партизановец
21 мај 2008
5.426
530
Симич не шутна,Огне 3 даде,Бојан 1 и не знам кој уште една иначе 27-25 води Работнички на четвртина,би требало да победат.

16 јули 2007
12.497
4.070
Огнен колку партал шут има,на некоја утакмица не може да промаши,на некоја па бунари мава,бог да чува.:pos2:

68
Дефинитивно најдобра страна на Работнички се тројките.

Paaa nesto pomalce od 150
Тапа издание денес, како по обичај .... Не би рекол дека бевте помалце од 150, појше ќе да бевте едвај 100-че ако не и помалце....А нешто наслушнав пак сте ни дрпнале една песна... ЦЦЦ, значи нема никад да се смените...

vac 13

21 мај 2008
5.426
530

На полувреме отидов,зашто после тоа имавме тренинг,навивањето на ЦПБ не беше лошо,ама имаше деца не многу ама се приметуваше.
Иначе Огнен изигра најдобро,Работнички можеше да тепа и 40 ама се опуштија на крај и заврши 10 нема некоја разлика во тоа.
Угриновки и Митровиќ не знам зашто ама воопшто не ми се свиѓа како играат,Филиповиќ цар и напад и одбрана,Грне у одбрана тапа невидена 3-4 тројки му дадоа и на Бојан исто така,се на се очекуван триумф кон походот за првото место.