ултраси они се копачи
ако беа ултраси ке се побунеа кога не маваа џандарите..а они од таму викаа тепајте ги се смееа
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
mn jasno pravilno e da se pomogne na dr navivacka grupa a ne da se raduva zs gi tepala policjata ali so ke dokazuvas be na nepismen narod ne vredi
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
имам слики у албум можеш да ме видиш..не сум пичка да се кријам
Секси си:icon_redf:icon_redf Како ли нема да те сакаат провинцијалките, немора ни Милка чоколадо да му купуваш:back:
aj sea ne zboti i ti gluposti,i nie bevme vo kavadarci pa i nie gi plukavme i mavavme obicnite gledaci zasto provociraa.inace ako edna navivacka grupa jade kotek od djandari togas drugata ako moze treba da pomogne.barem jas taka mislam! neka uleta policija megu FAMILY i cpb ke vidime sto ke se desi(se razbira samo da ne bidat zelkite)pozdrav od FAMILY
Епа тоа ја искажува културата на нашата ултрас сцена, ако и воопшто ја има...


тоа е бе брат..така е стално али они не ги знаат правилата на ултрас..они не се ултраси они се копачи
ако беа ултраси ке се побунеа кога не маваа џандарите..а они од таму викаа тепајте ги се смееа
Вие сте големи ултраси, се гледа, ама ајде, ова е Македонија, тука нема правила.
Тука поголема манга е тој шо ќе му скокне на обичен гледач. Влегувавте еден по еден, прво беше тоа едно наркоманче, почна да скока, да плука, без ништо да му речат, тоа е ултрас културата во Македонија, а башка и најбедни сме од сите соседи и ќе си останеме.
Доколку влезам кај вас у сала и почнам да плукам, мавам со петарди...по обични гледачи, а случајно таму се погоде некој твој роднина/пријател/другар/другарка, како би изреагирал, зарем не би сакал џандарот да ми го светне!?:kesa:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Секси си:icon_redf:icon_redf Како ли нема да те сакаат провинцијалките, немора ни Милка чоколадо да му купуваш:back:

Епа тоа ја искажува културата на нашата ултрас сцена, ако и воопшто ја има...



Вие сте големи ултраси, се гледа, ама ајде, ова е Македонија, тука нема правила.
Тука поголема манга е тој шо ќе му скокне на обичен гледач. Влегувавте еден по еден, прво беше тоа едно наркоманче, почна да скока, да плука, без ништо да му речат, тоа е ултрас културата во Македонија, а башка и најбедни сме од сите соседи и ќе си останеме.
Доколку влезам кај вас у сала и почнам да плукам, мавам со петарди...по обични гледачи, а случајно таму се погоде некој твој роднина/пријател/другар/другарка, како би изреагирал, зарем не би сакал џандарот да ми го светне!?:kesa:
Сеа да не сум бил да ми кажуваш ама бев....и видов..кога влегувавме од вратата ти го кажав муабетот ..и не замо мац него сите бевме накурчени...

уште од надвор почнаа да не третираат како затвореници
како багабонти ли којзнае што...па ако сме навивачи мајкуму и ние
сме луѓе..ако сме скопјани не сме вампири ама така гледаат вашите
сограѓани на тоа...никој не им е крив сами си ја бараат бељата...

аааха и плус кога ние „Плукавме“ по вашите сограѓани зошто
вие не превземавте нешто...или грешам..превземавте..
полицијата се дел од навивачите..така е секаде
кога ке дојдат навивачи во Скопје ги третираат како господа
а ние кај и да идеме јадеме ќутек...до што ке да е тоа мајкуму стара
до толку ли сме блесави..ама искрено не верувам

Незнам само што толку ви згрешиле скопјани што ги мразите
или е разликата во тоа што ние живееме во главниот град и сите
мислат дека тука врнат пари од сите страни...само тоа не ми е јасно
зошто!!? многу пати се имам запрашано..имам и прашувано но никој
нема одговор на тоа прашање


и да напоменам..ултрас културата не е никаков закон...иако е
Македонија ултас културата е таа за сите која во повеќе европски
држави е земена за пример...

ако си ултрас..треба да ги знаеш правилата тоа ти доаѓа како
јас сум електромашински инженер а не си ја знам работата..
сосема исти случај е тоа
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Овде УЛТРАС-КУЛТУРАТА е сведена на нула,нема некој разбирање за ултрас-културата како што треба!!!!Се некои дибеци отишле на 2-3 утакмици,најаки навивачи се прават,знаат се за ултрас-сцената кај нас..............и се така.Кај ни отиде тифово во земјава,не ми се верува.....:tapp:Инаку позз до ЦПБ,според мене се навивачка група со најголемо разбирање кон ултрас-културата.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Овде УЛТРАС-КУЛТУРАТА е сведена на нула,нема некој разбирање за ултрас-културата како што треба!!!!Се некои дибеци отишле на 2-3 утакмици,најаки навивачи се прават,знаат се за ултрас-сцената кај нас..............и се така.Кај ни отиде тифово во земјава,не ми се верува.....:tapp:Инаку позз до ЦПБ,според мене се навивачка група со најголемо разбирање кон ултрас-културата.
aj sea ostaj ti cpb so najgolemo razbiranje,sto ni fali nas be na FAMILY???
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сфатете сами брат.Немам ништо против вас брат,ама кажувам како е кај нас во МК.ЦПБ не се тепаат никаде ако не се испровоцирани,не се како вас заради картите пред Парк што беше.Ако бевте навивачка група,ке ги прифатетевме и тие 150 карти,ама.........
Ај да не идеме офтопик,батали работа.Јас кажав како е работата.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Сфатете сами брат.Немам ништо против вас брат,ама кажувам како е кај нас во МК.ЦПБ не се тепаат никаде ако не се испровоцирани,не се како вас заради картите пред Парк што беше.Ако бевте навивачка група,ке ги прифатетевме и тие 150 карти,ама.........
Ај да не идеме офтопик,батали работа.Јас кажав како е работата.
dobro be brat i sto ako gi prifatevme tie 150 karti? sto togas? ke ostanea nadvor uste 500 drugi a tie 150 sto ke vlezea ke bea isto so cpb,a toa i im bese celta na cpb da bidat kolku nas i da ne se sramat vo svoja sala da bidat pomalku od nas kako sto e sekad! a za problemite sto se desija nadvor od koa ne dobivme karti mnogu bese jasno deka ke nastanat zasto grupa od 700 luge nemoze nikoj da ja kontrolira,nieden vodic pa taka bese i so nas, a i plus sekoe derbi ima problemi,dali megu nas ili so policija vazno ima!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Знам тоа брат,знам како функционира кај нас тоа во МК.Ете ако ги прифатевте тие 150 карти ќе докажевте дека сте голема навивачка група,ке им помогневте на вашите момци колку-толку,ама вие си знаете тоа,не можам јас да ви кажувам.Според мене ке беше сосем топ да ги прифатевте тие 150 карти.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Знам тоа брат,знам како функционира кај нас тоа во МК.Ете ако ги прифатевте тие 150 карти ќе докажевте дека сте голема навивачка група,ке им помогневте на вашите момци колку-толку,ама вие си знаете тоа,не можам јас да ви кажувам.Според мене ке беше сосем топ да ги прифатевте тие 150 карти.
e dobro be brat ete i da gi prifatevme. i sto ke se desese togas megu nas? ke se ispotepavme koj prv da vleze , a site znaeme deka site sakaat da vlezat i na koj prv da mu dades karta be? i ako se podelea ete nekako tie 150 karti sto ke bese so drugite nadvor,ke go prevrtea cel centar zasto pazi ostanuvaat 500 luge nadvor ne 50,100 ili 150 pa da se spravis nekako.

:pos2::pos2::pos2: Druze Ckembari koku so imat gostuvanja ne znajs da brojs do tolku ti,i ne samo niz Makedonija tuku i nadvor.A ti i ovaj SBER cpb se gleda deka ste decina utre v gradinka ste legnete si sea mnogu se vozbudvate.
abe drugar prvo deca ova vreme retko sedat na internet,a ko vtoro drugari mi se se znam so niv i ti kazuvam deka site imame po 20 god.sea drugo da ti kazam. kaj vas e mnogu loso sto tie postari sto nekad bile mnogu dobri navivaci, a sto sega gi nema vi imaat vo glava staveno deka treba da se mrazat skopjanite i deka site skopjani se picki. e vie toa go mislevte i koa dojdovte vo aerodrom 30 dusi i koga izedovte kutek kako magarinja!!! znaci posle toj kutek ne mi e jasno dali uste go imas toa mislenje za skopjani ili pa si pomislil deka samo ve furaat i deka ste daleku od povekete navivacki grupi vo skopje? znaci daleku mislam vo sekoja smisla na zborot(navivanje,tepanje,brojka)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
e dobro be brat ete i da gi prifatevme. i sto ke se desese togas megu nas? ke se ispotepavme koj prv da vleze , a site znaeme deka site sakaat da vlezat i na koj prv da mu dades karta be? i ako se podelea ete nekako tie 150 karti sto ke bese so drugite nadvor,ke go prevrtea cel centar zasto pazi ostanuvaat 500 luge nadvor ne 50,100 ili 150 pa da se spravis nekako.

Брат што направи ти бре,мислиш дека бевте 500 души??Еве ако бевте,како што видов мегу вас имаше многу копуци,без лутење.Ете за нив нема карти.Колку-толку ке влезевте ке се изнавикавте,ке им дадевте подршка на момците барем.Ако имаа од кај вас сфакање некое за да помогнат на клубот,немаше да влезат,ке навиваа пред сала и крај.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Брат што направи ти бре,мислиш дека бевте 500 души??Еве ако бевте,како што видов мегу вас имаше многу копуци,без лутење.Ете за нив нема карти.Колку-толку ке влезевте ке се изнавикавте,ке им дадевте подршка на момците барем.Ако имаа од кај вас сфакање некое за да помогнат на клубот,немаше да влезат,ке навиваа пред сала и крај.
dobro be brat nema sea sto da te lazam,pred sala bevme okolu 750 luge od koi eve sto vikas ti neka bidat 200 deca.ako mislis deka lazam imas youtube otvori i vidi ke vidis kolku bevme, se glea tamu ubavo!!!a za navivanje pred sala ne ni bese dozvoleno zasto nie koga ne gi prifativme tie 150 karti posle pola saat pocnaa da ne brkaat i tuka pocnaa frkite i pola od rajata trgna nakaj vlezot na cpb i tamu nastanaa frkite so policija!ali sepak dobro bese zimi se:pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom