Фан клуб: Работнички

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Викаат дека од в година оние 4 екипи што ќе влезат во финал форот ќе играат во НЛБ лига(Јадранска)па ќе видеме таа е многу по кавалитетна.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
RABOTNICKI U POLUFINALE IGRA SO SVISLAJON TAKA DA MN TEZOK NATPREVAR KE BIDE ALI KAKO I DA E SEKOJA CEST NA IGRACITE POSEBNO POSLEDNITE 3 MIN IZGINAA NA TEREN OD 5 RAZLIKA DOJDOA NAKRAJ DO 20,MITROVIC IMASE ZNACITELNO VLIJANIE VO OGROMNATA RAZLIKA STO SE NAPRAVI

RABOTNICKI SAMO NAPRED OTSEKOGAS NAJDOBAR TI SI SAMPION
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Абе не зезај сите 4 да играат у НЛБ???
не ми е верно некако:toe:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
И јас мислам дека така се збори а за догодина ние сме сигурен уцесник во НЛБ
пошто лани требаше да влеземе ама не платија нашиве а сега е поголема
заинтересираноста така да сигурно идеме
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Одлично од работнички.Ја гледав само 4 четвртина дома и скренував како ненормален.Ама вредеше посебно кога овие си ја фрлија од еден у друг аут топката тогаш беше повеќе од јасно дека тепаме.Како и да е честитки па да одиме до финале.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Инфаркт утакмица!:vozbud:
2 и пол минути пред крај на утакмица Работнички водеше само 6, а потоа момците изгинаа и заедно со неколкуте грешки на бугарите дојдовме до победа.
После тројката на ќелавиот како да сите ја изгубија надешта но момците храбро се вратија.Успеаа да ги победат и судиите кои да не влеговме во 1/2 финале со сигурност нема да останеа тукутака.

Немате појма како изгледаа дел од играчите после утакмицата.Бојан Трајковски за малку не падна од несвест поради премореност.

СРВ во 4-та четвртина создадоа величенствена атмосфера и што се вика ја кренаа салата во воздух.
На крај одлична прослава заедно со играчите.Останавме 10 минути после утакмица и заедно со нив испеавме неколку песни!

За крај им благодарам на сите оние кои сикрено ни ја честитаа победата.Истото им го посакувам и на Фени утре.

РАБОТНИЧКИ ВО СРЦЕВО СИ ТИ!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
БРАВО РАБОТНИЧКИ БРАВО!!!!!!!!!САМО ТАКА.АЈДЕ И СЛЕДНАТА ТЕПАТЕ СО СВИСЛАЈОН.НЕ ЈА ГЛЕДАВ УТАКМИЦАТА,АМА НАЈВАЖНО ГИ ТЕПАВТЕ БУГАРИТЕ,ПА СЕГА СЛЕДНИ СРБИТЕ.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
дечки честита победа!!:smir: изиграа од срце кошаркарите...
ај се надевам дека нас ке не фати мајата од вас па да си имаме 2 преставника.:pipi:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
http://basketball.org.mk/?ItemID=B7618187D83E2E4C908752CB07AE379E
...Во полуфиналето Фершпед Работнички ќе се сретне со победникот од натпреварот Мега Хипо Лизинг-Свисслион Таково, меч кој ќе се игра во петок во Белград.
Некој прашуваше за со кого ќе се игра во 1/2 финале...





Еве и една добра фотка , 10 минути после утакмицата.:icon_cool
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
http://basketball.org.mk/?ItemID=B7618187D83E2E4C908752CB07AE379E


Некој прашуваше за со кого ќе се игра во 1/2 финале...





Еве и една добра фотка , 10 минути после утакмицата.:icon_cool
тука на сликава највеќе ми направија кејф играчите што пееа со нас

малце имаше и размена како:

(Ние) и пејам на цел глас
(играчите) На цел глас
(ние) се дур можам јас
(играчите) можам јац
(ние) работнички знај
(играчите) Добро знај
(ние) со тебе сум се до крај ДО КРАЈ!!!
оооооооооооооооооооо
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Браво и големи честитки за победата и пласманот понатаму!
Фени утре секако тепа, само ќе биде малце тешко да анулираме 16 разлика, се надевам дека ќе одиме понатаму, па да се сретниме у финале!:helou:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
abe ke ide feni dalje a poseizglea iam informacija od bojan trajkovski deka ke igrame so pobednikot od vas ili levski daj boze da ste vie pa preku vas u finale kako i da e utre cela mk e za feni poz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom